Türk Telekom Operatör İsmi Değiştirme

Türk Telekom Operatör İsmi Değiştirme

Türk Telekom operatör ismi değiştirme hizmeti sunarak kullanıcılarının hatlarını özelleştirmeye imkan tanıyor. Türk Telekom özellikle genç abonelerini düşünerek telefonlarında yazan Türk Telekom operatör ismini kendi istediklerine göre değiştirme olanağı sunuyor. Gençler akıllı telefonlarında bu özelliği kullanarak Türk Telekom yazan kısma bu servis sayesinde istediğini yazabiliyor.

Son dönemlerde gençler arasında popüler hale gelen Türk Telekom operatör ismi değiştirme ile telefonlarınız daha özel hale gelecektir. Bilindiği üzere operatörlerin isimleri telefonunuzun sol üst köşesinde yer alır ve burada hattın ismi yazar bu ücretsiz servis sayesinde o sol yazıyı değiştirebileceksiniz.

Operatör ismini değiştirip Türk Telekom yazan yere kendi isminizi, sevdiğiniz bir hayvanın ismi, sevgilinizin adı veya aile bireylerinin adını yazabilirsiniz. Bu konuda tamamen özgürsünüz dilediğiniz yazıyı oraya ekleyebilir ve operatörü o şekilde kullanabilirsiniz. Böylece telefonun ekranına her baktığınızda oraya yazdığınız ismi görüp mutlu olacaksınız.

Türk Telekom’un gençlik markası olan Selfy abonesi olan gençler bu hizmetten ücretsiz yararlanıyor. Avatar adı verilen bu farklı hizmetten nasıl yararlanacağınızı ve ne yapmanız gerektiğini başlıklar halinde öğrenin.

Türk Telekom Operatör İsmi Değiştirme Nasıl Yapılır?

Türk Telekom tarafından oluşturulan Selfy üyelerinin avatar adı altında yararlandığı bu hizmet ile telefonlarınızdaki operatör ismini kendinize göre farklı hale getirebiliyorsunuz yani bu alanı kişiselleştirebiliyorlar! Hemde 15 karakterlik bir hakkınız bulunuyor. Operatör isminin olduğu alan 15 harf kadar dilediğiniz bir isim yazabilirsiniz. Bu hizmet tamamen ücretsiz ve hattınızdan TL gitmiyor. İster faturalı olun ister faturasız hat olun bu hizmetten sizde yararlanabilirsiniz.

Türk Telekom Operatör İsmi Nasıl Değiştirilir?

 • Türk Telekom kullanıcı olmanız şartı vardır.
 • Bu servisten yararlanmak için Türk Telekom Selfy abonesi olmanız gerekiyor. 
 • SELF üyesi değilseniz SELFY yazıp 4545’e SMS göndererek kayıt olabilirsiniz. (Bu servis ücretsizdir.)
 • Mesaj sonrası Selfy üyesi oldunuz ve bu hizmetten yararlanabilirsiniz.
 • Telefonunuzun mesaj yaz kısmına gelip, AVATAR veya DEGISTIR yazıp bir boşluk bırakıp, istediğiniz yazıyorsunuz ve 4545’e SMS gönderiyorsunuz. (ÖRNEK: AVATAR AHMET yazıp 4545’e mesaj atabilirsiniz.)
 • Telefonunuza onay mesajı gelecektir, mesaja onay verdikten sonra telefonunuzu yeniden başlatın ya da açıp kapatın ve işleminiz gerçekleşmiş olur.

Telefonunuza gelen mesajı onaylamak için ONAY AVATAR yazıp onaylama işlemini yapabilirsiniz. Bu onay mesajında operatör ismini değiştirirken yazdığınız isim yer almaktadır, doğruluğunu teyit ettikten sonra bu mesajı gönderebilirsiniz. 24 saat içinde onay mesajını göndermezseniz tekrar Türk Telekom operatör ismi değiştirme işlemini yapmalısınız.

15 karakterden fazla bir yazı oluşturamazsınız. 15 karakter üstünde bir yazı oluşturduğunuzda bu hizmet gerçekleşmeyecektir. Bundan dolayı Türk Telekom operatör ismi değiştirme hizmetini kullanırken en fazla 15 karakterlik bir isim yazınız. Operatör adı değiştirmesi gün içinde 30 kez yapılabilir.

