Turkcell Taahhüt Sorgulama ve Cayma Bedeli Öğrenme

A+
A-
Turkcell Taahhüt Sorgulama ve Cayma Bedeli Öğrenme

Turkcell taahhüt sorgulama işlemi sayesinde Turkcell ile taahhüt yapıysanız ne kadar süreniz kaldı? Ya da Turkcell cayma bedeli sorgulama işlemlerini kolaylıkla yapabileceksiniz. Turkcell ülkemizde farklı kampanyaları olan ve farklı hizmetler sunan operatörlerin başında geliyor. İnternet hizmetlerinden tutunda eğlence sektörüne kadar daha birçok hizmeti sizlere sağlıyor. Turkcell kurulduğu tarihten itibaren farklı kampanyalarla abonelerine binlerce hediye dağıtmıştır.

Turkcell bedava internet, dakika ve sms gibi tarifelerden yararlanmak için sizlere sunulan tarifeleri ve Turkcell operatörünü belli bir zaman kullanmanız zorunludur. İşte bu durum Turkcell taahhüt ile oluyor. Turkcell uzun bir süre kendi operatörünü ve belirlemiş olduğu tarifeleri kullanmanız için bir anlaşma yapıyor ve sizler o zaman  diliminde Turkcell kampanyalarından yararlanabiliyorsunuz.

Her operatörde olduğu gibi Turkcell de aboneleriyle bir sözleşme yani taahhüt yapıyor. Turkcell özellikle yeni abonelerine bir sürü bedava internet, dakika ve sms veriyor ancak bunu şarta bağlıyor. Turkcell ile yapmış olduğunuz taahhüt sorgulama ve cayma bedelinin ne kadar olduğu hakkında bu yazımızla bilgi sahibi olacaksınız. turkcell taahhüt sorgulama sayesinde de sözleşmesinin ne zaman biteceğini ve cayma bedelinin ne kadar olduğunu ayrıntılı bir biçimde öğreneceksiniz.

Turkcell Taahhüt Sorgulama Nasıl yapılır?

Turkcell taahhüt sorgulama ile daha önce kayıt olduğunuz tarife ya da çeşitli aboneliklerinizin bitiş tarihini öğreneceksiniz. Kullanmış olduğunuz kampanyalı tarifelerin süresini öğrenip, bu tarife bitince farklı tarifelere geçmeniz için bu sorgulamayı yapmanızı öneriyoruz. Taahhüt sorgulama işleminin birçok yolu bulunmaktadır. Bunları nasıl yapacağınızı öğrenmek için yazıyı okumaya devam edin!

Turkcell Bayisi yöntemi

Sizlere en yakın Turkcell bayisine giderek Turkcell Taahhüt sorgulama ve sözleşme süresini detaylı şekilde öğrenebilirsiniz. Eğer çaymak istiyorsanız çayma bedelini ve tarifenizin ne kadar daha süre geçerli olacağını da Turkcell bayisinden öğrenebilirsiniz.

Size en yakın Turkcell bayisini bilmiyorsanız aşağıdaki bağlantıya giderek bulunduğunuz konuma en yakın Turkcell bayisini ve mağazanı bulabilirsiniz.

https://www.turkcell.com.tr/tr/hakkimizda/iletisim/turkcell-iletisim-merkezleri

Müşteri Temsilcisi ile sorgulama

Turkcell bayisine giderek zaman kaybetmek istemiyorum diyorsanız Turkcell müşteri hizmetleri ile de Turkcell taahhüt sorgulama yapabilirsiniz. Bunun için telefonunuzdan Turkcell’in müşteri hizmetleri numarası olan 0532 532 00 00 numarasını ya da sadece 532’yi arayıp müşteri hizmetlerine bağlanıp taahhüt sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Mesaj ile Taahhüt Sorgulama

Hızlı pratik bir şekilde Turkcell abonelik sözleşmesi sorgulama yapmak için telefonunuzun mesaj yaz kısmına gelip, büyük harflerle TARİFE yazın ve 2222’ye kısa mesaj gönderin. Mesaj sonrası kullanmış olduğunuz mevcut tarife ve kullanım detayları kısa mesaj olarak telefonunuza gelecektir.

Turkcell Online İşlemler ile Turkcell Taahhüt sorgulama 

Turkceel’in resmi web sitesine giriş yaparak online işlemler kısmından Turkcell şifre ile giriş yapıp aboneliğiniz hakkında tüm bilgileri detaylıca öğrenebilirsiniz. Peki bu işlemi nasıl yapacağınz diye merak ediyorsanız aşağıdaki işlemleri yapmanız yeterlidir.

