Ruşur Taşı Nasıl Kullanılır

A+
A-
Ruşur Taşı Nasıl Kullanılır

Ruşur taşı nasıl kullanılır? Doğal taşlar günümüzde çok popüler hale gelmeye başladı ve kullanım alanları yaygınlaştı. Doğal taşlar artık cilt bakımlarında ve alternatif tıp gibi sektörlerde kullanılmaya başlandı ve yoğun bir talep içerisinde girildi. Ruşur taşı da bu doğal taşlardan biridir. Dünya’da ve Türkiye’de Ruşur taşına olan ilgi artmaya başladı ve çok aranılan doğal taşlar arasında yerini aldı.

Ruşur Taşı günümüzde daha çok asya ve orta doğu ülkeleri arasında yer alan Irak, Suriye, Afganistan gibi ülkelerde bolca bulunuyor. Ancak diğer ülkelerin iç karışıklıklarından dolayı sadece sınır komşumuz olan İran’da bu doğal taş çıkarılıyor. Sınırlı yerlerden çıkarılan bu Ruşur Tşaı nedir? Ruşur Taşı nasıl kullanılır? Zararları ve kaç kez kullanılacağına dair tüm detaylar bu makalemizde yer alıyor.

Diğer doğal taşlar gibi Ruşur Taşı da cilt bakımlarında yaygın bir biçimde kullanılıyor. Ruşur taşları cilde iyi geldiği için çeşitli internet sitelerinden ve satılan yerlerden satın alınıyor.

Ruşur Taşı Nedir?

Ruşur taşı nasıl kullanılır? başlığına geçmeden önce ne olduğunu öğrenelim. Ruşur Tşaı günümüzde sınır komşumuz olan İran’ın Sefidab adlı mağarasından çıkarılan doğal bir taştır. Bu taşın özelliği çinko ve iyot yönünden zengin olmasıdır. Diğer doğal taşlara göre daha yumuşak bir yapıya sahiptir. Elinize aldığınızda kolaylıkla parçalanır ve ufalanabilir. Ruşur taşı daha çok cilt bakımlarında kullanıldığı için özellikle papül ve nodül türü sivilcelere çok iyi gelir ve kısa bir zamanda bu sivilceleri ortadan kaldırır.

Gündelik hayatımızın en önemli cilt sorunlarından biri olan sivilce ve siyah noktaların oluşmasının önüne geçer. İçinde bulunan çeşitli mineraller doğal bir peeling etkisi oluşturur. En önemli özelliği cilt yüzeyinde bulunan ölü hücreleri temizlemesidir.

Genç kalmak isteyenlerinde tercihi Ruşur Taşı oluyor. Bu taş içerdiği özel mineraller sayesinde yaşlılık sonucu oluşabilecek kırışıklıkları azaltıyor ve genç bir görünüm veriyor.

Ayaklarda oluşan nasırlara da çok iyi geliyor. Bu taşı topuklarınıza da sürebilirsiniz. Nasırlara yumuşaklık veriyor ve çatlaklıkları ortadan kaldırıyor. Taş aynı zamanda cildin yağ orantısını da dengeliyor.

Türkiye’de Ruşur Taşı oldukça tercih edilen taşlar arasına girdi. Ruşur taşının cilde doğal şekilde uygulanmasıyla cilt yüzeyindeki ton farklılıklarını azaltır. Yaz mevsiminde ortaya çıkan güneş lekelerini de ortadan kaldırır.

Ruşur Taşı Nasıl Kullanılır

Ruşur Taşı yapısından dolayı yumuşak bir taştır. Kolaylıkla ufalanır ve küçük parçalara ayrılır.  Bunun için Ruşun taşının kullanım adımlarını aşağıdan okuyabilirsiniz.

Ruşur Taşı Kullanım Adımları

  1. Ruşur Taşını ufak hale getirmeniz gerekiyor yani küçük parçalara bölün.
  2. İyice ezip ufalayın ve macun kıvamına getirin. Yüzünüze sürecek bir hale gelsin.
  3. Macun haline getirdiğiniz Ruşur Taşını yüzünüze sürmeden önce krem ya da nemlendirici sürmeyin.
  4. Yüzünüzde makyaj varsa mutlaka temizleyin.
  5. Temiz bir yüze sürülmelidir.
  6. Genellikle kuru ciltlere uygulanan Ruşur taşı yüzünüzde ortalama 4-5 dakika durmalıdır.
  7. Bekledikten sonra yüzünüzü ılık suyla güzelce yıkayın ve sonrasında nemlendirici ya da krem sürebilirsiniz.

