Vodafone Rehber Yedekleme Nasıl Yapılır?

A+
A-
Vodafone Rehber Yedekleme Nasıl Yapılır?

Vodafone rehber yedekleme sayesinde hiçbir zaman rehberinizde bulunan telefon numaraları silinmeyecek ve hattınızı değiştirseniz bile bu numaralar hep aynı kalacaktır. Bu servisi öğrenmeniz için Vodafone rehber yedekleme nasıl yapılır? adlı bir yazı hazırladık. Ücretsiz bir şekilde rehberinizi yedekleyin ve numaraların silinmesinin önüne geçin.

Yeni bir akıllı telefon aldığımızda ya da hattımızı farklı operatöre taşıdığımızda numaralar silinebiliyor ya da bazı numaralar ortada kalkabiliyor, bu durumda sevdiklerimize ve tanıdıklarımıza karşı mahcup oluyoruz ve yeniden numaralarını istemek zorunda kalıyoruz, bu durumda epey zor oluyor ve bazen en sevdiğimiz kişilerin telefon numarası bile siliniyor. Bu gibi durumlarla karşılaşmamak adına Vodafone rehber yedekleme hizmeti sunmaktadır. Vodafone kullanıcılarının ücretsiz bir şekilde kullanacağı hizmeti sizde öğrenin ve böylelikle silinen telefon numaralarını kolaylık yedekleyin.

Vodafone Rehber Yedekleme Nasıl Yapılır?

Vodafone rehber yedekleme ve sim karta numaraları geri yükleme gibi işlemleri nasıl yapacağınızı bu başlık altından cevaplayacağız. Vodafone tarafından rehber yedekleme geri yükleme servisi ücretsizdir.

Vodafone müşteri memnuniyeti için servislerini her geçen yıl genişletiyor ve sürekli yeni servislerini aktif ediyor. Vodafone rehber yedekleme servisini nasıl kullanacağınızı öğrenip sizde hemen önlem amaçlı ya da yeni bir telefon alacaksanız sim kartınıza numaraları yedekleyebilirsiniz. Tabii yedekleme işlemini Vodafone yanımda rehber uygulamasıyla da yapabilirsiniz.

Vodafone Güvenli Depo İle Rehber Yedekleme

Vodafone güvenli depo adını verdiği uygulama ile müşterilerine telefon numaralarını ücretsiz yedekleme imkanı vermektedir. Bu uygulama sadece numara yedeklemiyor aynı zamanda fotoğraf ve videolarınızı da yedekleme imkanı veriyor.

Telefonunuzdan silinmesini istemediğiniz ve ileri zamanlarda zarar görebileceğini düşündüğünüz fotoğraf ve videolarınızı Vodafone güvenli depo ile yedekleyip sonraki zamanlarda bunlara erişebilirsiniz. Uygulama ücretsiz ve çok kullanılan servisler arasında yer alıyor.

Vodafone güvenli depo mevcut müşterilerine 1 GB yedekleme alanı hediye ediyor. 1 GB alanı dilediğiniz gibi kullanıp hem telefon numaralarını yedekleme yapabilirsiniz. Hemde fotoğraf ve videolarınızı bu depolama hizmeti içerisinde saklayabilirsiniz. Bu uygulama sayesinde bütün numaraları saklayıp numaraların kaybolmasının önüne geçebilirsiniz. Vodafone güvenli depo uygulaması akıllı telefonlara kolaylıkla indirilebilir. Android için Google Play marketten indirirken, İPhone telefon kullanıyorsanız Apple Store marketten hemen indirebilirsiniz.

Kullandığınız telefonun işletim sistemine uygun uygulamayı yüklediğinizde Vodafone kullanıcıysanız hemen 1 GB hediye alanı kullanabilirsiniz. Uygulamanın içine telefonunuzda bulunan numaraları yedeklemeye başlayın ve zor anlarda bu numaralara erişin. Telefonunuz ya da SİM kartınıza zarar gelse bile rehberde yer alan numaralar sürekli güvende kalacak ve ömür boyu saklayabileceksiniz.

Numaraların yanı sıra uygulama içi daha fazla depolama satın alarak fotoğraf ve videolarınızı da saklayabilirsiniz.

Vodafone Güvenli Depo Hakkında Detaylar

  • Eğer Vodadone güvenli depo ile fotoğraflarınızı yedeklediyseniz bilgisayarınız üzerinden bunlara erişmek isterseniz, https://guvenlidepo.vodafone.com.tr sitesine girmeniz yeterlidir.

SİM Karta Yedekleme ve Kaydetme

Vodafone rehber yedekleme işlemleri arasında en yaygın bilinenlerden biri de numaraları SİM karta yedekleme ve kaydetme işlemidir. Telefon hafızasında bulunan tüm numaraları SİM kartınıza aktararak bu numaraları yedekleyebilirsiniz. SİM kartınıza kayıtlı bu telefon numaraları sayesinde akıllı telefonunuzu değiştirseniz bile rehberiniz hem aynı kalacaktır. Telefon hafızasında bulunan rehber çabuk silinebilir ya da zarar görebilir. Bunun için en doğru işlem telefon rehberinde bulunan numaraları SİM kartına kayıt etmektir.

Eğer yukarı da yer alan uygulamayı kullanmak istemiyorsanız bu işlem de oldukça kolay ve ücretsizdir. Telefonunuza yeni bir numara kaydettiğinizde bu numara otomatik telefon hafızasına kayıt olur ve telefonunuz zarar gördüğünde numaraların tümü silinir. Yeni bir telefon numarası kayıt ederken SİM kartınıza kayıt ettiğinizden emin olun.