  • https://www.turkcell.com.tr bağlantısına tıklıyorsunuz.
  • Sitenin en üst sağ kısımda yer alan kullanıcı simgesine tıklıyorsunuz.
  • Burada açılan bölümde telefon numaranızı ve şifrenizi yazıyorsunuz.
  • Giriş yaparken şifre almak için telefonunuzun mesaj yaz kısmına büyük harflerle SIFRE yazıp 2222’ye kısa mesaj atabilirsiniz.
  • Giriş yaptıktan sonra Tarife taahhüt sorgulama yapabilirsiniz.

Turkcell Hesabım Uygulamasıyla Turkcell Taahhüt sorgulama 

yukarıda yer alan yöntemlerin dışında Android ya da İOS marketlerinden Turkcell Hesabım uygulamasını indirip, Turkcell telefon numaranız ve şifreyle giriş yapabilirsiniz.

Eğer android işletim sistemine ait bir telefon kullanıyorsanız Google Play marketinde Turkcell Hesabım uygulamasını indirip kullanabilirsiniz. Eğer İPhone yani ios işletim sistemine ait bir telefon kullanıyorsanız App Store uygulamasından Turkcell Hesabım uygulamasını indirip taahhüt sorgulama işlemini hemen yapabilirsiniz.

Turkcell Taahhüt Bitince Ne Olur?

Turkcell taahhüt yani sözleşmeniz bitince kullanmış olduğunuz tarifeyi ya da paketi artık kampanyalı olarak kullanamazsınız. Tarifenin asıl fiyatından kullanmaya başlayacaksınız. Turkcell taahhüt ile abonelerine harika kampanyalar sunuyor ancak sözleşme bitince eşsiz indirimli kampanyanız da sona eriyor. Kullanmış olduğunuz paket veya tarife size fazla gelirse Turkcell’in sağladığı diğer kampanyalı faturalı faturasız paketler ve tarifelere bakabilirsiniz.

Turkcell taahhüt sürem bitti faydalandığım internet, dakika ve sms paketleri de sona erdi diye üzülmeyin. Turkcell’in hem faturalı hem de faturasız aboneleri için hazırlamış olduğu bir sürü tarifeler mevcuttur. Tüm tarifeleri ve paketleri öğrenmek için aşağıdaki bağlantıya tıklamanız yeterlidir.

[irp posts=”331″ name=”Turkcell Faturasız Paketler ve Tarifeler”]
Turkcell abonelik süresinin bitimiyle ya da bitmesine yakın Turkcell müşteri hizmetleri tarafından sizlere telefon araması aracılığıyla bilgi verilir. Sizlere indirimli kampanyalı paketlerini önerirler ve sizin onayınız ile bu paketler hattınıza tanımlanır.

Turkcell son ay taahhüt bozma

Turkcell son ay taahhüt bozma durumunda cayma bedeli ödenir. Kullandığınız süre fazla olduğu için cayma bedeli de kullandığınız süreye göre hesaplanacaktır. Son ay taahhüt bozma gibi bir işlem yapmayınız. Bunun için mutlaka Turkcell müşteri hizmetleriyle iletişime geçip farklı faturalı kampanyalar hakkında bilgi alınız. Son ay ay cayma bedelleri odlukça yüksek olabilir bunu hatırlatalım.

Aşağıda yer alan başlıklarda cayma bedelleriyle ilgili bilgileri verdik.

Turkcell Cayma Bedeli Öğrenme

Turkcell oepratörünü ya da kullanmış olduğunuz kampanyalı paketi bir diğer adıyla tarifeden vazgeçmek istiyorum diyorsanız cayma bedeliyle karşılaşacaksınız. Turkcell mevcut tarifelerinin dışında yeni abonelerine büyük kampanyalarla eşsiz paketler sunmaktadır. Diğer operatörlere göre çok cazip olan bu tarifelere kullanıcılar taahhüt vererek geçmektedir. Ancak yapılan sözleşmenin iptali ya da vazgeçilme durumda cayma bedeliyle karşılaşırsınız.

Turkcell cayma bedeli kullanmış olduğunuz tarifenin türüne, süresine ve şartlarına göre değişkenlik gösterebilmektedir. Eğer indirimli bir tarife kullanıyorsanız ve cayma bedelini öğrenmek istiyorsanız bunun için Turkcell müşteri hizmetlerini aramanız yeterlidir. Müşteri hizmetleri sizlere cayma bedelinin ne kadar olduğunu ve şartlarını söyleyeceklerdir.

