Turkcell Gizli Numara Açma Nasıl Yapılır?

A+
A-

Bu yazımızda Turkcell numaramı gizliden çıkarma, Turkcell numara gizleme Açma, Özel numara Açma Türk Telekom, Özel numara KAPATMA, Vodafone özel numara kapatma, Numaramı bilinmeyen numaralara KAPATMA, Vodafone Gizliye Açma kısayolu ve Türk Telekom özel numara kapatma yollarını ve detaylarını öğrenin.

Turkcell Gizli Numara Açma Nasıl Yapılır?

Turkcell gizli numara açma sayesinde Turkcell operatörünüzü gizli numaralara karşı açık hale getirebilirsiniz. Turkcell operatörü hizmetlerini kolay ve pratik bir şekilde kullanıcılarına sunuyor. Günümüzde gizliliğe çok önem veriliyor ve genellikle operatör kullananlar hatlarını gizli numaralara karşı kapatıyorlar. Ancak bazı durumlarda gizli numaraların bizleri aramasını isteyebiliriz. Bunu yapmanın oldukça kolay ve pratik yolu vardır. Turkcell gizli numara açma işlemi ile gelen çağrıları gizli bir şekilde alabilirsiniz.

2021 yılıyla birlikte gizliliğe önem veren kullanıcılar bir operatör kullandıklarında hemen hatlarını gizli numaralara karşı gizlerler. Aslında olması gereken de bu kimse bilmediği numaralarca aranmak istenmez. Hatta numaralar gözükse bile bilmediğimiz bir numarayı ekranda görünce bile tedirgin olurken gizli numaraların aramasını hiç istemeyiz.

Turkcell operatörünü kullanıp da daha önce hattınız gizli numaralara karşı kapattıysanız ve bu durumdan vazgeçmek istiyorsanız Turkcell numaramı gizliden çıkarma özelliği sayesinde tekrardan gizli numaraların sizi aramasını sağlayabilirsiniz. Turkcell her yıl hizmetlerini kolaylaştırıyor ve servislerini geliştiriyor. Bu yazımız sayesinde Turkcell gizli numara açma ve sonra gizli numaralara karşı kapatma işlemlerini nasıl yapacağınızı öğreneceksiniz.

Turkcell Gizli Numara Açma

Turkcell gizli numara açma sayesinde hattınızı gizliden arayan insanlar için açık hale getirip gizli numaralardan aranabilirsiniz. Bunu yapmak oldukça basittir. Sadece aşağıdaki adımları yaparak hemen operatörünüzü gizli numaralara karşı hemen açabilirsiniz.

Turkcell gizli numaralara açma işlemi için yapmanız gerekenler;

 • Telefonunuzun arama bölümüne geliyorsunuz.
 • Arama kısmına *253# yazıp arıyorsunuz ve işlem hemen gerçekleşiyor.
 • Eğer daha önce hattınızı gizli numaralara karşı kapattıysanız artık gizli numaralara karşı hattınız açık olacaktır.

Yukarıdaki işlemi hemen yapıp Turkcell hattınızı gizli numaralara karşı açabilirsiniz. Eğer tekrar gizli numaralara karşı hattınızı kapatmak isterseniz de yine aynı kodu yazıp aramanız yeterlidir.

Gizli numaralara karşı ulaşılmak ya da ulaşılmamak tamamen sizin elinizdedir. Yukarıdaki işlem tamamen ücretsizdir.

Bu işlem sadece Turkcell kullanıcılarına aittir. Başka bir operatör kullanıyorsanız bu kod işe yaramayacaktır.

Turkcell Numaramı Gizliden Çıkarma

Turkcell operatörünü kullanıp daha önce hattınızı gizli numaralara karşı kapattıysanız tekrardan numaramı gizliden çıkarma işlemini yapmak istiyorum diyorsanız yine yapmanız gerekenler aslında aynı işlemlerdir.

Yine telefonunuzun arama kısmına gelip *253# kodu arayıp işlem yapabilir ve Turkcell numaramı gizliden çıkarma işlemini başarıyla gerçekleştirebilirsiniz.

Bunun dışında Turkcell Dijital Operatör uygulamasını indirip telefon numaranız ve şifreniz ile giriş yapıp uygulama üzerinden numaranızı açık hale getirip gizleyebilirsiniz.

Turkcell Gizli Numaraya Kapatma

Turkcell gizli numara açma işlemini ile hattınızı numaralara karşı açık hale getirebilirsiniz. Ancak tekrar numaranızı gizli numaralara karşı kapatmak içinde tek işlem yapmanız yeterlidir. Özel numaraların sizleri rahatsız etmesini istemiyorsanız aşağıdaki işlemleri hemen yapabilirsiniz.

Turkcell özel numara kapatma işlemi

 • Telefonunuzun arama kısmına geliniz.
 • *253# kodu yazınız ve arama kısmına basınız ve ardından gizli numaraya açık hattınız kapalı hale gelecektir.

Özel Numara Kapatma

Vodafone, Türk Telekom, Bimcell ve Turkcell operatörleri kullanıcılarına önem verdiklerinden dolayı numaralarını gizli açma ya da kapatma hizmetini sunmaktadır. Özel numara kapatma işlemi ile kullanıcılarının gizli numaralardan rahatsız edilmeleri için çeşitli kodlar ve uygulamalar üretmektedir. 2021 yılında operatör kullanıcıları operatörlerini kendileri için üretmiş oldukları kod yardımıyla telefonlarını kolaylıkla gizli numaralara karşı kapatıp anında açabilirler. Özel numara kapatma işlemi tüm operatörler tarafından kullanıcılara ücretsiz sunulmuştur.