Yeni bir telefon aldığınızda hemen SİM kartınızı takarak mevcut rehberinize kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Rehber İçe Aktar ve Dışa Aktar İşlemi

Vodafone rehber yedekleme işleminin bir yolu da içe aktar ve dışa aktarma işlemidir. Her akıllı telefon rehberi içeri aktarma ve dışarı aktarma işlemini yapabilecek özelliğe sahiptir. Bunun sayesinde rehberinizi yedekleyip gerektiğinde geri yükleme yapabileceksiniz.

Hangi telefonu kullanırsanız kullanın bu işlemi ücretsiz ve pratik şekilde yapabilirsiniz. Telefonunuzun rehber kısmına girip yedeklemek istediğiniz numaraların tümünü seçerek içe ya da dışa aktar seçeneğine tıklayan ve numaraların nereye kayıt olacağını seçin isterseniz SİM karta isterseniz de telefonunuza kaydedebilirsiniz.

Dışa aktardığınız telefon numaraları hafıza kartında ya da bilgisayar ortamında saklayabilirsiniz. Hatta online depolama sitelerine de yükleyebilirsiniz. Böylelikle rehber yedekleme işlemi yapmış olursunuz. İstediğiniz an bu yedeklemeyi içe aktar yöntemi ile telefonunuza ya da SİM kartınıza yükleyebilirsiniz.

Düzenli dışa aktar işlemini yaparak yeni eklenen telefon numaralarının silinmesini engelleyebilirsiniz. İçe aktar yani geri yükleme ile de numaraları kolaylıkla tekrardan yükleyebilirsiniz.

Smart Switch Uygulaması ile Vodafone Rehber Yedekleme

Çok yaygın olarak kullanılmasa da Smart Switch adı verilen uygulamayla Vodafone rehber yedekleme yapabilirsiniz. Bu uygulama ücretsiz olduğundan dolayı telefon numaralarını, fotoğrafları, videoları ve çeşitli dosyaları saklayıp depolayabilirsiniz.

Bu uygulamayı Google Play uygulama marketinden ve App Store marketinden indirip kullanmaya başlayabilirsiniz. Geniş depolama hakkı ile kendinize ait bir yedekleme yapıp bunu da kolaylıkla kullanabilirsiniz. Telefon numaralarını kaybettiğinizde anında bu uygulamayı tekrar indirip yedekleme işlemini yapabilirsiniz. Uygulama oldukça kolay ve pratiktir.

Vodafone Rehber Yedekleme Ücretsiz

Vodafone rehber yedekleme işlemleri ücretsizdir. Bunun için para ve ek bir şarta ihtiyaç yoktur. Vodafone her geçen yıl kullanıcı sayısını artırırken kullanıcılarına da kolaylıklar sağlamaktadır. Sunmuş olduğu servislerle abonelerinin işini kolaylaştırıyor. Sunmuş olduğu bir diğer servis olan Vodafone Rehberim Uygulaması sayesinde telefon rehberinizi yedekleyebilir ve istediğiniz an ulaşabilirsiniz. Yeni bir akıllı bir telefon aldığınızda yine bu uygulama üzerinden yedeklediğiniz numaraları telefonunuza indirebilirsiniz.

Vodafone rehber uygulaması tüm numaralarınızı yedekleyebilir. Eski ve yeni bütün numaralarınızı ücretsiz olan bu uygulamayla yedekleyin ve istediğiniz an kullanın. Bu uygulama da numaralarınızı 2 şekilde yedeklenebilir. İsterseniz rehber otomatik yedeklenir isterseniz de sizin istediğiniz numaralar yedeklenebilir. Uygulamayı indirmek ücretsizdir. Android ve İOS işletim sistemleri uygulamayı hemen indirip kullanmaya başlayabilir.

Vodafone rehber yedekleme uygulaması olan Vodafone rehberim uygulamasını kullanmak için Online Self servis uygulamalarını aktif bir şekilde kullanmanız gerekiyor. Vodafone bu servislerini ücretsiz şekilde sunuyor.

Vodafone Rehberim İndir

Vodafone rehberim uygulaması artık güvenli depo adından hizmet veriyor. Aşağıdan bu uygulamayı indirip aynı işlemleri yapabilirsiniz. Telefon rehberinizi otomatik yedekleyerek numaralarınızın silinmesinin önüne geçebilirsiniz. Vodafone tarafından kullanıcılarına ücretsiz sunulmuştur.

Bedavainternetiniz.com sitesi olarak yazımızda sizlere Vodafone rehber yedekleme işleminin nasıl olacağını ve hangi uygulamalardan yararlanmanız gerektiğini anlattık. Artık sizde telefon numaralarınızı kolay ve hızlı bir biçimde yedekleyebileceksiniz.

Ayrıca telefonunuz bozulsa, çalınsa, bozulursa ya da zarar görse bile bu yöntemler sayesinde telefon numaralarınız asla silinmeyecek ve tekrardan sevdikleriniz ve tanıdıklarınızdan telefon numarası istemek zorunda kalmayacaksınız. SİM kartınız geçersiz olsa bile bu yöntemle Vodafone rehber yedekleme ücretsiz şekilde yapabileceksiniz. 2021 yılında da bu yöntemler aktif bir şekilde kullanılıyor.

Eğer rehberinizi yedekleme işlemlerini yapamadıysanız bizlere aşağıda bulunan yorum kısmından ulaşabilirsiniz. Editörlerimiz sorularınızı hemen yanıtlayacaktır.

Vodafone kullananlar için avantajlar ve işinize yarayacak bilgilerde aşağıda yer almaktadır.

Vodafone Ödemeli Arama

Vodafone Numara Engelleme ve Kaldırma

Vodafone Faturasız Tarifeler ve Paketler 2021

Vodafone Hediye İnternet Gönderme

Vodafone’da Beni Ara Mesajı Nasıl Atılır?

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.