Vodafone Numara Engelleme ve Kaldırma

A+
A-
Vodafone Numara Engelleme ve Kaldırma

Vodafone numara engelleme sayesinde telefondan istemediğiniz ve sizi rahatsız eden numaraları kolaylıkla engelleyebilirsiniz. Günümüzde akıllı telefonların kullanımıyla birlikte telefonla olan iletişmide arttı gün içinde tanımadığımız ve bizi rahatsız eden telefon numaralarıyla karşılaşıyoruz böyle bir durumda bunlardan kurtulmak ve rahatsız edilmemek için bu numaraları engellemek gerekiyor, işte Vodafone numara engelleme ve kaldırma işlemi sayesinde bunları yapabileceksiniz.

Sürekli iletişim kurduğumuz sevdiklerimizden veya sevgililerimizden ayrıldığımızda ya da onlarla belirli süre konuşmadığımızda onların bizlere telefonla ulaşmamaları için numaralarını engelliyoruz.

Günümüzde çok sık kullanılan ve her geçen gün kullanıcı sayısını artıran Vodafone numara engelleme ve kaldırma işlemini sizlere öğreteceğiz. Böylelikle istenmeye telefon numaralarından korunacaksınız ve bir daha asla rahatsız edilmeyeceksiniz. Eğer engellediğiniz telefon numarasının engelini kaldırmak isterseniz de yine bu yazımızdan bunu cevabını öğrenebilirsiniz.

Her operatörün numara engelleme ve kaldırma işlemleri farklı olabiliyor. Operatörlerin sunduğu hizmetlerde buna bağlı olarak farklı olduğu için bu yazımızda Vodafone numara engelleme ve kaldırma işlemlerini aşama aşama anlatacağız. Gerektiğinde hattınızı gizli numaralara kapatmayı da öğreneceksiniz.

Vodafone numarayı engelleme adımına geçmeden önce sizlere gizli numaradan arayanları nasıl engelleyeceğinizi Vodafone aracılığıyla  söyleyelim.

Vodafone Gizli Numaradan Gelen Aramayı Kapatma

Eğer sürekli sizi gizli numaradan arayıp, rahatsız ediyorlarsa bunu engelleyebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken şey çok basittir. Vodafone gizli numaradan gelena ramyı kapatmak için aşağıdaki işlemleri yapmanız yeterlidir.

Vodafone Gizli Numaraları Engelleme

Vodafone hattınızı gizli numaralara karşı kapatmak için telefonunuzun mesaj yaz kısmına GIZLI AC yazıp 7046’ya mesaj atmanız yeterlidir. Bunun sonucunda telefonunuz gizli numaralara karşı kapalı olacaktır.

Vodafone Gizli Numaraları Arama İzni verme

Eğer gizli numaralara karşı telefonunuzu açmak istiyorsanız bunun için yine telefonunuzun mesaj yaz kısmına gelip, GIZLI KAPAT yazıp, 7046’ya mesaja atmanız yeterlidir. Bu işlem sonrasında hattınız gizli numaralara açılacak ve gizli numaralar sizi arayacaktır. 

Vodafone Numara Engelleme 2021

Vodafone numara engelleme işlemi diğer operatörler gibi aynı işlem üzerindne yapılıyor. Aslında numara engelleme operatörler üzerinden değilde kullanmış olduğunuz telefonlar üzerinden yapılmaktadır. Kullanmış olduğunuz Turkcell, Türk Telekom ve Bimcell gibi hangi operatör olursa olsun bunu telefon ile kolaylıkla yapabilirsiniz.

Ücretsiz numara engelleme sayesinde istediğiniz numaraları süre olmaksızın engelleyebilirsiniz ve istediğiniz zaman da numara engelini açabilirsiniz.

Vodafone numara engelleme 2021 işlemi için telefonunuzun markası ve modeli çok önemlidir. Çünkü telefonların ayarları modellerine ve sürümlerine göre değişebilmektedir. Örneğin İphone bir telefon kullanıyorsanız telefon numarası engelleme işlemi, kullanılan Android işletimli bir telefona göre çok farklıdır. Samsung, Sony, LG, Xiaomi ve Huawei vs. telefon modelleri Android işletim sistemlerine sahip olduğu için Vodafone numara engelleme ve kaldırma işlemi farklıdır. Bunları telefonlara göre nasıl yapacağınızı öğrenmek için yazımızı okumaya devam edin!

