Türk Telekom Taahhüt Sorgulama

Türk Telekom Taahhüt Sorgulama

Türk Telekom taahhüt sorgulama sayesinde daha önce faturalı hatlar için bir sözleşme yani taahhüt yapmışsanız bunu sorgulama yapıp cayma bedelini de öğrenebilirsiniz. 2021 yılında Türk Telekom çeşitli kampanya ve tarifelerde indirimlere gidiyor. Çok iyi paketleri hesaplı bir biçimde taahhüt yaparak kullanabilirsiniz. Türk Telekom taahhüt sorgulama yaparak da anlaşmış olduğunuz tarife ve paketlerin sözleşme sürecini ce cayma bedellerini öğrenip ona göre önlem alıp farklı tariflere geçebilirsiniz. Türk Telekom taahhüt sürelerini 12 ay ila 24 ay arasında gerçekleştirmektedir. Kampanyaların türüne göre taahhüt süreleri de değişebilmektedir.

Türk Telekom taahhüt sözleşmeler içerisinde sunmuş olduğu teknolojik aletler de geçerlidir. Taahhüt yaparak hesaplı tablet, telefon ve cihaz satın alabilirsiniz. Türk Telekom operatörünü kullanıp kampanyalardan yararlanıp bütçenize uygun bir telefonda almanız mümkündür.

Türk Telekom faturalı hatlar için oldukça uygun tarife ve paketler yayınlıyor. Normal olarak fiyatları yüksek paketleri taahhüt yaparak indirimli fiyattan kullanmanız mümkündür. Türk Telekom belirli bir süre kullanmanız karşılığında çeşitli kampanyalar yapmaktadır.

Eğer Türk Telekom operatörü içerisinde taahhüt yaptıysanız ve taahhüt süresi bitmeden vazgeçmek istiyorsanız sözleşmede bulunan cayma bedelini de ödemelisiniz. Cayma bedeli indirimli kullandığınız dönem boyunca fiyat farkını ödemenizle kabul olur. Yani taahhüt süresi boyunca kullanmış olduğunuz tarife yada paketlerin sizlere sağlana indirim farklarını ödemeniz istenir. Bundan dolayı Türk Telekom taahhüt sözleşmesi yaparken süresine ve şartlarına dikkat ediniz. Düzenli olarak da Türk Telekom taahhüt sorgulama işlemlerini yapınız. Cayma bedelini iyi öğreniniz. Çünkü vazgeçtiğinizde yüksek paralar ödemek zorunda kalırsınız.

Türk Telekom Taahhüt Sorgulama Nedir

Türk Telekom taahhüt sorgulama ile daha önce faturalı hatlar için Türk Telekom’la bir taahhüt yaptıysanız bunu sorgulamanıza yardımcı olur. Her operatör gibi Türk Telekom’da çeşitli kampanyalarını taahhüt üzerinden sağlamaktadır. Yazılı bir antlaşmayla belli süre boyunca o tarife ya da kampanyayı kullanan kullanıcı indirimlerden faydalanır ve daha hesaplı kullanır.

Türk Telekom ülkemizde çok kullanılan operatörler arasında yer almaktadır ve sağlamış olduğu imkanlarla ön plana çıkmaktadır. Hattını taşıyan ya da numarasını taşıyan kullanıcılarına oldukça geniş tarife ve paketler sunan Türk Telekom taahhüt ile de bu kampanyalarını 2021 yılında arttırmıştır. Bütçenize uygun telefon ya da tablet de almak isterseniz bunu taahhüt ile yapmanız gerekiyor, taahhütte uyulduğu zaman hiçbir sorun çıkmayacaktır. Ancak uyulmadığında karşınıza cayma bedeli çıkacaktır.

Diyelim ki Türk Telekom ile taahhüt anlaşması yaptınız ve hattınızı kapattınız yada numaranızı taşıdınız bu durumda anlaşmaya uymadığınız için cayma bedeli tek seferde sizlerden talep edilir. Burada ne kadar ödeyeceğiniz kampanya süresince ne kadar kullandığınıza bağlıdır. Uzun bir zamandır kullanıyorsanız ödeyeceğiniz cayma bedeli de yüksek olacaktır.

