Turkcell Numara Değiştirme

A+
A-
Turkcell Numara Değiştirme

Turkcell numara değiştirme sayesinde telefon numaranızı değiştirebilirsiniz. Türkiye’nin en çok kullanılan operatörlerin başında gelen Turkcell abonelerine numara değiştirme kolaylığı sağlıyor. İster faturalı hat olun isterseniz faturasız hat olun her Turkcell kullanıcısına numara değiştirme hakkı tanınmıştır. Yıllarca kullanmış olduğunuz telefon numarasını belli bir süreden sonra değiştirmek isteyebilirsiniz. Rahatsız edilmek istenmiyorsanız ya da artık numaranızı tanımadığınız kişiler sıkça arıyor ve sizde bu durumdan yorulduysanız Turkcell numara değiştirme işlemi yaparak bunlara son verebilirsiniz.

Turkcell numara değiştirme işlemi oldukça kolay ve hızlıdır. Bu süreç içinde hattın kimini üstüne kayıtlı olduğu önemlidir, numara değişiklikleri kayıtlı üzerinden yapılır, tabii bunlar nasıl yapacağınızı ayrıntılı bir şekilde yazacağız.

Turkcell Numara Değiştirme Nasıl Yapılır?

Turkcell numara değiştirme sayesinde yeni bir numaraya sahip olabilirsiniz. Numara değiştirip yeni bir numaraya nasıl sahip olacağınızı da ayrıntılı şekilde yazacağız. 2021 yılında Turkcell numara değiştirme servisini güncelledi ve daha pratik bir hale getirdi, işlemlerinizi online ve müşteri hizmetleri aracılığıyla hemen yapabileceksiniz.

Turkcell Bayisi Numara Değiştirme

Eğer online veya arama yoluyla Turkcell numara değiştirmek istemiyorsanız size en yakın Turkcell bayisine giderek numaranızı değiştirebilirsiniz. Eğer telefon hattı sizin adınıza kayıtlıysa kimlik belgeniz ile en yakın Turkcell iletişim merkezine giderek numaranızı değiştirebilirsiniz.

Eğer hat sizin üzerinize kayıtlı değilse o kişinin vekaleti veya kendisinin başvurması yoluyla da işlem gerçekleşebilir.

Turkcell bayisinde numara değiştirmenin ücreti KDV ve ÖİV dahil 31,85 ​TL’dir. (12.03.2021 tarihi itibariyle) Bu ücret tüm Turkcell numara değiştirme işlemlerinde geçerlidir.

Turkcell Müşteri Hizmetleri Numara Değiştirme

En yakın Turkcell bayisine gitmeden de numara değişikliğini Turkcell müşteri hizmetlerini arayıp da yapabilirsiniz. Müşteri hizmetleri numaranızın değiştirilmesi konusunda sizlere yardımcı olacaktır. Turkcell hattı kime aitse o kişinin müşteri temsilcisini araması gerekir, farklı telefon numarasıyla aranabilir ancak müşteri temsilciliği hat ile ilgili bilgiler soracağı için hattın sahibi gereklidir.

  • Turkcell hattı kime aitse o kişi Turkcell Müşteri hizmetleri numarası olan 532’i arayabilir.
  • Turkcell kurumsal numara olan 0532 532 00 00 numarayı arayıp da işlem yapabilirsiniz.
  • Müşteri hizmetleri Turkcell numara değiştirme işlemini hızlı bir şekilde yapacaktır, sizlere değiştirmek istediğiniz numara seçeneklerini söyleyeceklerdir sizlerde beğendiniz bir numarayı seçebilirsiniz, bunun için hattınızda 31,85 TL bulunması gerekir yoksa numara değişikliği işlemi yapılamaz.

Almış olduğunuz yeni numaranın bilinmeyen numara hatları olan 11832 veya 11811 gibi numaralardan kaldırmak isterseniz Turkcell müşteri hizmetlerini arayıp telefon numaranızı bilinmeyen numaralardan kaldırabilirsiniz. 72 saat sonra telefon numaranız bilinmeyen numaralar hattından kaldırılacaktır.