Türk Telekom Operatör Adı Değiştirme Videosu

İPhone Türk Telekom Operatör İsmi Degistirme

Bu servis akıllı telefonlarda geçerlidir aynı zamanda bu servisten 4.5G Dim kartını kullananlar yararlanıyor. İphone veya Android işletim tabanlı telefonlar kullananlar operatör hizmeti olduğunu sadece mesaj işlemlerini yapmaları yeterlidir. Yani Türk Telekom operatör ismi değiştirme işlemini yaparken telefonunuzun modeli ya da hangi model olduğu önemli değildir.

İPhone, Samsung, LG, Apple, Honor, Huawei, Samsung, Vestel ve Xiaomi gibi telefonların hepsinde mesaj yaz kısmına gelip AVATAR veya DEGISTIR yazıp bir boşluk bırakıp 15 karakterlik istediğinizi yazarak 4545’e kısa mesaj atmanız yeterlidir. Bunun dışında ek ayar yapmaya gerek yoktur.

Türk Telekom Operatör İsmi Değiştirme Ücretlimi

Türk Telekom Selfy aracılığıyla yapılan bu serviste Türk Telekom kullanıcıları operatör ismi değiştirmek için herhangi bir ücret ödemezler. Tamamen ücretsiz olarak sunulan bu servis sayesinde operatör simini kendi belirledikleri isimlerle değiştirebilirler.

15 karaktere kadar isim yazacağını bu servisi kullanmanız için sadece Selfy üyesi olmanız gerekiyor bu üyelik de tamamen ücretsizdir. Bunun içinde yapmanız gereken tek şeySELFY yazıp 4545’e SMS göndererek kayıt olmaktır. Ardından büyük harflerle AVATAR veya DEGISTIR yazıp bir boşluk bırakıp 15 karakterlik istediğinizi yazarak 4545’e kısa mesaj atabilirsiniz. Size gönderilen onay mesajına da karşılık verdikten sonra operatör isminizi değiştiğini göreceksiniz.

Türk Telekom Operatör İsmini Eski Haline Getirme

Türk Telekom operatör ismi değiştirme işlemini yapan kullanıcılar belirli bir süreden sonra bu isimlerden sıkılıyorlar ya da sürekli isim değişikliği yapıyorlar. Bu durum iyice canlarını sıkıyor hatta kimi zaman kullandıkları operatörleri bile unutuyorlar. Bu gibi durumların önüne geçmek ve operatör ismini eski haline getirmek istiyorlar. Bunun için yapmanız gereken şeyler oldukça basittir. Öğrenmek için okumaya devam edin!

 • Telefonunuzun mesaj yaz kısmına büyük harflerle IPTAL AVATAR yazıp 4545’e kısa mesaj atabilirsiniz.  Bu mesaj sonrası operatör isminiz eski haline gelecektir. Bunun için telefonunuzun yeniden başlatın yada kapatıp açın.
 • Yukarıda yer alan işlemleri yaptığınızda operatör ismi tekrar Türk Telekom olacaktır.
 • Eğer yine Türk Telekom operatör ismi değiştirme yapmak isterseniz AVATAR veya DEGISTIR yazıp bir boşluk bırakıp 15 karakterlik istediğinizi yazarak 4545’e kısa mesaj atabilirsiniz.
 • Mesajlarla uğraşmak zor geliyor veya yapamıyorum diyorsanız bunun için Türk Telekom müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. Müşteri temsilcileri operatör ismini değiştirmek için gerekli işlemleri yapacaktır.
 • Türk Telekom Müşteri Hizmetleri numarası : 444 1 444

Türk Telekom Avatar Uygulamasından Kimler Yararlanabilir?

Operatör ismi değiştirme gibi daha birçok hizmet veren Avatar uygulaması Selfy alt yapısı altında çıkan bir uygulamadır. Kimlerin yararlanabileceğini gelin hep birlikte öğrenelim.

 • Türk Telekom gençlik üyesi olan 7-25 yaş aralığında faturalı yada faturasız bütün hatlar bundan ücretsiz yararlanabilir. Eğer bu yaş aralığındaysanız hemen Selfy üyesi olabilirsiniz. Hemen SELFY yazıp 4545’e SMS göndererek kayıt olabilirsin.
 • Eğer Data hatları, kurumsal hatlar ve GPO hatları kullanıyorsanız bu uygulamadan yararlanamazsınız. (Ancak GPO’lu olup Türk Telekom mobil sim kartı kullanan aboneler bu uygulamadan yararlanabilirler.)
 • Bu uygulamadan yararlanmak için SİM kartınızın 4.5G uyumlu olması gerekiyor. Eğer 4.5G uyumlı bir SİM kartınız yoksa hemen en yakın Türk Telekom mağazasına giderek sim kartınızı 4.5G uyumlu bir SİM kart ile değiştirebilirsiniz.