Numaramı Bilinmeyen Numaralara Kapatma

Hangi operatörü kullanırsanız kullanın her operatör numaranızı bilinmeyen numaralara karşı korumak için bir servis hizmeti sunmuştur. Kimse bilinmeyen gizli numaralardan aranıp da rahatsız edilmek istenmez. ancak günümüzde ne yazık ki bizi rahatsız etmek isteyen ve numarasının bilinmesini istemeyen bazı kişiler gizli numaradan arayıp bizi rahatsız edip keyfimizi bozabilir. Böyle durumlarda hemen numaralımızı bilinmeyen numaralara kapatma işlemini yapabilirsiniz. Böyle bir işlem sonrasında hiçbir gizli numara bizi arayamaz.

Ülkemizde uzun yıllardır faaliyette bulunan Turkcell bilinmeyen numaralara karşı kullanıcılarını koruyor ve böyle bir hizmeti ücretsiz sunuyor. Her ne kadar numaranızı gizli numaralara karşı kapatsanız da istediğiniz zaman Turkcell gizli numara açma ile bilinmeyen numaraların aramalarına izin verebilirsiniz.

Eğer ben farklı bir operatör kullanıyorum gizli numaraları açmak istiyorum diyorsanız diğer başlıklarımızla devam edelim.

Vodafone Özel Numara Kapatma

Turkcell gizli numaralara kapatma servisi diğer operatörlerde de mevcuttur. Bu operatörlerden biri de Vodafone operatörüdür. Eğer Vodafone operatörü kullanıyorsanız numaranızı gizli numaralara karşı kapatmak oldukça kolaydır.

Vodafone özel numara kapatma nasıl yapılır?

Vodafone için özel numaraların sizi aramasını istemiyorsanız yapmanız gereken şeyler aşağıda yer almaktadır.

 • Vodafone resmi web sitesi olan https://www.vodafone.com.tr giriş yapınız ardından sol üst köşede bulunan Giriş Yap kısmına tıklayıp telefon numaranız ve şifrenizle giriş yapıp arama ayarları kısmında bulunan Gizli Numara Engelle servisini ücretsiz kullanıp özel numara kapatma işlemini yapabilirsiniz.
 • Eğer mesaj yaz yöntemiyle yapmak isterseniz hemen büyük harflerle GIZLI AC yazıp 7046’ya mesaj göndermeniz yeterlidir. Bu mesaj ardından özel numaraya kapatma işlemi gerçekleşecektir.
 • Vodafone gizliye açma kısayolu olarak online giriş ya da Vodafone Yanımda uygulamasını kullanabilirsiniz. Uygulama ve web sitesinden hemen gizli numara açma kapatma yapabilirsiniz.

Türk Telekom Özel Numara Kapatma

Turkcell gizli numara açma 2021 yılında nasıl olacağını anlatıyoruz ancak diğer operatör kullananları da düşünüp nasıl özel numara kapatma yapacaklarını da başlıklar halinde yazdık. Türk Telekom özel numaraları kapatmanız için pratik yollar sunmuştur.

Türk Telekom özel numara kapatma adımları

 • Telefonunuzun arama kısmına gelip *253# kodu yazmanız yeterlidir. *253# bu kodu yazdığınızda operatörünüz gizli numaralara karşı kapalı olacaktır. Ancak daha önce kapalıysa özel numaraya tekrar açık hale gelecektir. bunu deneyip öğrenebilirsiniz.
 • *100# kodunu yazarak da işlemler menüsünden özel numara kapatma işlemini yapabilirsiniz.
 • Türk Telekom online işlemler ve uygulamaları üzerinden de bu işlemi ücretsiz yapabilirsiniz.

Turkcell operatörünü kullanıyorsanız aşağıdaki linkler sizin işinize yarayabilir.

Superbox Müşteri Hizmetleri

Askercell Nedir? Nasıl Alınır? Tarife ve Paketleri

Turkcell Biz Nedir? Nasıl Katılabilirim? Ekip Oluşturma

Lifebox Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Turkcell Taahhüt Sorgulama ve Cayma Bedeli Öğrenme

Turkcell Gizli Numara Açma Sıkça Sorulan Sorular

Turkcell gizli numara açma nedir?

Turkcell tarafından sunulan kullanıcıların gizli aramalara karşı bir önlemdir. İstenmeyen numaraların aramasını istemiyorsanız bu servisten yararlanabilirsiniz.

Turkcell gizli numara açma ücretli mi?

Bu servis tamamen ücretsizdir. Hiçbir işlemde ücret alınması söz konusu değildir.

Turkcell gizli numara açma kimler kullanabilir

Bu servis tamamen Turkcell kullanıcıları için özeldir. Faturalı ve faturasız tüm Turkcell operatörünü kullananlar bu servisten yararlanabilir.

Turkcell gizli numara açma nasıl iptal edebilirim

Eğer hattınız gizli numaralara karşı kapalıysa ve bunu iptal etmek istiyorsanız #253# tuşlayıp “YES”e bastığınızda servis otomatik iptal olacaktır.

Turkcell gizli numara açma 2021 geçerli mi

Bu işlemlerin tümü 2021 yılında Turkcell kılavuzuna göre hazırlanmıştır ve sürekli güncellenmiştir. Yani bu servis sürekliliğini devam ettiriyor.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.