Turkcell Ödemeli Arama

A+
A-
Turkcell Ödemeli Arama

Turkcell Ödemeli Arama hizmeti sayesinde zor durumlarda sevdiklerinizi kolaylıkla arayabilirsiniz.  Bazen operatörünüz de yeterli TL olmayabilir ya da mevcut tarifeniz bittiyse Turkcell ödemeli arama yapabilirsiniz. Ödemeli arama sayesinde telefonunuzda dakika ve TL olmasına gerek yoktur, Turkcell bu servisini ücretsiz bir şekilde kullanıcılarına sunuyor.

TL bakiyeniz bittiyse ve artık zor durumda asla kalmayacaksınız. Karşı tarafı çaldırıp kapatmanıza hiç gerek kalmayacak! Turkcell Ödemeli Ara sayesinde siz arayacaksınız ve karşı taraf arama bedelini ödeyecektir, böylelikle iletişim halinde olacaksınız.

İster faturalı olun isterseniz faturasız hat olun her Turkcell kullanıcısı bu hizmetten ücretsiz yararlanabilir.

Sizde Turkcell kullanıyorsanız bir başka Turkcell kullanıcısına kolaylıkla ödemeli çağrı atabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey çağrı atacağınız numaranın başına *135* eklemeniz yeterlidir, sonrasında numaranın sonuna #(kare) işaretini koyarsanız ödemeli arama karşı tarafa iletilecektir.

Ödemeli çağrıyı kabul edip size dönüş yapan kişiden TL ya da fatura bedelini yansıyacak bir ücret kesilecektir. Ödemeyi atan kişiden herhangi bir ücret kesilmeyecektir. Yani karşı taraf ödemeli arama isteğinize yanıt verdiği an itibariyle hattından 3,49 TL kesilecekir.

Turkcell Ödemeli Arama Nasıl Yapılır?

Eğer Turkcell kullanıyorsanız ve hattınızda yeterli kontör yani TL bittiyse ve son zamanlarda tarifeniz de yoksa, Turkcell ödemeli arama yapabilirsiniz. Turkcell yıllardır bu hizmetini ücretsiz bir şekilde kullanıcılarına sunuyor ve Turkcell aboneleri yıllarca ödemeli arama sistemini aktif bir şekilde kullanıyor. Turkcell’de ödemeli arama yapmak oldukça kolay ve pratik bir iştir.

Turkcell Ödemeli Arama
  • Turkcell ödemeli arama yapmak isteyeceğiniz bir numaranın başına *135* ekliyorsunuz ve ardından ödemeli arama yapacağınız telefon numarasını yazıyorsunuz. Yazmış olduğunuz numaranın sonuna da # ekledikten sonra arama tuşuna tıkladığınızda ödemeli arama işlemi başarıyla gerçekleşmiş olur.
  • Numaranın başına *135* kodunu koyuyorsunuz ve numara ardından # işaretini koymanız yeterlidir.
  • Örnek: *135*532 XXX XX XX# Numara başına 0 koymayınız.

Turkcell Ödemeli Arama Detayları

  • Ödemeli aramak için işlem yaptığınızda hemen karşı tarafla konuşamazsınız. Öncelikle karşı tarafa ödemeli çağrınız istek olarak gönderilir ve o kabul ettiği taktirde telefonuz çalar ve görüşme başlar.
  • Ödemeli çağrı attığınız kişinin telefon numarası kayıtlıysa ismi olarak çağrı alırken, eğer numarası kayıtlı değilse numara ekranda ortaya çıkacaktır.
  • Ödemeli bir arama çağrısı aldığınızda telefonu açar açmaz Ödemeli Ara anonsu duyarsınız. Sinyal sesinden sonra çağrı kurulmaya başlanır ve ödemeli aramayı kabul etmek istemezseniz çağrıyı sonlandırabilirsiniz.
  • Ödemeli arama yapar yapmaz hemen görüşme gerçekleşmeyecek karşı tarafın size dönüş yapmasını bekleyiniz.