Turkcell numara değiştirme ile ilgili Turkcell tarafından duyurular ve değişen şartları sürekli takip etmek isterseniz aşağıdaki linkten takip edebilirsiniz.

https://www.turkcell.com.tr/yardim/hattiniz/abonelik-islemleri/numarami-nasil-degistirebilirim

Turkcell Numara Değiştirme Şartları

  • Turkcell numaranızı değiştirmek ücretlidir. Ücretsiz numara değişikliği yapılamaz. Turkcell 01.10.2018 tarihinden sonra numara değişikliği ücretini 31,85 TL olarak belirlenmiştir. Eğer faturalı bir hatta sahipseniz numaranızı değiştirdiğinizde 31,85 TL faturanıza ay sonunda yansır. Eğer faturasız Turkcell kullanıcıysanız numara değiştirmeden önce hattınızda 31,85 TL bulunması gerekir. Bedava numara değiştirme işlemi yok bunun için bir arama yapmanız gerek yoktur.
  • Numara değişikliği yerine tamamen hattı kapatıp yeni bir numara almak isterseniz bunun için 70 TL bir ücret ödemeniz gerekmektedir. Bu işlem sonunda hat kapanır ve yeni numara sizlere verilir. Turkcell hattını kapatmak yerine numara değişikliği yapmak hem daha hesaplı hem daha kolaydır.
  • Turkcell numara değiştirme 2 ay da bir yapılır ve Turkcell kullanıcısı 1 yıl için en fazla 3 kere numara değişikliği yapabilir. 
  • Turkcell SİM kartınız kaybolmuşsa bu durumda gereksiz numara değiştirmeniz gerek yoktur. Sizlere en yakın Turkcell iletişim merkezine başvuru yaparak 22 TL ücret karşılığında yedeklenen SİM kartınızı alabilirsiniz. Eğer yakınlarda Turkcell iletişim merkezi yoksa müşteri temsilciliğini arayıp da işlemlerinizi yapabilirsiniz.  Turkcell Müşteri hizmetleri: 0532 532 00 00 olan numarayı aramanız yeterlidir.

Turkcell Numara Değiştirme Numara Seçme

Turkcell numara değiştirme işlemine karar verdiyseniz bu işlem sırasında sizlere numara seçenekleri sunulur ve istediğiniz bir numarayı seçerek kullanmaya başlayabilirsiniz. Kendiniz bir numara belirleyemiyorsunuz ve sizlere önerilen numaralardan birini seçmek zorundasınız.

Kendinize ait bir numara seçmek için özel numaralar için ayrı bir ücret ödemeniz gerekmektedir. Özel numara için Turkcell müşteri hizmetlerini arayıp detaylı bilgi alabilirsiniz. Sadece numaralarınızı değiştirerek yeni bir numaraya 31,85 TL karşılığında sahip olabilirsiniz.

Turkcell Numara Değiştirme Kaç Gün Sürer?

Turkcell numara değiştirme işleminde çok beklemenize gerek yoktur, hizmet hızlı ve pratiktir. Numara değiştirme işlemi sonucunda SİM kart değişmediği için işlem en fazla 4 gün içinde çözüme kavuşturulur bu süre zarfında iletişiminiz devam eder. Hattınız iletişime kapatılmaz. 2021 yılında 1-2 gün için Turkcell yeni numaranızı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Turkcell Bedava Numara Değiştirme

Turkcell tarafından sunulan numara değiştirme hizmeti 31,85 TL ücret karşılığında sağlanmaktadır. Bedava numara değişikliği söz konusu değildir, ücret ödemeden numara değiştiremezsiniz. İster faturalı hat olun isterseniz faturasız hat olun her Turkcell kullanıcısı numara değiştirme talebinde bulunduğunda bu ücret sayesinde numara değiştirebilir.

Turkcell Eski Numarama Ne Olur?

Turkcell numara değiştirme işlemi sonrası eski numaranız Turkcell tarafından belirli bir süre kullanılmaz halde bekletilir. Eski numaranız hemen kullanıma sunulmaz, belirli bir süre sonra Turkcell bu numarayı diğer kullanıcıların kullanmaları için açık hale getirir. Turkcell eski numaranızı yaklaşık 5 – 6 yıl barındırır. Hatta siz kendi numaranızı bu süre zarfında unutursunuz ve kullanıma açıldığından bile haberiniz olmaz. Turkcell bu konuda abonelerini mağdur etmiyor ve kolaylık sağlıyor.

Turkcell Numara Değiştirme Hakkı

Numara değişikliğini sürekli yapamazsınız. Turkcell bunun için bir limit belirlenmiştir. Turkcell numara değişikliği 60 günde 1 kez yapılabilir. Yıl içerisinde en fazla 3 defa numara değişikliği yapabilirsiniz.

Turkcell kullanıcıları için faydalı içerikler;

Turkcell Ödemeli Arama

Turkcell Faturasız Paketler ve Tarifeler

Turkcell Hediye İnternet Gönderme

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.