Türk Telekom Mobil Ödeme Açma

Türk Telekom mobil ödeme açma işlemi nasıl yapılır? Türk Telekom mobil ödemeyi nasıl açabilirim ve nasıl kapatabilirim gibi detayları öğrenebilirsiniz.

Türk Telekom Mobil Ödeme Açma

Türk Telekom mobil açma işlemi nasıl yapılır? Sorusunun cevabını bu yazımız sayesinde ayrıntılı bir şekilde öğreneceksiniz. Her operatör mobil ödeme sistemi mantığında cep telefonu ile bazı platformlarda ücret ödeme imkanı sağlıyor. Türk Telekom faturalı ya da faturasız bütün hatlar için mobil ödeme sistemini aktif etmiştir. Faturalı Türk Telekom kullanıcıları mobil ödeme yaptıkları zaman ücret faturalarına yansırken, faturasız hatlar mobil ödeme yaptıklarında ücret hesap bakiyelerinde bulunan TL üzerinden düşmektedir.

Türk Telekom mobil ödeme uygulama marketlerinde, e-ticaret alışveriş sitelerinde, yemek ve çeşitli platformlarda online ödeme imkanı sağlamaktadır. Bundan dolayı Türk Telekom mobil ödeme açma işleminin nasıl yapılacağını merak ediyor. Bunu yapmak oldukça çok basittir, yazımızı okumaya devam edin!

Türk Telekom Mobil Ödeme Açma Nasıl Yapılır?

Türk Telekom mobil ödeme açma işlemi oldukça basit ve pratiktir. Eğer mobil ödeme alan sistemlerde Türk Telekom mobil sistemini kullanmaya çalışırken ödeme işlemi başarısız oluyorsa hattınız mobil ödemeye kapalıdır.

Türk Telekom mobil ödeme açma işlemi için telefonunuzun mesaj yaz kısmına büyük harflerle MOBILODEME KAYIT yazıp 5555’e mesaja atıyorsunuz, daha sonra telefonunuza mobil ödemenin açıldığına dair bir onay mesaj gelecektir. Artık Türk Telekom mobil ödeme açma işlemini tamamladınız, bundan sonra mobil ödemelerini gerçekleştirebilirsiniz.

Türk Telekom Mobil Ödeme Nerelerde Kullanılır?

Sizde Türk Telekom hattınız kullanıyorsanız mobil ödeme sistemini aktif bir şekilde kullanabilirsiniz. Bunun için faturalı ya da faturasız olmanıza hiç gerek yoktur. Bütün Türk telekom kullanıcıları mobil ödeme sistemini kullanabilir. Özellikle online platformlarda mobil ödeme sistemleri aktif bir şekilde kullanılıyor, eğer sizde uygulama marketleri, çeşitli e-ticaret siteleri ve farklı paltformlarda mobil ödemeyi kullanacaksanız

Türk Telekom mobil ödeme logosunun olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Türk Telekom mobil ödeme anlaşmalı işyerleri ile size online ödeme imkanı sağlamaktadır. Mobil ödeme yaparken herhangi bir aboneliğe gerek yoktur, ödeme işlemi de oldukça basittir.

Türk Telekom Mobil Ödeme Kullanabileceğiniz Platformlar

 • Facebook
 • Google Play Market
 • Apple Store
 • Sosyal Ağ Siteleri
 • E-Ticaret siteleri

yukarıda yer alan siteler ve uygulama marketleri Türk Telekom mobil ödeme işyerleri mantığında olup, buradan ödeme yapabilirsiniz. Ödeme yapacağınız sitelerde ödeme öncesi Türk Telekom mobil ödeme logosunun olduğuna dikkat etmelisiniz. Eğer site Türk Telekom ile bir işbirliği yapıyorsa sizde burada mobil ödeme yapabilirsiniz.

Mobil ödeme yapmak oldukça basittir. ödeme yaparken telefon numaranızı girip gelen SMS onay şifresini ilgili ekrana girmeniz yeterlidir. Türk Telekom mobil ödeme açma işlemi yapan kullanıcılar genellikle telefon üzerinden oynadıkları oyun içi ürünler satın alıyor. Android ve İOS uygulama marketlerinde ise mobil ödeme yapmak daha basit sadece tek onay ile ödeme işleminiz başarıyla tamamlanmış oluyor.

Türk Telekom Mobil Ödeme Açma Avantajı

Türk Telekom mobil ödeme sistemi gerçekten de avantajlı bir sistemdir. Kredi kartınızda yeterli bakiye olmadığında ya da nakit bir paranız olmadığında ödeme sistemi olarak Türk Telekom mobil ödeme sistemini kullanabilirsiniz. Oldukça kolay ödeme yollarından biri olan mobil ödeme de herhangi bir şart veya abonelik yok, ister faturalı hat olun isterseniz faturasız hat olun özgürce Türk Telekom mobil ödeme sistemini kullanabilirsiniz.