Turkcell Ödemeli Arama Hakkı Kaç Tane

Zor zamanlarda kullanılan Turkcell ödemeli arama sayesinde kullanıcılar devamlı iletişim halinde kalıyor ve zorluk çekmiyor. Turkcell kullanıcısının hattında yeterli TL ya da ek bir paket yoksa aramak isteyeceği kişiye ödemeli çağrı atarak onun kendisini aramasını sağlayabilir. Çok yaygın bir geniş bir kitle tarafından kullanılan bu servis belirli bir hakla sınırlandırılmıştır.

Turkcell ödemeli arama hakkı günlük 10 tanedir ve 10 sayısından fazla ödemeli arama yapılamaz. Günlük 10 adet ödemeli arama yaptığınızda daha fazlasını yapabilmek için bir sonraki günü beklemeniz gerekmektedir.

Turkcell ödemeli aramanın konuşma süresi ne fazla 10 dakikadır. Ödemeli arama yapan bir kullanıcı karşı tarafla 10 dakikadan fazla konuştuğu an konuşma otomatik sonlandırılır. Turkcell ödemeli arama kabul eden kullanıcı karşı tarafı aradığında ücret olarak 1.49 kuruş ödeme yapar.

Aynı kişiye 2’den fazla ödemeli çağrı atamazsınız yani bir numara için günlük 2 hak tanınmıştır. Genel olarak 10 hakkınızı farklı 5 numaralar için kullanabilirsiniz.

Turkcell Ödemeli Arama Açma ve Kapatma

Eğer son dönemlerde bilmediğiniz numaralardan ve istemediğiniz kişilerden ödemeli çağrı alıyorsanız ve bu çok can sıkıcı olmaya başladıysa hattınızı ödemeli çağrıya kapatabilirsiniz. Turkcell ödemeli arama servisini kullanıcılarının isteğine bırakmıştır. Yani isterseniz hattınızı bu servise kapalı tutabilirsiniz ya da istediğiniz zaman açabilirsiniz.

Turkcell Ödemeli Çağrı Hizmetini Kapatmak İçin;

Telefonunuzun mesaj yaz kısmına geliyordunuz ve büyük harflerle ODEMELIKAPAT IC yazıyorsunuz ve 2222’ye kısa mesaj atıyorsunuz. Bu mesaj sonrası hattınız ödemeli çağrılara karşı kapatılacaktır.

Turkcell Ödemeli Çağrı Hizmetini Açmak İçin;

Telefonunuzun mesaj yaz kısmına geliyordunuz ve büyük harflerle ODEMELIAC IC yazıyorsunuz ve 2222’ye kısa mesaj atıyorsunuz. Bu mesaj sonrası hattınız ödemeli çağrılara karşı açılacaktır.

Turkcell Ödemeli Arama Her Yöne Kullanma

Türk Telekom’dan Turkcell’e ödemeli arama yapılamaz. Turkcell sadece bu hizmeti kendi kullanıcıları arasında kullanıyor ve her yöne sağlamıyor. Her yöne Turkcell ödemeli arama sistemini kullanamazsınız.

Eğer Vodafone hattını kullanıyorsanız Vodafone Ödemeli Arama sistemini kullanabilirsiniz. Bu yazı sayesinde farklı operatörden ödemeli arama yapabilirsiniz.

Turkcell Ödemeli Arama Sık Sorulan Sorular

Turkcell ödemeli arama servisini yurt dışında kullanabilir miyim?

Bu hizmet ücretsizdir ve em yurt içinde hemde yurt dışında kullanabilirsiniz. Ancak talep alan kullanıcının yurt içinde olması gereklidir.

Ödemeli Arama Günlük Limit Ne Kadar?

Turkcell ödemeli arama hizmetinde oluşacak yükü hafifletmek ve kullanıcılarına kaliteli hizmet vermek amacıyla ödemeli arama limiti koymuştur.

  • Karşı tarafın kabul etmediği talepler,
  • Karşı tarafın meşgul olduğu talepler,
  • Ve karşı tarafın kabul ettiği ancak talepte bulunan tarafın o ana kadar telefonu kapadığı talepler,

toplam olarak 2’yi aştığında, arayanın Ödemeli Ara talepleri o gün için engellenir.

Sizde Turkcell’iyseniz aşağıdaki tarifeler ve yazılar işine yarayabilir.

Turkcell Faturasız Paketler ve Tarifeler

Turkcell Hediye İnternet Gönderme

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.