Türk Telekom Paket İptali Nasıl Yapılır?

Türk Telekom Paket İptali Nasıl Yapılır?

Bu yazımızda Türk Telekom kullanıcılarının merak ettiği konu olan Türk Telekom paket iptali nasıl yapılır? Sorusuna cevaplar vereceğiz. Bazen mevcut tarife ya da yeni yapılan tarifleri iptal edip farklı bir tarifeye geçmek isteriz ancak nasıl kolaylıkla tarifeyi iptal edebilirim diye internetten aramalar yaparız. İşte sizi bu durumdan kurtarmak adına Türk Telekom paket iptali ve tarife iptalini sizlere anlatacağız.

Türk Telekom diğer operatörler gibi birçok tarifeler yayınlamaktadır. Bu tarifeler içerisinde SMS, Dakika ve internet seçenekleri bulunmaktadır, kullanıcılarda kendilerine uygun tarifeleri seçerek hattı kullanmaya devam eder. Paketler kullanıcılar için daha ekonomik ve daha uygun oluyor. Türk Telekom müşterilerine sunmuş olduğu paketler ve tarifeler konusunda en çok tercih edilen operatörlerin başında geliyor. Ancak yapılan tarife ve paketler bazen iptal etmek yerine farklı bir pakete geçmek isteriz. Bu yazımızda Türk Telekom paket iptali nasıl yapılır onu öğreneceksiniz.

Türk Telekom Paket İptali Nasıl Yapılır?

Türk Telekom kullanıcılarına sağladığı paketleri neden sunmanız karşılığında iptal etmektedir. Çeşitli nedenlerden dolayı paketi iptali ya da paket değiştirmek istiyorsanız yapmanız gerekenler oldukça basit ve kolaydır. bu konuda ne yapabileceklerinizi aşağıda liste şeklinde yazdık, bunları uygulayıp Türk Telekom paket iptali yapabilirsiniz. Türk Telekom faturasız hatlar aşağıdaki seçeneklerden birini uygulandığında paketlerini iptal ettirebilir ya da farklı bir tarifeye geçebilir.

Türk Telekom Paket İptali İçin Yapabilecekleriniz

 • İlk önce Türk telekom müşteri hizmetlerinin 444 1 444 numarasını arıyorsunuz ve müşteri temsilcisiyle iletişime geçip tarifenizi iptal ettirebilirsiniz.
 • En yakın Türk Telekom bayisine giderek mevcut tarifenizin iptalini veya paket değişimini yapabilirsiniz.
 • Türk Telekom’un Online işlemler uygulaması yada internet sitesinden telefon numarası ve şifrenizle giriş yaparak paket iptali yapabilirsiniz. Ya da diğer paketlere ve tarifelere geçebilirsiniz.
 • Telefonunuzun mesaj yaz kısmına gelip büyük harflerle IPTAL yazıp sonrasında paket isimin yazdıktan sonra 4362’ye kısa mesaja atmanız yeterlidir. Eğer bu durumda Türk Telekom paket iptali olmazsa yukarıdaki seçeneklerden birini uygulayıp paketinizi iptal edebilirsiniz.

Kullanmış olduğunuz paketin ismini ve detaylarını mutlaka bilmelisiniz. Çünkü iptal etme durumunda hangi paketi iptal edeceğinizi bilmek için sizin için artı bir durumdur.

Türk Telekom Eşsiz 3GB Paket iptali

Bu paket kapsamında aylık 24 TL’ye 3GB İnternet paketine sahip olabiliyorsunuz. Bu tarifeye 4.5G’ye uygun cihazlar ve sim kartlı aboneler kaydolabiliyor. Ancak Türk Telekom kullanıcıları bu paketi nasıl iptal edeceklerini bilmiyorlar. Bu eşsiz 3GB paket iptali için yapmanız gerekeni aşağıya yazdık.

Nasıl İptal Edebilirim?