Vodafone Numara Engelleme Hakkında Kısa Bilgi

Vodafone numara engelleme kodu, numarayı mesajla engelleme, tuşlu telefon kullanarak numara engelleme, vodafone numara engelleme indir, aramayla nasıl engelleyebilirim, numara kaldırma kodu gibi birçok Vodafone kullanıcısı tarafından numara engelleme işlemi için aramalar yapılıyor. Ancak Vodafone hattınıza numara engelleme için bir servis sunmuyor, bunun yerine hattınızı gizli numaralara karşı kapatıp açabilirsiniz. Telefon numarasını engelleme işi telefon üzerinden yapılmaktadır. 

Günlük hayatta sıklıkla kullandığımız akıllı telefonlar numara engelleme için bir ayrı özellik sunuyor. Yani kullandığınız Vodafone, Turkcell, Türk Telekom veya Bimcell gibi hangi operatör olursa olsun telefonunuzla Vodafone numara engelleme işlemini kolaylıkla yapabilirsiniz.

Kullandığınız telefonun modeli ve işletim sistemi bunun için çok önemlidir. İPhone bir telefon kullanıyorsanız İOS işletim sistemine ait numara engelleme işlemini yapmalısınız. Ya da Andorid işletim sistemine ait bir telefon kullanıyorsanız bunun için telefondan farklı ayarlar yapmalısınız.

Aşağıdaki başlıklarda İOS ve Android telefonlarda numara engelleme ve kaldırma işlemlerini nasıl yapabileceğinizi ayrıntılı bir şekilde açıklıyoruz.

Android Cihazda Numara Engelleme ve Kaldırma Nasıl Yapılır?

Ülkemizde çoğunlukla Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlar kullanılıyor. Eğer Android işletim sistemine sahip bir telefonunuz varsa Vodafone numara engelleme ve kaldırma işlemini kolaylıkla telefonunuzdan yapabilirsiniz.

 • Telefonunuzda bulunan Telefon uygulamasına giriş yapıyorsunuz.
 • Uygulamaya giriş yaptıktan sonra Çağrı Geçmişi bölümüne tıklıyorsunuz.
 • Daha sonra engellemek istediğiniz numaranın üstüne tıklıyorsunuz.
 • Tıkladıktan sonra telefon ekranına Çağrı ayrıntıları diye bir bölüm gelecektir. Buradan Numara Engelleme işlemini yapabilirsiniz.

Bu işlem sonrasında Vodafone numara engelleme yapmış olacaksınız. Artık istemediğiniz numara veya numaralar sizleri rahatsız edemeyecektir. Bu işlemi tekrarlayarak başka istemediğiniz numaraları engelleyebilirsiniz.

Android Vodafone Engellenen Numarayı Kaldırma

 • Telefonunuzdan Telefon uygulamasına giriş yapınız.
 • Uygulama içerisinde yer alan Diğer seçeneğine tıklayın.
 • Ayarlar bölümüne geleceksiniz. Buradan Engellenen Numaralar kısmına tıklayın.
 • Engellenen numaranın yanında engellemeyi kaldır seçeneğine tıklarsanız numara engeli kalkacaktır.

IPhone Numara Engelleme ve Kaldırma Nasıl Yapılır?

Eğer bir İPhone akıllı telefon kullanıyorsanız telefonunuz İOS işletim sistemine sahiptir. İphone telefonlar Vodafone numara engelleme işlemini nasıl yapacağınız aşağıdaki adımları uygulayıp yapabilirsiniz.

 • Telefonunuzdan Son Aramalar bölümüne girin.
 • Karşınıza son çağrılar ve numaralar çıkacaktır, buradan engellemek istediğiniz numaranın yanında bulunan Ayrıntı kısmına tıklayınız.
 • Karşınıza birden fazla seçenek çıkacaktır, buradan Bu Arayanı Engelle seçeneğine tıklayınca numara engelleme işini yapmış olursunuz.

İPhone Engellediğiniz numaranın engelini nasıl kaldırabilirim?

 • İPhone ayarlar kısmına giriniz.
 • Daha sonra Telefon bölümüne tıklayınız.
 • Karşınıza birden fazla bölüm çıkacak buradan Aramalar kısmına tıklayın.
 • Engellenenler kısmına girin.
 • Daha önce engellemiş olduğunuz numaralar listelenecektir. Numaranın engellemesini kaldırmak için numaranın üstüne gelip numarayı sola doğru kaydırmanız yeterlidir.
 • Vodafone numara engelleme kaldırma işlemi başarıyla tamamlanmış oldu.

