Türk Telekom Numara Değiştirme

Türk Telekom Numara Değiştirme

Türk Telekom numara değiştirme işlemi sayesinde Türk Telekom operatöründe kullanmış olduğunuz numarayı değiştirebileceksiniz. Türk Telekom operatörünü kullanan aboneler numara değişikliği yapmak istemektedir. Bazı nedenlerden dolayı numara değiştirme işlemini nasıl yapabileceklerini araştırmak isteyen abonelerin numara değişikliğinin kolay yolunu bu yazımızda öğreneceklerdir.

Telefon sapıkları, eski sevgili sıkıntıları ve istenmeyen numaraların arama ihtimaline ve numaranızın dağıtıldığı gibi durumlarda numara değiştirme gerekli oluyor. İşte Türk Telekom numara değiştirme hizmeti ile bu gibi sıkıntılara son veriyor.

Türk Telekom kullanıcıları SİM kartlarını değiştirmeden kolay ve pratik bir şekilde numara değiştirme işlemini yapabilir. Bunu yapmak için yapmanız bazı işlemler var bunları adım adım sizlere anlatacağız ve anında mevcut numaranızı farklı bir numara ile değiştirebileceksiniz.

Türk Telekom Numara Değiştirme Nedir?

Türk Telekom numara değiştirme hizmeti kullanıcıların istediklerinde numaralarını değiştirebilecekleri bir hizmettir. Telefonunuzda bulunan SİM kartını hiç değiştirmeden ya da yerinde oynatmadan bulunduğunuz operatörü de değiştirmeden numara değişikliği yapabilirsiniz.

Her operatörün böyle bir hizmeti vardır, gelişen teknolojiyle birlikte insanlar bazı sebeplerden dolayı numaralarını değiştirmek zorunda kalabiliyor. Çok önceleri operatörlerin böyle esnek servisleri yoktu, kullanıcılar yeni bir hat almak zorunda kalıyordu ancak günümüzde bir kaç dakika içinde aynı operatörde kalarak numaranızı değiştirebiliyorsunuz.

Tük Telekom Numara Değiştirme Nasıl yapılır?

Türk Telekom numara değişikliği için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Aşağıdaki adımları uygulayıp numaranızı birkaç dakika içinde hemen değiştirebilirsiniz. Sadece aşağıdaki işlemleri uygulamanız gerekiyor.

Türk Telekom Numara Değiştirme Online İşlemler
 • Öncelikle Türk Telekom operatörünün resmi web sitesi olan www.turktelekom.com.tr sitesine gidiyoruz.
 • Açmış olduğunuz sitenin en üst sağ kısımda bulunan Online İşlemler kısmına tıklıyoruz.
 • Açılan pencereden Bireysel kısmına tıklayınız.
 • Cep telefonu numaranızı başında 0 (sıfır) olmamak kaydıyla ilgili yere yazıyorsunuz.
 • Şifre bölümüne de telefonunuzun mesaj yaz kısmına gelip ŞİFRE yazıp 9520’ye kısa mesaj atıyorsunuz ve gelen şifreyi de bu bölüme yazıyorsunuz.
 • Giriş yaptıktan sonra sol kısımda bulunan Abonelik ve Hat işlemleri kısmına tıklayınız.
 • Açılan alt sayfada Numara Değişikliği kısmına tıklamanız yeterlidir. Buradan açılan sayfada bir bilgi mesajı ortaya çıkacaktır, buradan Değiştir kısmına tıklamanız yeterlidir.
Türk Telekom Numara Değiştirme Müşteri Hizmetleri
 • Türk Telekom müşteri hizmetleri numarası olan 444 1 444 arayabilirsiniz.
 • Bağlanacak olan müşteri temsilcisine numara değiştirmek istediğinizi söylemelisiniz.
 • Faturasız hat kullanıyorsanız hattınızda en az 20 TL olmasını da dikkat ediniz.
 • Daha sonra müşteri temsilcisi sizlere kullanabileceğiniz numaraları söyler size uygun telefon numarasını seçtikten sonra hattınızdan 20 TL kesilir ve yeni numarayı kullanmaya başlayabilirsiniz.
 • Faturalı hat kullanıyorsanız yine müşteri hizmetlerini arayıp böyle bir işlem yapabilirsiniz. İşlem sonrasında 24,99 TL  sonraki ay faturanıza yansır.
Türk Telekom Numara Değiştirme Bayiler
 • Türk Telekom numara değişikliği için sizlere en yakın Türk Telekom mağazalarına ve bayilerine gidebilirsiniz.
 • Orada çalışana numara değiştirmek istediğinizi söyleyin ve ardından gerekli işlemler olup ve numara değiştirme ücretini ödedikten numara değişikliğini yapmış olursunuz.

Türk Telekom Numara Değiştirme Ücreti

Türk Telekom Numara değiştirme ücreti 2021 yılında güncellendi. Her operatör gibi de Türk Telekom’da numara değişikliğini ücretlendirmektedir. Faturalı hatların numaralarını değiştirmesine olanak taşıyan Türk Telekom numara değiştirme ücreti 24,99 TL’dir. Numara değişikliği sonrasında bu ücret sonraki ay faturanıza yansımaktadır.

