Sweatcoin: Nedir ve Nasıl Çalışır? Para Kazanma

A+
A-
Sweatcoin: Nedir ve Nasıl Çalışır? Para Kazanma

Sweatcoin günlük adımlarınızı sayan ve takip eden ve bu verileri sweatcoin’lere çeviren bir adım sayacı uygulamasıdır. Kazanılan bu weatcoin’ler sayesinde indirimli ürünler alabilir ya da satın alabileceğiniz avantajlı ürünlere sahip olabilirsiniz. Bu yazımızda sweatcoin incelemesi, sweatcoin’in nasıl çalıştığını ve bu çabaya değip değmeyeceğini inceleyeceğiz.

Sweatcoin nedir?

Sweatcoin, adımlarınızı takip eden ve her 1000 adım attığınızda size bir tür yarı kripto para birimi olan ‘Sweatcoins’ ile ödeme yapan bir egzersiz uygulamasıdır. Ne yazık ki, aslında Sweatcoin’leri bankanıza veya PayPal hesabınıza çekemezsiniz. Bunun yerine, bir uygulama içi pazar yeri aracılığıyla ortak şirketlerden mal, hizmet ve deneyim satın almak için Sweatcoin’ler kullanılabilir.

Bu pazardaki teklifler günde en az bir kez değişir. Uygulamayı kullandığımda, aboneliklerden Calm (14.99 Sweatcoins) gibi diğer sağlık uygulamalarına, iPhone XS ve kavisli bir Samsung TV (her ikisi de 20.000 Sweatcoin) gibi yüksek teknoloji ürünlerine kadar uzanıyordu. Daha fedakar hissediyorsanız, Sweatcoin’lerinizi hayır amaçlı kitle fonlaması kampanyalarına bağışlayabilirsiniz.

Daha da önemlisi, Sweatcoin şu anda yalnızca dış mekan adımlarınızı sayıyor. Bu, örneğin spor salonunda, ofis çevresinde veya geçen hafta yaptığım gibi bir yangın tatbikatı sırasında 22 kat merdiven çıkmanız gerektiğinde, attığınız herhangi bir kapalı adımın sayılmayacağı anlamına gelir. Bununla birlikte, uygulama evdeyken bazı adımlarımı almaya devam etti, bu da toplam adım sayısı için çok ihtiyaç duyulan bir bonustu.

Sweatcoin nasıl çalışır?

Sweatcoin, App Store ve Google Play Store‘da mevcuttur ve bir akıllı telefon veya Apple Watch aracılığıyla kullanılabilir. Uygulamayı indirdikten sonra , adınızı, telefon numaranızı, e-posta adresinizi ve en önemlisi uygulamanın GPS konumunuza erişmesine izin vermeniz istenir. Sweatcoin, bunun yalnızca dış mekan adımlarınızı saydığından emin olmak için olduğunu ve kullanıcıların sistemi aldatmaya çalışmasını önlemenin bir yolu olduğunu söylüyor. Ancak potansiyel olarak tehlikede olan çok fazla konum verisi ile bazı yorumcular gizlilik endişelerini dile getirdiler. Buna karşılık, Sweatcoin %100 veri gizliliği vaat ediyor ve web sitesinde asla kullanıcı verilerini satmayacağını söylüyor.

Kurulduktan sonra Sweatcoin, dış mekan adımlarınızı izlemek için cihazınızın ivmeölçerini ve GPS konumunu kullanır. Uygulama şu anda attığınız her 1.000 dış mekan adımı için size 0.95 Sweatcoin veriyor (kazanılan her Sweatcoin için otomatik olarak %5 komisyon alıyor).

Sweatcoin indirmeye değer mi?

Geçen hafta Sweatcoin’i kullandıktan sonra, işte başlıca çıkarımlarım:

1. Sweatcoin’ler kolay gelmiyor
Sweatcoin kazanmak beklediğimden daha zordu. Bir hafta süren denemem sırasında, yaklaşık 10.500 dış mekan adımı attım ve bu, oldukça cüzi bir 10 Sweatcoin olduğunu düşündüğüm şeye dönüştü. Her ne kadar tam açıklama adına, biraz kanepe patatesiyim ve günün çoğunu içeride geçiriyorum. Daha aktif, açık havada yaşayan biriyseniz, muhtemelen benden daha iyi ücret alırsınız.

Mevcut Sweatcoin oranlarında, o iPhone XS’i satın almak isteseydim, 20.000 jeton kazanmam gerekirdi. Gittiğim salyangoz hızında, bunu biriktirmem neredeyse 38 buçuk yılımı alacaktı.

Benim fiziksel aktivite eksikliği beni Sweatcoins toplamak için zor olmasının tek sebebi değildir. Sweatcoin , doğrulama algoritmasının hatalı olduğunu kabul ediyor : Bir kullanıcının ortalama toplam adımlarının yalnızca yaklaşık %65’ini sayar.

Uygulama ayrıca kazanabileceğiniz Sweatcoin miktarını da sınırlar. Örneğin, uygulamanın ücretsiz sürümü, her gün yalnızca beş jeton kazanmanıza izin verir. Daha fazla kazanmak için daha yüksek bir üyelik düzeyine geçmeniz gerekir. Bu size nakitten ziyade Sweatcoin’lere mal olacak.

2. Telefonunuzun pilinin bitmesine neden olabilir
Sweatcoin, adımlarınızı doğru bir şekilde takip edebilmesi için uygulamayı her zaman arka planda çalışır durumda tutmanızı söyler. Yakında öğrendiğim gibi, bu, cihazınızın pil gücü pahasına gelebilir.