İPhone cihazların gelen mesajları engellemek için;

 • İPhone Ayarlar kısmına giriyorsunuz.
 • Ayarlar kısmından Mesaj uygulamasına tıklayın.
 • Engellemek istediğiniz bir yazışma varsa, Ayrıntı kısmına tıklayın.
 • Aşağı doğru gelince Bu Arayanı Engelle seçeneğine tıklamanız yeterlidir.

Vodafone Numara Engelleme Hakkında Sık Sorulan Sorular

Vodafone numara engelleme ve kaldırma hakkında çok sık sorulan soruların cevaplarını sizlerle paylaştık. Bu soruların cevaplarını öğrenmek için soru üstüne tıklamanız yeterlidir.

Vodafone numara engelleme kodu var mıdır?

Numara engelleme işlemleri operatörler üzerinden yapılmıyor, eğer engellemek istediğiniz bir numara varsa bunu telefonunuz kolaylıkla yapabilirsiniz. Yani Vodafone numara engellemek için herhangi bir kod imkanı ve servisi sağlamıyor. Bunun için bir kod araması yapmanız gerek yoktur.

Vodafone numara engelleme tuşlu telefon servisi var mıdır?

Eğer bir tuşlu telefon kullanıyorsanız numara engelleme işini kullanmış olduğunuz telefon sayesinde kolaylıkla yapabilirsiniz. Bunun için tuşlu telefonunuzun ayarlar kısmına girip Vodafone numara engellene işlemini yapabilirsiniz.

Vodafone numara engelleme indir

Numara engelleme için uygulama marketlerinde birçok uygulama mevcut ancak bu uygulamaları kullanmanızı önermiyoruz. Telefonunuz virüs kapabilir ya da bilgileriniz çalınabilir. Bunun için telefonunuzda zaten numara engelleme ve kaldırma özelliği mevcuttur ve yukarıda yer aaln adımları uygulayıp kolaylıkla bu işlemleri yapabilirsiniz.

Vodafone numara engelleme mesaj ile olur mu?

Vodafone numara engelleme servisi yoktur, bunun için sizlere gizli numaralardan gelen çağrıları engelleme hizmeti sunmaktadır. Mesaj ile sadece hattınızı gizli numaralara kapatabilirsiniz. Bunun dışında mesaj ile numara engelleme diye bir şey yoktur.

Vodafone Gizli Numara Açma ve Kapatma

İstemediğiniz numaraları engellediniz ancak gizli numaralardan halen çağrı arıyorsanız bunun için yapmanız için gereken işlemler vardır. Vodafone bu konuda kullanıcılarına oldukça kolay seçenekler sunuyor. Vodafone gizli numara açma ve vodafone gizli numara kapatma için Online Self Servis, Sesli Yanıt Sistemi ve SMS yani mesaj sistemlerini kullanabilirsiniz. Başlıklar halinde yapmanız gerekenleri aşağıdan okuyabilirsiniz.

Vodafone Gizli Numara Kapatma

Eğer Vodafone kullanıcıysanız hattınızı gelen gizli aramalara karşı SMS ile kolaylıkla kapatabilirsiniz. Bunun için telefonunuzun mesaj yaz kısmına gelip, GIZLI AC yazıp 7046’ya mesaj atabilirsiniz. Ya da 7046’yı arayıp da işlemi gerçekleştirebilirsiniz.   

Vodafone Gizli Numara Açma

Vodafone kullanıcısı olup, gizli numaralardan bilinmeyen çağrılardan gelen aramaları kabul etmek istiyorsanız telefonunuzun mesaj yaz kısmına gelip,  GIZLI KAPAT yazıp 7046’ya mesaj atabilirsiniz.  Ya da 7046’yı arayıp da işlemi gerçekleştirebilirsiniz. 

Bu yazımızda Vodafone numara engelleme ve kaldırma işlemlerini nasıl yapılacağını ve hangi telefonlarla yapılacağını anlattık. Eğer bu konuda takıldığınız yer olursa bizlere bunu yorum kısmından bildirebilirsiniz. Editörlerimiz sizlere yorum kısmından gelen soruları cevaplayacaktır. Bedavainternetiniz.com olarak sizlere yeni yazılar sunmaya devam ediyoruz.

Eğer sizde Vodafone operatörünü kullanıyorsanız aşağıdaki yazılar işinize yarayabilir.

Vodafone Faturasız Tarifeler ve Paketler 2021

Vodafone Hediye İnternet Gönderme

Vodafone’da Beni Ara Mesajı Nasıl Atılır?

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
 1. rodrigo dedi ki:

  Vodafone numara engelleme işlemini yaptım teşekkür ederim.