Masa başında çalışanlar çalışma ortamlarından dolayı dirseklerini çok masaya koyarlar ve belli süreden sonra dirseklerinde kararmalar meydana gelir. Kimi zaman dirseklerde nasırlaşma da görülebilir. Bu gibi durumlardan kurtulmak isteyenler belli aralıklarla ruşur taşını düzenli şekilde kullanabilirler.

Ruşur Taşı Günde Kaç Kez Kullanılır

Ruşur taşı nasıl kullanılır bunu öğrendik peki günde ne kadar kullanacağız diye soruyorsanız bunun için cevabımız belli, her şeyin fazlası zararlıdır. Ruşur taşını çok sık olmasa da düzenli olarak haftada 2 kez kullanmanızı öneriyoruz. Düzenli olarak kullandığınızda faydasını göreceksiniz.

Eğer topuklarınızda nasırlaşma ya da acıma varsa ruşur taşını haftada 3 yada 4 kez kullanabilirsiniz.

Yüzünüzdeki sivilce siyah noktalar gibi lekeler içinde hafta da 3 kez kullanabilirsiniz.

Ruşur Taşı Nasıl Kullanılır? Video Anlatımı

Ruşur taşı nasıl kullanılır videosu sizlerle, doğal taşı uygulanışı, uygulama sonrası görüntüler, video sırasında uygulamaları izleyeceksiniz.


Ruşur taşı her gün kullanılır mı

Ruşur taşını her gün kullanmanızı önermiyoruz. Belli aralıklarla kullanırsanız hem daha etkili sonuçlar alırsınız hem de herhangi bir zararını görmezsiniz. Haftanın belli günlerini kendinize göre planlayın ve kullanın.

Ruşur Taşı Zararları

Ruşur taşı doğal bir taş olduğu için öyle kimyasal bir zararı yoktur. Ancak bu doğal macunu kullanmadan önce mutlaka cildinizi nemlendirmeniz gerekiyor. Kuru cilde kullandığınız zaman kızarıklık yapar. Yüzünüzü tahriş etmek istemiyorsanız kuru ciltte denemeyin ve hafifçe yüzünüzü nemlendirici kullanarak hazır hale getirin. Hamile ve çocukların kullanımı uygun değildir. Doğal taş diye de deneme içerisine girmeyiniz.

Cilt olarak hassas kişilerin kullanmasını önermiyoruz alerjik durumlara sebep olabilir. Cilde iyi geliyor diye de her gün kullanmayınız. Unutmayın her şeyin fazlası zarardır.

Bu makalemizde ruşur taşı nasıl kullanılır, haftada kaç gün kullanılır ve zararları gibi temel detayları öğrendik. Ruşur taşıyla ilgili sormak istedikleriniz olursa yorum kısmından sorabilirsiniz.

İlginizi çekebilecek bazı yazılarımızı aşağıda listeledik, bunlara göz atabilirsiniz

PUBG İsimleri – PUBG için 1000’den Fazla Şık ve En İyi İsim

Windows 10 Ekran Görüntüsü Alma 11 Yolu (+ Tarayıcı Uzantıları)

GTA 5 APK İndir – GTA 5 Android & iOS

Ruşur taşı haftada kaç gün kullanılır?

Ruşur taşını çok sık kullanmayınız. Haftada 2 -3 kez kullanılması tavsiye edilir. Cildinizde kullanacaksanız mutlaka doktorunuza ne kadar kullanmanız gerektiğini sorunuz.

Ruşur taşı yüzde ne kadar kalmalı?

Ruşur taşı tamamen yüzle buluşmalı ve yüzünüzü tamamen kaplamalıdır. Ruşur taşını sürdükten sonra bir masajla yapın yaklaşık 3 dakika yüzünüzde kalabilir.

Ruşur taşı zararlı mı?

Eğer cilt yapınız çok hassas ise kullanmayın. Hassas ciltlerde istenmeyen sorunlara neden olabilir. Bu gibi zararlar konusunda cildiye doktorundan bilgi alabilirsiniz.

Ruşur taşı faydaları nelerdir?

Ruşur taşı ciltte oluşan güneş yanıkları ve lekelerine iyi gelir ve cildi nemlendirirken korumaya yardımcı olur.

Ruşur taşı kaç dakika bekletilir?

Ruşur taşı cilde uygulanırken önce güzel bir masaj yapılmalı 3-4 dakika bekletmeniz önerilir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.