Diğer Bilgiler

 • Operatör ismini değiştiren kullanıcıların yazdıkları (yazı, söylem vb.) konusunda kendileri sorumludur. Operatör kısmına yazdıklarınızdan AVATAR uygulaması sorumlu değildir.
 • Türk Telekom Avatar hizmetinden detaylı bilgi almak içinde https://www.selfy.com.tr/hizmetler/avatar adresini ziyaret edebilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

Avatar nedir?
Türk Telekom Avatar uygulamasıyla kullanıcılarına operatör adı değiştirme imkanı sunmuştur ve bunu uygulamaya da Avatar ismi verilmiştir.
Avatar'dan nasıl faydalanabilirim?
Operatör adını değiştirmek istiyorsanız hemen büyük harflerle AVATAR boşluk “sen ne yazmasını istiyorsan” yazıp 4545’e SMS atabilirsiniz.
Operatör Adını İstediğim Gibi Değiştirebilir Miyim?
Operatör adını değiştirmek konusunda tamamen özgürsünüz ancak en fazla 15 karakterlik bir isim yazabilirsiniz. Gönlünden ne geçiyorsa yazabilirsin 🙂
Operatör Adını Değiştirmek İstiyorum Ancak Hata Alıyorum
15 karakterden fazla bir şey yazdığınızda hata alırsınız. En fazla 15 karakterlik bir şey yazmaya dikkat edip, tekrar deneyiniz. 
Operatör Adı Büyük Harf Mi Olacak?
Değiştirmiş olduğunuz operatör yazısı daima büyük harflerle görünecektir. 
Operatör Adını İstediğim Gibi Değiştirebilir Miyim?
Operatör adını değiştirmek konusunda tamamen özgürsünüz ancak en fazla 15 karakterlik bir isim yazabilirsiniz. Gönlünden ne geçiyorsa yazabilirsin 🙂
Operatör Adı Değiştirmek Ücretsiz Mi?
Ücretsizdir. 
Hem faturalı hem faturasız hatlar faydalanabilir mi?

Evet faturalı ve faturasız mobil Selfy’liler yaralanabilir.

Operatör ismi değiştirme süresi var mı? Yenilemek gerekiyor mu?
Servis ücretsiz olduğu için değiştirdiğiniz isim siz iptal edene kadar hep aynı kalır ve tekrar yenilemeniz gerekmez. Ancak tabii beğenmediğinizde tekrar operatör ismini değiştirebilirsiniz.   
Operatör ismi değiştirme süresi var mı? Yenilemek gerekiyor mu?
Servis ücretsiz olduğu için değiştirdiğiniz isim siz iptal edene kadar hep aynı kalır ve tekrar yenilemeniz gerekmez. Ancak tabii beğenmediğinizde tekrar operatör ismini dğeiştirebilirsiniz.   
Operatör ismi değiştirme süresi var mı? Yenilemek gerekiyor mu?
Servis ücretsiz olduğu için değiştirdiğiniz isim siz iptal edene kadar hep aynı kalır ve tekrar yenilemeniz gerekmez. Ancak tabii beğenmediğinizde tekrar operatör ismini değiştirebilirsiniz.   
Operatör adını istediğim zaman değiştirebiliyor muyum? Hangi sıklıkla değiştirebilirim, limit var mı?

Evet istediğin kadar ücretsiz olarak değiştirebilirsin. 1 gün içerisinde tek bir numaradan maksimum 30 defa avatar değişiklik talebinde bulunabilirsin.

Bu yazımızda Türk Telekom operatör ismi değiştirme konusunda sizleri bilgilendirdik. Eğer bu konuda bir soru yada sorununuz varsa aşağıda bulunan yorum kısmından bizlere yazabilirsiniz. Editörlerimiz yardımcı olacaktır. Ayrıca Türk Telekom kullanıcıları için hazırladığımız şu yazılarda işinize yarayabilir bir bakın deriz.

Türk Telekom Mobil Ödeme Açma

Türk Telekom Paket İptali Nasıl Yapılır?

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.