Turkcell müşteri hizmetlerini aramak yerine Turkcell’in resmi web sitesi olan turkcell.com.tr sitesine giriş yapıp telefon numaranız ve alacağınız şifre ile giriş yapıp Hesabım kısmında bulunan Paket ve Tarifelerim kısmına tıklayıp paket sorgulaması yapıp ne kadar süre kaldığını öğrenebilirsiniz. Yine bu sayfadan detaylı bilgileri gör deyip Turkcell cayma bedelini öğrenebileceksiniz.

Turkcell Cayma Bedeli Ne Kadar?

Turkcell kampanyalı paket ve tarifelerinde cayma bedeli değişiklik göstermektedir. Burada önemli olan Turkcell Taahhüt bitiş tarihi sorgulama işlemidir. Eğer bitiş süreniz az kalmışsa daha az bir cayma bedeli ödersiniz. Ancak kampanyanın henüz en başındaysanız ödeyeceğiniz cayma bedeli artacaktır. Bu yüzden Turkcell abonelik sözleşmesi yaparken şartları ve cayma bedelini iyi öğrenin. Örnek verecek olursak aylık 40 lira ödeyip yararlandığınız kampanyanın taahhütsüz fiyatı 70 TL olduğunu varsayalım.

6 aya gelince bu paketten vazgeçip başka bir pakete geçmek isterseniz ortalama 120 lira gibi bir cayma bedeli ödemeniz gerekiyor. Dediğimiz gibi bu fiyatlar sabit değildir, burada biz örnek verdik ancak sizler Turkcell kampanyalarından yararlanırken mutlaka cayma bedellerine ve abonelik sözleşmelerine dikkat ediniz. Cayma bedellerinin içine vergi gibi farklı durumlarda girebilir. Tahmin ettiğinizden de fazla cayma bedeli ödeyebilirsiniz.

Turkcell abonelik sözleşmesini genellikle aboneler okumadan hemen indirimli paket ve tarifelerden yararlanmak istiyor ancak bu doğru bir davranış değildir. Daha sonra caymak istediğinizde kullanmış olduğunuz kampanyaya yüksek paralar ödemek zorunda kalabilirsiniz. Sizlere ne uygun ve uzun süre kullanacağınız paketler seçmek en mantıklıdır.

Turkcell Taahhüt Bitiş Süresi Nasıl Sorgulanır

Turkcell abonelerine 12 ve 24 ay süreli bir sözleşme hakkı tanıyor. Turkcell abonelik sözleşmelerinde bitiş süresi çok önemlidir. Cayma bedelinin temelini belirleyen bu süredir. Kullanmış olduğunuz kampanyalı tarifenin süresini ve bitiş tarihini Turkcell Hesabım uygulamasından düzenli olarak sorgulamanızda fayda vardır. Bu uygulama içerisine giriş yaptığınızda Faturalarım kısmına tıkladığınızda taahhüt sürenizi ve bitiş tarihini öğrenebilirsiniz.

Turkcell taahhüt aboneliğini erken iptal edersem az cayma bedeli öderim gibi düşüncelere girmeyiniz. Çünkü abonelik sözleşmesine göre cayma bedelleri değişkenlik gösterebiliyor. Abonelik yaparken bitiş süresinin uzun olmamasına sizin için daha sağlıdır. Ancak tabii bu size kalmış bir durum bazen öyle bir kampanya çıkar 24 ay taahhüt imzalamak isteyebilirsiniz.

Düzenli olarak turkcell taahhüt sorgulama ve cayma bedeli hesaplama işlemini yapmanızı bedavainternetiniz sitesi olarak öneriyoruz. Numaranzıı kapatmak ya da faturanızı değiştirmek istediğiniz cayma bedeliyle karşılaşacağınızı unutmayınız. Bu gibi durumlarda mutlaka Turkcell müşteri hizmetlerini arayınız hem detaylı bilgi alırsınız hem de bu sürecin nasıl ilerleyeceğini temsilciler sizlere anlatır.

Turkcell Dijital Operatör Taahhüt Sorgulama

Taahüt sorgualam işlemini yapacağınız birçok uygulama mevcut bunlardan biri de Dijital Operatör Uygulamasıdır. Bu uygulamayla turkcell taahhüt sorgulama ve cayma bedelllerini öğrenebilirsiniz. Bu uygulamayı hangi işletim sistemini kullanıyorsanız o işletim sisteminin marketinden indirmeniz gerekiyor, indirdikten sonra giriş yapıp taahhüt bitiş tarihi ve cayma bedellerini göreceksiniz.

