Vodafone Ödemeli Arama

A+
A-
Vodafone Ödemeli Arama

Vodafone ödemeli arama yani Beni Ara hizmeti sayesinde hattınızda TL bittiğinde veya paketiniz dolduğunda karşı tarafa beni ara yani Vodafone ödemeli arama yapabilirsiniz. Bu servisi siter faturalı olun isterseniz faturasız olun her Vodafone kullanıcısı ücretsiz bir şekilde kullanabilir. Vodafone beni Ara hizmetiyle kullanıcılarının zor durumda kalmasını önlüyor ve daima iletişim halinde kalmanız için her geçen yıl servislerini yeniliyor ve geliştiriyor.

Vodafone ödemeli arama yani beni Ara hizmetini kullandığınız zaman ücret karşı tarafa yansıtılıyor, sizi arayan kişiden TL kesiliyor veya faturalı hat ise ay sonunda faturasına yansıyor. Siz sadece bu servisi ücretsiz bir şekilde kullanmış oluyorsunuz. Beni Ara mesajı attığınız kişi size dönüş sağladığında onunla iletişim kurabilirsiniz ve böylelikle sizde zor durumdan kurtulmuş olursunuz.

Eğer sizde Vodafone operatörünü kullanıyorsanız ve  telefonunuzda yeterli TL yoksa birde üstüne mevcut tarife ve paketiniz bittiyse Vodafone Ödemeli Arama (Beni Ara) hizmetini kullanıp iletişim kurabilirsiniz. Vodafone bu hizmetiyle acil durumlarda ve sevdiklerinize ulaşmada kolaylık sağlıyor.

Vodafone Ödemeli Arama (Beni Ara) Nasıl Yapılır?

Vodafone kullanıcılarına bir kolaylık sağlayıp Beni Ara yani ödemeli arama hizmeti oluşturmuştur. Hiçbir ücret ödemeden ücretsiz bir şekilde kullanacağınız bu servis ile iletişim kurmak istediğiniz kişiye Vodafone ödemeli arama mesajı atabilirsiniz. Karşı tarafa beni Ara mesajı anında iletilecektir.

Beni Ara yani ödemeli sistemi sadece Vodafone içinde değil başka operatörler içinde kullanabilirsiniz. Böylelikle zor ve acil durumlarda iletişim halinde kalıp sevdiklerinize ulaşabilirsiniz. Beni Ara mesajı tamamen ücretsizdir.

Beni Ara mesajını nasıl gönderip Vodafone ödemeli arama için ne yapmanız gerektiğini aşama aşama aşağıda anlattık. Böylelikle kolay bir biçimde karşı kişiye beni ara mesajı atabilirsiniz.

 • Vodafone ödemeli arama için öncelikle telefonunuzun arama kısmına geliyorsunuz.
 • Arama ekranına *149# yazıyorsunuz ve hemen ardından Beni Ara mesajı atmak istediğiniz telefon numarasını yazın.
 • Numarayı da yazdıktan sonra sonuna # ekleyin ve arama tuşuna basın.
 • Karşı tarafa Beni Ara mesajı iletilecektir.

Vodafone Ödemeli Arama Örneği

Yukarıdaki talimatları örnekten yola çıkarak anlatalım. Aşağıdaki örnekteki gibi yaparsanız karşı tarafa beni ara mesajını kolaylıkla iletebilirsiniz.

*149*05460000000#

Vodafone Ödemeli Arama Nasıl Olur

Yukarıdaki Vodafone ödemeli arama işlemlerini yaptığınızda karşı tarafa Beni Ara mesajı başarıyla iletilecektir.

Beni Ara yönteminin bir başka yolu da var eğer mesaj göndermek istemiyorsanız Vodafone için 8090’a ücretsiz mesaj gönderebilirsiniz. Bu yöntem sayesinde karşı tarafa Beni Ara mesajınızı iletebilirsiniz. Bunu nasıl yapacağınızı anlattık, bu yöntemde oldukça kolay ve pratiktir.