Türk Telekom’un 80 TL’lik bir paketi size taahhüt üzerinden 50 liraya sağlıyorsa ve size de 12 aylık bir anlaşma süresi vermişse sizde taahhüt süresinin 5. ayında cayma yapmışsanız bu süre zarfında ne kadar indirimli kullandıysanız sizden bu tahsil edilir. 5 ay boyunca kullanmış olduğunuz süre boyunca 80 lira olarak hesaplanır bunun nedeni sizin süreyi bitirmeden vazgeçmenizdir.

Türk Telekom taahhüt sorgulama işlemini bilmeniz çok önemlidir. Düzenli olarak takip ederseniz cayma bedeli ödemek zorunda kalmazsınız. Taahhüt süreniz bitince istediğiniz farklı bir pakete geçebilirsiniz. Ya da hattınızı kapatıp operatör değişikliği de yapabilirsiniz.

Türk Telekom Taahhüt Sorgulama Nasıl Yapılır?

Türk Telekom taahhüt sorgulama oldukça basit işlemdir. Yapmanız gereken adımları uygulayıp kolay bir şekilde taahhüt detaylarınızı öğrenebilirsiniz. Türk Telekom bunun için online işlemler ve uygulamalar üzerinden servis hizmeti sunmaktadır. Kendinizin online işlemler kısmından takip etmeniz daha sağlıklıdır. Bazı durumlarda Türk Telekom faturalı taahhüt durumlarında yanlış bilgilendirmeler oluyor ve aboneler zor durumda kalıyor. Kimi kullanıcı yapmış olduğu taahhüt sözleşmesinin detaylarını okumadığı için sonrası cayma bedeli gibi durumlarla karşılaşınca şaşırıyor. Bu gibi durumların önüne geçmek için mutlaka taahhüt yaparken şartları güzelce okuyun, kampanya başlama tarihi ve bitiş tarihine dikkat edin.

Bir taahhüt yaptınız ve zamanla unuttunuz süre ne kadardı? Detaylar ne? Gibi soruların cevaplarını bulmak oldukça kolaydır. Türk Telekom üzerinden taahhüt ile bir işlem yapmışsanız Online İşlemleri kullanmanız yeterlidir.

Türk Telekom Taahhüt Sorgulama İşlemleri
 • Türk Telekom Online İşlemler uygulamasını telefonunuza indiriyorsunuz.
 • Uygulamayı açtıktan sonra telefon numaranız ve şifrenizle giriş yapıyorsunuz.
 • Tarife ve Paketlerim kısmına giriş yapmanız yeterlidir.
 • https://onlineislemler.turktelekom.com.tr sitesine giriş yaparak yine telefon numaranız ve şifrenizle giriş yapıp Tarife ve Paketlerim kısmından Türk Telekom taahhüt sorgulama yapabilirsiniz.

Yukarıdaki işlemler sayesinde Türk Telekom operatöründen bir cihaz almışsanız cihaz detaylarını ve taahhüt süresini de öğrenebilirsiniz. Sorgulama işlemlerini düzenli yaparsanız cayma bedeli gibi bir durum içerisine de girmezsiniz.

Türk Telekom Taahhüt Sorgulama Kısayolu


Türk Telekom taahhüt sorgulama yapmanın kısayolu vardır. Ben hiç online işlemler üzerinden işlem yapmak istemiyorum diyorsanız bunun basit bir yolu vardır. Bunun için yapmanız gerekenler aşağıda ayrıntılı bir şekilde anlatılmıştır, bunları uygularsanız basitçe işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Türk Telekom Taahhüt Sorgulama Kısayolu

 1. Telefonunuzun arama kısmına *124# yazıyorsunuz ve sonra arama tuşuna basıyorsunuz.
 2. Sonrasında 3.TAAHHUT seçeneğini seçtikten hemen sonra tekrar 2-Taahhut seçeneğine basınız.
 3. İşlem sonrasında Türk Telekom taahhüt detayları telefonunuza mesaj gelecek.
 4. Taahhüt gün sayısı, kalan taahhüt süresi ve cayma bedelini bu mesajla öğrenebilirsiniz.