Bu paketi iptal etmek için telefonunuzun mesaj yaz kısmına gelerek büyük harflerle IPTAL AYLIK 3GB yazıp 5555’e ücretsiz kısa mesaj gönderebilirsiniz. Bu paketi iptal etmediğiniz sürece her ay otomatik yenilenmektedir.

Türk Telekom Ekstra 2 GB internet iptal etme

Bu paket kapsamında Türk Telekom kullanıcıları aylık 9 TL’ye Ekstra 2 GB internet hakkına sahip olabiliyor. Bu paketi yapabilmek için 12 ay pakette kalma sözünü kabul etmeniz gerekir. İlk yıl için 9 lira olan bu ücret 12 ay sonrasında 17 TL olmaktadır ve kullanıcılar bu durumda paketi iptal etmek istiyor.

Nasıl İptal Edebilirim?

Bu paketin iptal edip her ay yenilenmesini istemeyen Türk Telekom kullanıcıları telefonlarının mesaj yaz kısmına gelerek IPTAL 2GB EKSTRA yazıp 5555’e ücretsiz kısa mesaj gönderdikten sonra  Türk Telekom paketi iptali olmaktadır. İptal edilmediği sürece her ay paket yenilenmektedir.

Avea bütün paketleri iptal etme

Türk Telekom hattının önceki ismi Avea olduğu için bazı kullanıcılar halen Avea şeklinde aramalar yapmaktadır. Avea bütün paketleri iptal etmek için yukarıda yer alan Türk Telekom iptal etmek için yapmanız gerekenleri uygulamanız yeterlidir. Herhangi bir adımı uyguladığınızda kolaylıkla paket iptali yapabilir ve farklı tarifelere geçebilirsiniz.

Türk Telekom Ek Paket İptali

Türk Telekom mevcut paketlerin içerisinde ek paketlerde sunabilmektedir. Ek paketler sayesinde Türk Telekom kullanıcıları tarifelerine ek internet, dakika ve SMS alabilmektedir. Bazı ek paketler her ay yenilenirken bazı paketlerde o ay bitebiliyor. Ancka mevcut tarifenin yanında bulunan ek paketi iptal etmek için yapmanız gerekenleri aşağıya yazdık.

 • Tek Seferlik Ek Paketler > Ek paketler ay sonunda kendiliğinden iptal ediliyor ve sonraki ay yenilenmiyor.
 • Tekrarlayan Ek Paketler > Bu ek paketler iptal edilmediği sürece her ay kendiliğinden yenilenmektedir.

Türk Telekom Ek paket iptali için yapmanız gerekenler

 • 444 1 444 çağrı merkezini arayıp müşteri temsilciliğinden iptal ettirebilirsiniz.
 • En yakın Türk Telekom bayisine giderek ek paketi iptali yaptırabilirsiniz.
 • Mobil Online Müşteri hizmetlerinden iptal edebilirsiniz. (Online İşlemler Uygulaması ve Türk Telekom İnternet sitesi üzerinden iptali yapabilirsiniz.)

Bu yazımız ile Türk Telekom paket iptali nasıl yapabileceğinizi öğrendiniz. Eğer bu yazıdan faydalanmadıysanız aşağıda bulunan yorum kutusundan hangi paketi iptal etmek istediğiniz belirtmeniz yeterlidir. Editörlerimiz hangi paketi nasıl iptal edebileceğinizi yazı içerisinde paylaşıp size bilgi verecektir.

Ayrıca Türk Telekom kullanıcıysanız aşağıdaki linkler işinize yarayabilir.

Türk Telekom Bedava SMS Nasıl Yapılır?

Türk Telekom Numara Değiştirme

Türk Telekom Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanma

Türk Telekom Operatör İsmi Değiştirme

Türk Telekom Mobil Ödeme Açma

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
 1. isimsiz dedi ki:

  eşsiz 2 gb paketim 5051 e yazıyorum taleb alındı diyor ama iptal olmuyor hayla orda ve paramdan gidiyor