Turkcell Taahhüt Cayma Bedeli Hesaplama

Turkcell taahhüt sorgulama ile paketiniz yada tarifenizin süresinin ne kadar kaldığını öğrendikten sonra Turkcell taahhüt cayma bedeli hesaplama işlemini gerçekleştirilebilirsiniz. Turkcell cayma bedeli ile sizlerden indirimli kampanyanın ücretlerini talep eder. Eğer hesaplı ve indirimli bir paket kullanmak istiyorsanız Turkcell’e 12 ay bir taahhüt verip mevcut tarifeyi indirimli şekilde kullanabilirsiniz. Örneğin aylık 70 lira olan bir paketi taahhüt ile ayda 50 liraya kullanabilirsiniz. Eğer sizler bu abonelik süresince caymak isterseniz kullanmış olduğunuz tüm ayın indirim ücreti sizden alınır.

Turkcell Taahhüt Cayma Bedeli Hesaplama Kriterleri

  • Kullanılan süre: Size taahhüt verilen kampanyayı kullandığınız süre önemlidir. Erken caymak daha önemlidir. Geç cayma bedeli daha fazladır.
  • Mobil Vergiler: Devlete verilen vergilerde cayma bedeli içerisinde yer alır.
  • Cihaz Bedeli: Eğer almış olduğunuz bir cihaz varsa cayma bedeli de bu cihaza göre de değişebilir.
  • Hizmet Bedeli: Turkcell’in vermiş olduğu hizmet bedeli de cayma bedelinde yer alır.

Yukarıda yer alan kriterlerin tümü Turkcell cayma bedeli hesaplama yapılırken dikkate alınır. Cayma bedeli 2021 yılında oldukça fazla olduğu için lütfen Turkcell ile abonelik sözleşmesi yaparken bütün şartları ve cayma bedelini öğrenip öyle anlaşma yapınız. İndirimli paketlerden yararlanayım derken daha fazla ücretler ödemek zorunda kalmayın.

Turkcell cayma bedeli Ödenmezse ne olur

Eğer Turkcell taahhüt ile indirimli bir paket ve tarifeden yararlanıp vazgeçtiyseniz cayma bedeli ödemek zorunda kalırsınız. Turkcell faturalı bir taahhüt işlemi gerçekleştirir, eğer siz faturalı hattan faturasız hatta geçmek istiyorum diyorsanız cayma bedelini ödemek zorundasınız.

Cayma bedeli son faturanıza yansır, faturanızı ve cayma bedelini toplu bir şekilde ödersiniz.  Eğer cayma bedelini ödemezseniz hakkınızda Turkcell tarafından yasal işlem başlatılır. Yasal işlemle birlikte icralık bile olursunuz. Bunun için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Cayma bedelini ödemeyim nasıl olsa bir şey olmaz demeyin. Başınız ağrımadan cayma bedelini ödeyip, başka operatöre ya da paketlere geçebilirsiniz.

Turkcell Cayma Bedeli Ödemek İstemiyorum

Turkcell taahhüt sorgulama ve cayma bedelini öğrendikten sonra ben bu cayma bedelini ödemek istemiyorum bunun bir çaresi vardır diye aramalara girmeyiniz. Yasal olarak Turkcell abonelik sözleşmesi imzalıyorsunuz ve bu cayma bedelinin ödememe gibi şansınız yoktur. Mahkemeye verseniz bile hemen kaybedersiniz, çünkü ortada bir sözleşme mevcuttur. evet bazı kullanıcılara oldukça fazla cayma bedelleri gelebiliyor bu durumu yaşamamak için mutlaka taahhüt yaparken tarife ismini, kullanım şartlarını ve süresini iyi öğrenin öyle sözleşmeye imza atınız.

Turkcell taahhüt sorgulama ve cayma bedeli öğrenme, sorgulama işlemleri hakkında bilgiler verdik. Turkcell için hazırlamış olduğumuz diğer yazıları okumak isterseniz aşağıdaki bağlantılara tıklayabilirsiniz.

Turkcell Sürpriz Nokta Kampanyası

Turkcell Numara Değiştirme

Turkcell Ödemeli Arama

Turkcell Faturasız Paketler ve Tarifeler

Turkcell Hediye İnternet Gönderme

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.