Vodafone Ödemeli Arama 8090'a Mesaj Yöntemi
 • Öncelikle telefonunuzun mesaj yaz kısmını açıyorsunuz.
 • Büyük harflerle BENİARA yazıp boşluk bırakın ve Beni Ara mesajını göndermek istediğiniz telefon numarasını yazıyorsunuz.
 • Mesajı yazdıktan sonra 8090’a ücretsiz mesaj gönderiyorsunuz ve Beni Ara mesajı iletilecektir.

Vodafone 8090 Ödemeli arama Mesajı Örneği

BENIARA 05460000000 yazıp 8090’a mesaj atabilirsiniz. 

Vodafone Ödemeli Nasıl Ararım

Sizlere Vodafone ödemeli arama kodu 2020 yollarını gösterdik, nasıl ödemeli arama yapıp karşı tarafa Beni Ara mesajınızı gönderebileceğinizi öğrettik. Eğer Vodafone operatörünü kullanıyorsanız ve karşı tarafa Beni Ara mesajı atamıyorsanız ödemeli arama barajını geçmiş olmalısınız. Vodafone bu hizmetin sorun vermemesi ve kötüye kullanılmaması için sınırlandırmıştır. 1 ay içerisinde aynı numaraya en fazla 10 kere Vodafone ödemeli arama yapabilirsiniz. Eğer bu limiti aşarsanız karşı tarafa beni Ara mesajı atamazsınız.

Vodafone Ödemeli Arama Reddetme

Çok sık yakınlarınızdan Beni Ara mesajı alıyorsanız ve bu artık canınızı sıkıyorsa bunu engellemenin yolu vardır. Vodafone ödemeli arama reddetme işlemi ile gelen ödemeli çağrıları kolaylıkla engelleyebilirsiniz, bunun için yapmanız gerekenler çok basittir. Bu işlem oldukça kolay ve hızlıdır.

Vodafone ödemeli arama reddetme işlemi için telefonunuzun arama kısmına *149*0# yazıp arama tuşuna basmanız yeterlidir.

Bu işlem sonrasında artık ödemeli çağrılardan ve beni ara mesajlarından kurtulabilirsiniz. Eğer tekrar bu hizmeti aktif etmek isterseniz de yine telefonunuzun arama kısmına gelip *149*# kodu yazmanız yeterlidir. Tekrardan hizmet servisi aktif olacaktır.

Vodafone Ödemeli Arama Her Yöne

Vodafone kullanıcıları Beni Ara yani ödemeli arama sistemini her yöne kullanmak istiyor ancak böyle bir durum söz konusu değildir. Vodafone bu hizmeti sadece kendi kullanıcıları arasında kullanıyor. Yani başka operatörü ödemeli arayamazsınız. Her operatör kendi ödemeli hizmetini oluşturmuştur. Operatörler arasında bu hizmet henüz kullanılmıyor.

Vodafone Ödemeli Arama Servisini Açma ve Kapama

Vodafone Beni Ara mesajı bir diğer adıyla ödemeli arama servisine hattınızı otomatik kapatmak istiyorsanız bu çok kolaydır!

Vodafone Ödemeli Arama Servisini Kapatma

 • Yol 1 : Telefonunuzun arama kısmına geliyorsunuz ve *149*0# yazıyorsunuz ve arama tuşuna basıyorsunuz ve işlem kapanacaktır.
 • Yol 2 : Telefonunuzun mesaj yaz kısmına gelip büyük harflerle RET yazıp 8090’a ücretsiz kısa mesaj atıp ödemeli arama sistemini kapatabilirsiniz.

Vodafone Ödemeli Arama Servisini Açma

 • Yol 1 : Telefonunuzun arama kısmına geliyorsunuz ve *149*1# yazıyorsunuz ve arama tuşuna basıyorsunuz ve ödemeli arama servisi aktif olacaktır.
 • Yol 2 : Telefonunuzun mesaj yaz kısmına gelip büyük harflerle EKLE yazıp 8090’a ücretsiz kısa mesaj atıp ödemeli arama sistemini açabilirsiniz.