Eğer faturasız bir hat kullanıcıysanız numara değiştirme ücreti 20 TL’dir. Bu ücret mevcut bakiyenizden düşecektir. Bundan doalyı faturasız bir hat kullanıyorsanuz ve numara değiştirecekseniz hattınızda en az 20 TL bulunması gereklidir.

Türk Telekom Numara Sonu Değiştirme

Türk Telekom numara değişikliği yapmak istediğinizde telefon numaranızı tamamen değiştiremiyorsunuz. Sadece numaranızı son 4 hanesini değiştirmeniz pek mümkün olmuyor. Ayrıca kendiniz bir numara belirleyemezsiniz. Sistemin sizlere sunmuş olduğu numaralar arasından seçim yapmalısınız. Türk Telekom abone sayısı her geçen gün arttığı için sizin telefon numaranıza yakın numaralar abonelerce kullanılmaya başlanıyor ve son iki rakamınızda ya da son 4 hanenizde bir telefon numarası değiştirme mümkün olmuyor. Tamamen Türk Telekom tarafından belirlenen numaralardan biri seçip kullanmaya başlayabilirsiniz.

Türk Telekom Numara Seçme

Türk Telekom numara değiştirme hizmetinde sizlere numara seçme imkanı vermektedir. Sizlere sunmuş olduğu numaralardan birini seçip yeni numaranızı kullanmaya başlayabilirsiniz. Numara değişikliği sırasında kendiniz numaram şu olsun diyemezsiniz. Sistemin sizlere önerdiği numaralardan birini kullanmak zorundasınız.

Bedava Numara Değiştirme

Hiçbir operatör bedava numara değiştirme imkanı vermemektedir. Bedava internetiniz olarak her operatör için numara değiştirme yazılarını sizler için yazdık ancak hiç bir operatör bunu ücretsiz olarak sunmuyor. Türk Telekom’da numara değiştirme işlemi için belirli bir ücret talep etmektedir. İnternet üzerinde bedava numara değiştirme gibi yazılardan uzak durmanızı öneriyoruz bu yazılar sizleri oyalamaktan başka bir şeye yaramaz. Bedava numara değiştirme gibi taktikler ya da uygulamalar görürseniz kesinlikle itibar etmeyiniz böyle bir durum söz konusu değildir.

Diğer Operatörler Numara Değiştirme

Türk Telekom numara değiştirme işlemi dışında Turkcell ve Vodafone de numara değişikliği hizmeti vermektedir. Bedavainternetiniz.com sitesi olarak bu iki hattında numara değiştirme işleminin nasıl yapıldığına dair rehber yazılarını hazırladık. aşağıdaki bağlantıları kullanarak o operatörlerinde numara değişikliği servisleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Vodafone numara değiştirme için aşağıdaki bağlantıya gidiniz:

https://www.bedavainternetiniz.com/vodafone-numara-degistirme

Turkcell numara değiştirme için  aşağıdaki bağlantıya gidiniz

https://www.bedavainternetiniz.com/turkcell-numara-degistirme

Avea Numara Değiştirme

Avea Numara değiştirme Türk Telekom hattı içinde yer almaktadır. Avea Türk Telekom çatısı altında 19 Şubat 2004 yılında hizmete sunulmuş ancak 26 Ocak 2016 tarihinde tüm faaliyetleri Türk Telekom hattına aktarılmış ve Avea adını Türk Telekom olarak değiştirmiştir. Bütün Avea operatörüyle ilgili işlemler ve numaralar Türk telekom hattıyla birleşmiş ve Avea Türk Telekom adıyla hizmete başlamıştır. Her ne kadar bazı kullanıcılar tarafından Avea olarak bilinse de Türk Telekom numara değiştirme hizmeti Avea numara değiştirme hizmetiyle birebir aynıdır.

Sizde diğer Türk Telekom yazılarımızı okumak isterseniz hemen aşağıdaki bağlantılara gitmeniz yeterlidir.

Türk Telekom Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanma

Türk Telekom Operatör İsmi Değiştirme

Türk Telekom Mobil Ödeme Açma

Türk Telekom Paket İptali Nasıl Yapılır?

Türk Telekom numara değiştirme işleminin nasıl yapılacağını öğrendiniz. Eğer numara değişikliği hakkında merak ettiğiniz ya da sormak istediğiniz varsa aşağıda bulunan yorum kısmından bizlere iletebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
 1. Orhan dedi ki:

  Numaramı so 4 rakamını değiştirmek istiyorum

  1. Bahattin ÇİFTÇİ dedi ki:

   Numarami değiştirmeye çalışıyorum fakat kafamda netlik kazanması açısından şu an aktif olan paketim vs haklarım aynı şekilde geçerli olacak mı yeni numaramda alırsam eger

 2. Bahattin ÇİFTÇİ dedi ki:

  Numarami değiştirmeye çalışıyorum fakat kafamda netlik kazanması açısından şu an aktif olan paketim vs haklarım aynı şekilde geçerli olacak mı yeni numaramda alırsam eger