Vodafone Numara Değiştirme

A+
A-
Vodafone Numara Değiştirme

Vodafone numara değiştirme hizmeti sayesinde var olan numaranızı değiştirmeniz mümkün işte bu yazımızda sizlere vodafone de numara değişikliğini nasıl yapabileceğinizi yazacağız. Vodafone numara değiştirme işlemini numara taşımayla karıştırmayınız her ikisi de farklı hizmetler arasına girmektedir. Bu yazımızda bunları ayrıntılı bir şekilde öğreneceksiniz. Hem numara değiştirme işlemini hemde numara nasıl taşınır sorularının cevaplarını tam manasıyla öğreneceksiniz.

Vodafone son yıllarda kullanıcı sayısını artıran ve kesintisiz iletişim sunan operatörlerden biri olmaya başladı. Her yıl sağladığı kampanyalar ve tarifelerle abonelerini sevindiren Vodafone sunmuş olduğu hizmetlerle de kullanıcılarına kolaylık sağlamaktadır. Bu hizmetlerden en önemlisi de Vodafone numara değiştirme hizmetidir, kullanıcılar istemedikleri numaraları Vodafone hattında kalarak değiştirebilir ve bunu yapmak oldukça kolaydır. Numara değiştirme hizmeti hem pratik hemde oldukça işlevseldir. Numara değiştirdiğinizde yine Vodafone operatörünü kullanmaya devam edeceksiniz, ancak numara taşıma işleminde aynı numaranızla farklı bir operatör kullanabilirsiniz.

Vodafone Numara Değiştirme Nasıl Yapılır?

Vodafone numara değiştirme abonelerin işlerini kolaylaştırıyor artık numarasından memnun olmayan kişiler yeni numara ile iletişimlerine devam edebiliyorlar. Eğer bir başkası tarafından rahatsız ediliyor ve numaranız sürekli bilinmeyen numaralardan çağrılar tarafından aranıyorsa sizde Vodafone numara değiştirme hizmetinden faydalanabilirsiniz. Vodafone operatörünü ve tariflerini kullanıp sadece numara değişikliği yapacaksanız yapmanız gerenleri yazımızda detaylıca anlatıyoruz, okumaya devam edin!

Vodafone yeni hat almadan numara değişikliği yapmak oldukça kolaydır. İster hattınız faturalı olsun isterseniz faturasız olun sizde numara değişikliğini yapabilirsiniz.

Vodafone Numara Değiştirme Şartları
  • Vodafone numara değiştirme ücreti 31,27 TL’dir.
  • Eğer faturasız bir hatta sahipseniz numara değiştirmeden önce hattınızda 31,27 TL bulunması gerekir. Eğer bu ücret bulunmadığında numara değişikliği talebiniz onaylanmaz.
  • Faturalı bir hatta sahipseniz numara değiştirme işlemi yapıyorsanız bu ücret ay sonunda faturanıza yansıyacaktır.
  • Numara değişikliği sonrasında bakiyeniz de bulunan mevcut bakiyeniz ve tarifeniz yeni numaraya anında aktarım sağlanacaktır. Numara değişikliğinde hiç bir kayıp yaşamayacaksınız.

Vodafone numara değişikliği yaparken ilk 055 ile başlayan kısımlarını değiştiremiyorsunuz geri kalan numaraları değiştirebilirsiniz. Ayrıca yalnızca sistem içerisinde bulunan belirlenmiş numaraları tercih edebilirsiniz. Kendiniz tamamen bir numara talep edemezsiniz.

Numara değişikliğinde sadece son dört hane değişmektedir. Numara değişikliğinin olabilmesi için numaranın ilk iki rakamı “54” ile başlaması zorunludur.

Vodafone Numara Değiştirme Ücreti

Vodafone numara değiştirme işlemi için belirli bir ücret ödemeniz gerekiyor. 2021 yılında Vodafone numara değiştirme ücretini 31,27 TL olarak belirlenmiştir. Numara değişikliği yaparken hattınızda en az 31,27 TL olmasına mutlaka dikkat ediniz. Eğer böyle bir TL yoksa numara değişikliği yapamazsınız.

Vodafone numara değiştirme ücreti mevcut bakiyenizden düşmektedir. Eğer faturalı hat kullanıyorsanız bir sonraki fatura ayına yansımaktadır.

Numara değiştirdiğinizde tüm eski haklarınız yeni numaraya otomatik taşınır.