Faturalı hatta sahipseniz mobil ödeme yaptığınızda ödeme ücreti ay sonunda faturanıza yansıyacaktır. Eğer faturasız bir hatta sahipseniz yeterli bakiyeniz olup, mobil ödeme yaptığınızda hesabınızda bulunan TL’den ücret eksilir. Günümüzde mobil ödeme sistemleri sürekli gelişiyor ve hızlı kullanımdan dolayı çok tercih edilen ödeme yöntemlerinden biri oluyor. Sizde Türk Telekom mobil ödeme açma işlemi yaparak aşağıdaki avantajlardan faydalanabilirsiniz.

 • Kolay hızlı ve pratik bir ödeme sunar.
 • Kişisel bilgilerinize yer verilmediği için güvenilirdir.
 • Kredi kartında yeterli bakiye yoksa ya da bankayla uğraşmak istemiyorsanız mobil ödeme sistemi oldukça alternatif bir ödeme kolaylığı sunar.
 • Mobil ödemelerde mesaj bedeli olarak her mesaj 0.50 kuruş olarak belirlenmiştir.
 • Bahis ödemeleri sadece faturasız hat ile yapılmaktadır.
 • Türk Telekom mobil ödeme faturasız limiti aylık 500 TL olarak belirlenmiştir.
 • Türk Telekom mobil ödeme faturalı hatlar için ödeme limiti 400 TL‘dir.

Türk Telekom Mobil Ödeme Limitiniz Yeterli Değildir

Türk Telekom mobil ödeme faturasız hatlar için limiti 500 TL olarak belirlenmiştir. Faturalı hatlar içinde 400 TL olarak belirlenmiştir. Ancak yeni hatlar aktif edildiğinden itibaren ilk 4 ay limit 30 TL olarak belirlenmiştir.

Eğer Türk Telekom mobil ödeme açma işlemini yaptıysanız ve mobil ödeme sistemini kullanıyorsanız ve ödeme limitiniz yeterli değildir hatası alıyorsanız faturasız hattınızda mobil ödeme için bakiyenizde yeterli TL yoktur. Yeterli TL yüklediğinizde böyle bir sorunla karşılaşmayacaksınız. Bunun dışında ödeme limitini aşıyorsanız yine işleminiz geçerli olmaz. Yukarıda ödeme limitlerine uymalısınız.

Türk Telekom Mobil Ödeme Limiti Arttırma

Türk Telekom Mobil Ödeme servisi için maksimum aylık limit faturasız hatlar için 500 TL, faturalı hatlar için 400 TL’dir. Sadece yeni hat aktif edildikten sonraki ilk 4 ay limit 30 TL ile sınırlıdır. Faturalı müşterilerde müşterinin skorlama yapısına göre kullanıcıya özel aylık limit değerleri atanmaktadır. Eğer faturalı hat kullanıyorsanız 444 1 444 müşteri hizmetlerini arayıp, daha fazla bilgi alabilirsiniz. 

Türk Telekom Mobil Ödeme Nasıl Kullanılır?

Türk Telekom Mobil Ödeme servisini kullanmak için mobil hattınızın açık olması, faturasız hat kullanıyorsanız yeterli bakiyeniz bulunması gerekmektedir. Anlaşmalı üye işyerlerinde ödeme seçenekleri arasından Türk Telekom Mobil Ödeme’yi seçerek ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Daha sonra telefonunuza onay mesajı gelecektir bunu ilgili ekrana girerek ödeme işlemini başarıyla tamamlamış olabilirsiniz.

Türk Telekom Mobil Ödeme Nasıl Kapatılır?

Türk Telekom Mobil Ödeme açma işlemi sonrası memnun olmadıysanız hattınıza mobil ödemelere karşı kapatabilirsiniz. Bunun için telefonunuzun mesaj yaz kısmına geliyorsunuz büyük harflerle MOBILODEME IPTAL yazıp 5555’e mesaj gönderiyorsunuz. Onay mesajı sonrası hattınız mobil ödemeye kapatılır. Mobil uygulamayı kullanıp aylık mobil ödeme limitini düşürebilirsiniz.

Türk Telekom Mobil Ödeme Alışveriş Siteleri

Türk Telekom Mobil ödeme için alışveriş yapacağınız siteler ve uygulamalar şöyledir;

 • Facebook
 • Apple Store
 • Riot Games (Online Oyunlar)
 • Badoo
 • Peak Games
 • sahibinden.com
 • STEAM
 • Knight Online
 • Meetfun
 • Nfinity Games

Yukarıdaki Türk Telekom https://bireysel.turktelekom.com.tr/mobil/web/servisler/sayfalar/turk-telekom-mobil-odeme.aspx sitesinde yer alan ödeme platformlardan bazılarıdır. Ancak bunun dışında birçok siteden ve uygulamadan mobil ödeme ile alışveriş yapabilirsiniz.

Bu yazımzıda Türk Telekom mobil ödeme açma hakkında bilgi öğrendiniz. Türk Telekom mobil ödeme sistemi hakkında merak ettiğiniz ya da bir sorunuz olursa aşağıda bulunan yorum kısmından bizlere ulaşabilirsiniz. Ayrıca bir sonraki yazımız olan Türk Telekom paket iptali nasıl yapılır yazını okumak isterseniz linki aşağıya bıraktık. Bedavainternetiniz.com daima sizin yanınızda

Türk Telekom Paket İptali Nasıl Yapılır?

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.