Kolay ve pratik şekilde Türk Telekom taahhüt sorgulama için arama kısmına *124# yazıp aramanız yeterlidir. Detaylar telefonunuza iletilecektir.

Türk Telekom Müşteri Hizmetleri Taahhüt Sorgulama

Türk Telekom taahhüt sorgulama işlemini Telekom müşteri hizmetleri ile de yapabilirsiniz. Müşteri hizmetlerine bağlanıp taahhüt konusunda en detaylı bilgiyi alabilirsiniz. Taahhüt bittiğinde yapmanız gerekenleri cayma bedellerini de öğrenebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey Türk Telekom müşteri hizmetlerini aramaktadır. Müşteri hizmetlerine direk bağlanmak için ne yapmanız gerektiğini de aşağıdaki linkten öğrenebilirsiniz.

Türk Telekom Müşteri Hizmetleri

444 1 444

Türk Telekom Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanma

Türk Telekom Taahhüt Süresi Nasıl Öğrenilir

Taahhüt süresini online işlemler üzerinden öğrenebileceğiniz gibi müşteri hizmetleri üzerinden de sağlıklı bir şekilde öğrenebilirsiniz. Taahhüt süresine göre planlarınızı belirleyebilirsiniz. Özellikle müşteri hizmetlerinden daha detaylı bilgiler edinebilirsiniz.

Türk Telekom Taahhüt Yenileme

Türk Telekom bazı kampanyalarında taahhüt uzatmalarında ek avantaj sağladığı için Türk Telekom taahhüt yenileme kullanıcıları mutlu ediyor.   Türk Telekom tarafından taahhüt ile sizlere sunulan tarife ve paketlerden memnun kaldıysanız taahhüt yenileme işlemleri sayesinde mevcut kampanyayı kullanmanız mümkündür. Ancak bazı durumlarda taahhüt ile sunulan kampanya sizlere verilen süre kadar geçerli olabiliyor. Sizin kullanımınızdan sonra o tarife ve paket kullanımdan kaldırılabiliyor. Türk Telekom taahhüt uzatmalarınızı destekliyor ve ek kampanyalar sunuyor. Kullanmış olduğunuz indirimli paketleri devam ettirdiğinizde taktirde bir çok avantajlardan yararlanabilirsiniz.

Türk Telekom taahhüt sorgulama sonrasında bitme süresine yakın taahhüt yenileme için müşteri hizmetleri ya da Türk Telekom şubelerine giderek bilgi alıp taahhüt yenileme işlemlerini yapabilirsiniz.

Türk Telekom Cayma Bedeli Nedir?

Türk Telekom cayma bedeli taahhüt ile kampanyadan yararlanan abonelerin sözleşmeden vazgeçmeleri durumunda indirimli kullandıkları dönem boyunca indirim tutarlarını ödemeleri durumudur. Cayma bedeli taahhütten vazgeçince ortaya çıkan bir durumdur. Cayma bedeli ödememek için mutlaka taahhüt şartlarını ve süresine dikkat ediniz. Türk Telekom ile almış olduğunuz cihazlarında taahhüt sorgulamalarını düzenli takip edin aksi taktirde ödeme konusunda sorunlar ortaya çıkabilir.

Normal fiyatlardan daha indirimli kullanmanız için taahhüt uygulaması mevcuttur. Taahhüt boyunca esas fiyatından daha aşağı fiyatlar ödeyip tarifeleri ve paketleri kullanabiliyorsunuz ancak bazı durumlarda aboneler caymak istiyor bu durumda kullanılan süre boyunca yararlandığınız tüm indirimleri ödemeniz gerekiyor bu ücrette sonraki ay faturanıza yansıyacaktır.