Vodafone Yanımda Numara Değiştirme

Vodafone yanımda uygulaması ile internetten online olarak numara değişikliğini hemen yapabilirsiniz. Bunun için kullanmış olduğunuz telefonun işletim sistemi önemlidir. Eğer Android işletim sistemine sahip bir telefona sahipseniz Google Play Marketten uygulamayı indirebilirsiniz. Eğer İPhone İOS işletim sistemine sahip bir telefon kullanıyorsanız App Store marketten uygulamasını indirebilirsiniz.

Yukarıda yer alan uygulama hangi işletim sistemine sahip bir telefon kullanıyorsanız onu indirip Vodafone Yanımda uygulamasıyla online olarak numara değiştirme işlemini yapabilirsiniz.

Vodafone numaranız değiştiğinde SMS ile bilgilendirilirsiniz. MNT yöntemi ile numarasını taşıyan kullanıcılar GSM numara değişikliği yapamazlar.

Vodafone Numara Değiştirme Müşteri Hizmetleri

Eğer uygulama üzerinden numara değişikliği yapamıyorsanız numara değiştirmek için Vodafone müşteri hizmetlerini arayabilir ve numara değişikliği işleminizi yaptırabilirsiniz.

Vodafone müşteri hizmetleri için 542’yi; diğer operatörlerden ve Sabit hatlardan 0 (542) 542 00 00’ı arayabilir ve bilgi alabilirsiniz.

Bunun dışında Vodafone numara değiştirmek için Vodafone şubelerine de başvuru yapabilirsiniz.

Bedava Numara Değiştirme (Vodafone)

Bedava numara değiştirme gibi bir işlem yoktur. İnternet ortamında ücretsiz numara değişikliği diye yazı görürseniz ya da bir uygulama mutlaka uzak durunuz. Numara değişiklikleri operatörlerin kendi uygulamaları ya da müşteri hizmetleri gibi resmi ortamlarda yapılmaktadır. Her operatör numara değişikliği için ücret belirlenmiştir. Vodafone bedava numara değiştirme gibi bir hizmet yoktur. Bunlara asla itibar etmeyiniz. Yukarıda yer alan başlıklarda nasıl Vodafone numara değiştirme işlemini yapacağınızı anlattık, o işlemleri yaparak kolaylıkla numara değişikliği yapabilirsiniz.

Turkcellden Vodafone geçiş numara değiştirme

Turkcellden Vodafone hattına geçiş yaparken yeni hat almadığınız sürece numaranız değişmez. Geçiş sırasında numara taşınır ve sadece operatörünüz değiştir. Ancak şöyle bir işlem yapabilirsiniz. Öncelikle nuamra taşıma işlemi ile Vodafone hattına geçersiniz daha sonra da Vodafone numara değiştirme işlemini yaparak numaranızı değiştirebilirsiniz. Eğer bunlarla uğraşmak istemiyorum diyorsanız da Vodafone için yeni bir hat alabilirsiniz.

Numara Taşırken Numara Değiştirme

Numara taşırken numara değiştirme mümkün değildir. Ancak taşımış olduğunuz operatöre geçince numara değişikliğini öyle yapabilirsiniz. Ya da yeniden bir hat almanız gerekiyor yeni hat aldığınızda yeni numara da elde edebilirsiniz. Sizler için önereceğimiz en iyi yol numaranızı taşımak istediğiniz operatöre aynı şekilde taşıyın daha sonra o operatörün numara değiştirme hizmetini kullanabilirsiniz.

Avea Numara Değiştirme

Artık ülkemizde Avea operatörü yok bunun yerine Türk Telekom operatörü var ancak kullanıcılar Avea numara değiştirme diye aramalar yapıyor yine böyle bir başlık açtık ki eski Avea kullanıcıları rahatlıkla Avea numara değiştirme hizmetini kullansın. Artık Türk Telekom numara değiştirme ile numaralarınızı değiştirebilirsiniz.

Vodafone numara değiştirme nasıl yapılır? numara değiştirme ücreti ne kadar? Numara taşırsam numaram değişir mi? Gibi soruların cevaplarını bu yazımızda başlıklar halinde verdik. Eğer sormak istediğiniz herhangi bir soru varsa aşağıda bulunan yorum kısmından bizlere ulaşabilirsiniz.

Eğer sizde Vodafone operatörünü kullanıyorsanız Vodafone için hazırladığımız rehber yazılarını okuyabilirsiniz. Aşağıdaki bağlantılara tıklayıp gitmeniz yeterlidir.

Saçma Güzel 8 Vodafone Kampanyası

Vodafone Faturasız Hat Fiyatları

Vodafone Arama Dökümü Nasıl Çıkartılır?

Vodafone Rehber Yedekleme Nasıl Yapılır?

Vodafone Ödemeli Arama

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.