Vodafone Ödemeli Arama Hakkı Kaçtır?

Vodafone ödemeli arama yani Beni Ara mesajı servisi belli bir limit ile kısıtlanmıştır. Yani bir numaraya sınırsızca ödemeli mesajı atamazsınız. Vodafone bu servisi aylık olarak belli sayıda yapmanız hak tanımıştır.

Bir numaraya aynı ay içerisinde en fazla 10 tane ödemeli arama atabilirsiniz. 30 gün için 10 hak tanınmıştır. Bu hakkınızı kullandığınızda aynı numaraya tekrar ödemeli atabilmek için sonraki ayı beklemelisiniz.

Vodafone beni ara ödemeli arama hizmetinde arayan kişinin hattına 0,80 kuruş yansıtılır.

Turkcell’den Vodafone ödemeli arama

Vodafone ödemeli arama sistemini öğrenen kullanıcılar Turkcell’den Vodafone ödemeli arama işlemini yapmak istiyor ancak böyle bir durum yoktur. Operatörler kendi hatları içinde ödemeli arama izni vermektedir. Bir başka operatörden diğeri operatörü ödemeli arama yapamazsınız. Turkcell operatörünü kullanıyorsanız yine Turkcell operatörünü kullanan birisini ödemeli arama yapabilirsiniz.

Vodafone Ödemeli Arama Sık Sorulan Sorular

Turkcellden Vodafone Ödemeli Arama Nasıl Yapılır?

Eğer Turkcell hattı kullanıyorsanız Vodafone için ödemeli arama yapamazsınız. Vodafone içinde aynısı geçerlidir. Vodafone’den Turkcell’e ödemeli arama yapamazsınız. Her operatörün servisi kendi kullanıcılarına özel bir şekilde sunulmaktadır. Yani Turkcell kullanıcıları bir başka Turkcell kullanıcısına ödemeli arama mesajı atabilir.

Vodafone Turkcell Ödemeli Arama Olur Mu?

Vodafone ödemeli arama hizmeti yalnızca kendi kullanıcıları için geçerlidir. Yani Vodafone operatörünü kullanıyorsanız bir başka Vodafone kullanıcısına beni ara mesajı atabilirsiniz. Turkcell kullanan birine ödemeli arama atamazsınız. Henüz böyle bir hizmet sunulmadı.

Vodafone Ödemeli Nasıl Ararım?

Vodafone’de beni ara mesajı nasıl atılır? yazısını daha önce oluşturduk. Bu yazımızda da Vodafone ödemeli nasıl ararım? Sorusunun cevabını verdik. Aşağıdaki linkten beni ara mesjaının detaylarını öğrenebilirsiniz.

Bedavainternetiniz.com sitesi olarak sizlere bu yazımızda Vodafone ödemeli arama ve Beni Ara mesajını nasıl atabileceğinizi detaylıca anlattık. Artık Vodafone ödemeli aramanın nasıl yapılacağını ve ödemeli arama kodunun ne olduğunu öğrendiniz. Zor durumlarda sevdiklerinizle iletişim halinde kalıp, TL bittiğinizde ya da paketiniz yenilenmediğinde bu servisi kullanıp devamlı iletişim halinde kalabilirsiniz.

Vodafone operatörünü kullanıyorsanız aşağıdaki yazılar sizin için kolaylık sağlayabilir.

Vodafone Numara Engelleme ve Kaldırma

Vodafone Faturasız Tarifeler ve Paketler 2020

Vodafone Hediye İnternet Gönderme

Vodafone Numara Değiştirme

Saçma Güzel 8 Vodafone Kampanyası

Vodafone Rehber Yedekleme Nasıl Yapılır?

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.