Türk Telekom Cayma Bedeli Nasıl Hesaplanır

Türk Telekom cayma bedeli hesaplanırken birçok kriter devreye giriyor. Kriterler cayma bedelini artırıyor. Hesaplama yapılırken hangi durumlar dikkate alındığını aşağıdan görebilirsiniz.

 • Taahhüt botunca yapılan indirim miktarı (Kaç ay kullandığınıza bağlıdır.)
 • Taahhüt Başvuru bedeli
 • Devlete ödenen vergiler
 • Aktivasyon ücreti
 • Bağlantı bedeli

Cihaz almışsanız cihazınızın son taksitleri de son faturanıza yansıyacaktır. Zor duruma girmemek için mutlaka cayma bedelini ve taahhüt detaylarını öğrenin.

Türk Telekom Taahhüt İptal Cezası

Türk Telekom taahhüt sorgulama işlemlerini yapmadan cayma bedeli ödemek zorunda kalırsanız bunu iptal etme gibi durumunuz yoktur. Çünkü taahhüt sözleşmesini imzaladığınız için mahkeme yolu da kapalıdır. Bu yüzden dolayı taahhüt sözleşmesini yaparken dikkatli olunuz. Bütün şartları ve detayları iyice kavrayınız. İptal etme konusunda Türk Telekom müşteri hizmetlerini arayaıp daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

TTNET taahhüt sorgulama SMS

Türk Telekom kapsamında TTNET kullanıyorsanız taahhüt sorgulamasını SMS ile yapabilirsiniz. Aşağıdaki işlemleri yaparak internet sorgulamalarınızı yapabilirsiniz.

Cep telefonunuzdan 6606’a kısa mesaj göndererek bütün detayları öğrenebilirsiniz.

 • Ödenmeyen toplam faturalarınızı görmek için büyük harflerle FATURA yazıp 6606’ya kısa mesaj göndermeniz yeterlidir.
 • Ay içindeki kota kullanımınızı öğrenmek için büyük harflerle KOTA yazıp 6606’ya kısa mesaj atmanız yeterlidir.
 • İnternet kullanıcı adı ve şifrenizi öğrenmek için büyük harflerle SIFRE yazıp  6606’ya kısa mesaj atmanız yeterlidir.
 • Tek Şifrenizi unuttuysanız tek Şifre kullanıcı adı ve şifrenizi yeniden almak için TEKSIFRE yazıp boşluk bırakın ve hizmet numaranız veya kayıtlı e-posta adresinizi yazıp tek şifrenizi öğrenebilirsiniz.

Türk Telekom Taahhüt Sorgulama S.S.S

Taahhüt sorgulama konusunda sıkça sorulan soruları derledik ve soru cevap şeklinde aşağıya yazdık.

Türk Telekom Taahhüt Sorgulama Nedir?
Türk Telekom kampanyalı ürün ya da paket sunarken bunları taahhüt yani bir sözleşme karşılığında sunuyor. Sizlerde bu sözleşmeyi imzaladığınızda belirtilen taahhüt süresi boyunca kampanyadan yararlanabiliyorsunuz.
Türk Telekom taahhüt cayma Bedeli Sorgulama

Türk Telekom taahhüt cayma bedeli sorgulama taahhüt sorgulama ile aynıdır. Taahhüt sorgulama ile kalan süreyi ve cayma bedelini de öğrenebilirsiniz.

Bedava İnternetiniz olarak Türk Telekom taahhüt sorgulama ve cayma bedeli hakkında detaylı bilgiler verdik. Eğer soru ve sorunlarınız varsa aşağıdaki yorum kutusundan bizlere bildirebilirsiniz.

Türk Telekom kullanıcıları için bir başka yazılarımız aşağıda yer almaktadır. İlgili bağlantıya tıklayıp bilgi alabilirsiniz

Türk Telekom Numara Değiştirme

Türk Telekom Operatör İsmi Değiştirme

Türk Telekom Mobil Ödeme Açma

Türk Telekom Paket İptali Nasıl Yapılır?

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.