Sweatcoin, bu sorunu çözmek için çaba sarf ettiğini söylüyor ve sorun yaşayan kullanıcıların telefonlarının “pil tasarrufu” modunu açmalarını tavsiye ediyor. Bunu yapmanın işe yaradığını fark etsem de bir dezavantajı vardı – dışarı çıktığımda uygulamayı açmayı unutup duruyordum ve can sıkıcı bir şekilde tüm adımlarım sayılmadı.

3. Motivasyon takıntıya dönüşebilir
Sweatcoin , özellikle sağlıkla ilgili olarak hayatımızın çeşitli yönlerini ölçme konusundaki takıntımıza dokunuyor . Sweatcoin’i kullanarak dışarı çıkıp aktif olmaya daha fazla teşvik hissettim. Birden fazla kez, Sweatcoin adımlarımı ve kazancımı artırmak için eve uzun yoldan gittim.

Ve görünüşe göre yalnız değilim. Bir 200 kadın 2015 çalışma bir Fitbit giydiği etkinlik izleyiciler katılımcının karar verme üzerinde derin bir etkiye sahip olduğunu buldular. Araştırma, katılımcıların %95’inin haftalık egzersiz miktarını artırdığını, %91’inin adım sayısını artırmak için daha uzun bir yol izlediğini ve %56’sının hedeflerine daha hızlı ulaşmak için yürüyüş hızlarını artırdığını ortaya koydu.

Tüm bu niceleme motivasyon sağlayabilirken, olumsuz yanları da olabilir. Aynı çalışma, katılımcıların %79’unun günlük hedeflerine ulaşmak için baskı altında hissettiğini, %59’unun Fitbit’in günlük rutinlerini kontrol ettiğini hissettiğini ve %30’unun cihazı takmanın kendilerini suçlu hissettirdiğini söylediğini buldu.

Bu, fitness takipçinizi tamamen bırakmanız gerektiği anlamına mı geliyor? Şahsen ben pek emin değilim. Kesinlikle daha fazla fiziksel egzersiz yapması gereken biri olarak, alabileceğim her türlü motivasyon paha biçilemez. Ve o yeni telefonu veya televizyonu almak için yeterince yürüyeceğimden şüpheliyim ama denemekten zarar gelmez.

Sweatcoin ile Para Kazanma Nedir?

Sweatcoin uygulamasını yüklediğinizde her dışarı çıktığınızda adımlarınızı sayar ve sayılan bu adımlar paraya çevrilir. Yürüyerek para kazanmayı sağlayan bu uygulamada kazanılan para dijital paradır.

Uygulama arka planda çalışır ve siz her yürüdüğünüzde adım sayar olarak işlev görür. Uygulamada kazandığınız her para nakit değil, dijital para olduğu için Sweatcoins olarak kazanılır. Uygulama sayesinde adım atarak coin kazanabilirsiniz. Kısaltması SWC şeklindedir. Bin adım yaklaşık 0,95 SWC’dir.

Sweatcoin uygulaması yürünen mesafeyi göstermiyor. Yalnızca adımları gösterir. Eğer spor yapıyorsanız bu uygulama yerine başka bir uygulamayı tercih edebilirsiniz. Ancak yürümeyi çok seviyorsanız sürekli yürümek için can atıyorsanız bu uygulamayı yükleyin ve dijital para kazanın.

Ne Kadar Sweatcoin Kazanabilirsin?

20 bin adım 1k SWC’ye eşittir. Başka bir deyişle, gerçekten 1k SWC kazanmak istiyorsanız, yukarıdaki sınırlamalara göre, 3 yıl boyunca 15 km (9,3 mil) yürümelisiniz! Bu size gerçekçi geliyor mu? Muhtemelen değil…

Ayrıca, çevrimiçi olarak diğer Sweatcoin incelemelerini okurken, bu fitness uygulamasının, yürüdüğünüz adımlarda kazanmanız gereken parayı bazen yanlış hesapladığını görüyorum.

Benim tavsiyem – SWC’ye para olarak bakmayın. Paradan çok bonus puanlar.

Bu nedenle Sweatcoin daha çok çeşitli promosyonlar için bir pazarlama platformu ve aracı gibidir. Ayrıca, kazandığınızı gerçekten “ para çekemezsiniz”!

Sweatcoin, kazanılan SWC’nizi bunun yerine kendi pazarında harcamanızı önerir.

Sweatcoin incelemesi: Artıları

  • Sizi daha eğlenceli bir moda geçirirken günlük adımlarınızı saymanın yeni bir yolu;
  • İnsanları daha fazla yürümeye motive ettiği için harika bir konsept ve misyonla çalışın;
  • Adımlarınızı indirimlerle değiştirebilir ve SWC’nizi kitle fonlaması kampanyalarına bağışlayabilirsiniz;
  • Sweatcoin’in basit bir kullanıcı arayüzü vardır, bu nedenle gezinmesi kolaydır.

Sweatcoin incelemesi: Eksileri

  • Kullanıcının adımlarını sınırlamak için ellerinden gelen her şeyi yapıyorlar gibi görünüyor;
  • Algoritmasında pek çok yanlışlıkla karşı karşıya kalan;
  • Ürün bölümünde listelenen ürünler ucuz olabilir, ancak nakliye maliyetini gizler;
  • Ne zaman bir şey satın alırsan al, seni büyük bir kayıt olma zorluğuna sokar;
  • Sınırlı miktarda ödül.

Sweatcoin İyi mi?

Sweatcoin yalnızca pazarlama ve promosyon malzemeleri için kullanılır. Ortaklarla işbirliği içinde birçok indirim ve benzersiz ürün sunuyor gibi görünüyorlar, ancak gerçekte teklifler biraz pahalı.

Sweatcoin, kazanılan SWC’nizi kendi pazarında harcamanızı önerir.

Counter Strike 1.6 Hileleri

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.