Lifebox Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

A+
A-
Lifebox Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Lifebox nedir? ne işe yarar? Nasıl kullanılır?  Turkcell tarafından 2014 yılında hizmete sunulan bulut depolama sistemidir. Lifebox sistemi akıllı bir depolama sistemi olarak biliniyor ve bu bulut depolama sistemi sayesinde  anılarınızı, telefon rehberinizi ve dosyalarınızı güvende tutabilir ve istediğiniz zaman bu depoladıklarınıza erişebilirsiniz.

Özenle sakladığınız fotoğraflarınızı Turkcell lifebox sistemine yüklediğinizde bulut depolama sistemi sayesinde hep saklanacak ve korunacaktır. Kaç yıl kaçsa bile yükledikleriniz hem silinmeyecek hem de yıllar sonra bile bunlara ulaşabileceksiniz.

Turkcell kullanıcılar arasında Turkcell depolama sistemi olarak da bilinen Lifebox nedir son yıllarda kullanımı artan bir hizmettir. 2021 yılında bilindiği üzere bulut depolama sistemlerinde yaygınlaşma oldu bunu bilen Turkcell hizmetlerini yenileyip, abonelerine yenilikçi kampanyalar sunarak bulut depolama sistemini daha cazip fiyatlarla kullanıcılarına sundu. Lifebox servisi ile telefonunuzda bulunan içerikler otomatik yedeklenir ve sizin hiçbir şey yapmanıza gerek yoktur.

2014 tarihinde hizmete sunulan ve ilk önceleri adı Turkcell akıllı depo olan bu hizmetin adı Lifebox bulut depolama sistemi olarak değiştirildi. Düşünsenize telefon rehberiniz güvenli bir şekilde saklanacak ve istediğiniz zaman bu rehbere erişebileceksiniz. Artık numaralar silindi bulamayacağım kaygısına son verecek bir hizmeti Turkcell uzun yıllar önce başlatmıştır.

Bu hizmeti bilmeyen Turkcell aboneleri mevcut bizlerde Bedava İnternetiniz olarak Lifebox Nedir? Ne İşe Yarar? Turkcell Lifebox Giriş nasıl yapılır? Gibi soruların cevaplarını başlıklar halinde cevaplayıp, bu servisi nasıl kullanacağınızı yazdık.

Lifebox Nedir? Ne İşe Yarar? 2021


Lifebox 2014 yılında Turkcell tarafından akıllı depolama adıyla sunulan fotoğraflarınızı, videolarınızı, müzik dosyalarınızı ve telefon rehberinizden tutun da tüm dosyalarınızı güvenli bir şekilde saklayabileceğiniz bir bulut depolama sistemidir. Depoladığınız tüm verilerinize istediğiniz gibi erişebilir ve akıllı telefonunuzu değiştirseniz bile bunları yeni telefonunuzda da kullanabilirsiniz.

Turkcell Lifebox cep telefonu, tablet, bilgisayar, TV+ ve Apple TV gibi platformlarına uyumlu uygulamalar oluşturduğu için tüm bu sistemlerde Lifebox hizmetini kullabilirsiniz.

Lifebox Nasıl Kullanılır?

Eğer Turkcell operatörünü kullanmıyorsanız üzülmeyin. Lifebox uygulamasını kullanabilmek için Turkcell abonesi olmanıza gerek yoktur. Eğer bu servisi bende kullanmak istiyorum diyorsanız yapmanız gereken tek şey Android ya da İOS marketlerden bu uygulamayı indirmeniz gerekiyor.

Eğer Android işletim sistemine ait bir akıllı telefon kullanıyorsanız Google Play marketten bu uygulamayı indirebilirsiniz. Eğer İPhone kullanıyorsanız bunun için de App Store’den bu uygulamayı indirebilirsiniz.

Turkcell Aboneleri Nasıl Kullanabilr?

Turkcell operatörünü kullanıyorsanız telefonunuzun mesaj yaz kısmına gelip, LIFEBOX yazıp 2200’a ücretsiz SMS gönderdiğiniz zaman telefonunuza uygulama linki otomatik gönderilecektir. Uygulamayı indirip uygulamaya giriş yapıp kullanmaya başlayabilirsiniz.

Lifebox nedir? sorusunun cevabını öğrendik. Şimdi bu uygulamayı nasıl kullanacağımızı aşama aşama öğrenelim.

 • Öncelikle uygulamayı telefonunuza indiriniz.
 • Daha önce kullanmadıysanız yeni hesap oluştur seçeneğine tıklıyoruz.
 • Telefon numarası, E-posta, ve şifre belirliyoruz. İleri seçeneğine tıklıyoruz.
 • Karşınıza Kullanıcı Sözleşmesi çıkacak bunu okudum onaylıyorum kutucuklarını işaretliyorsunuz.
 • Başla butonuna tıklıyorsunuz.
 • Telefonunuzun mesaj kısmına güvenlik kodu gelecektir gelen kodu ekrandaki ilgili yere yazıyorsunuz.
 • Gelen ekranda otomatik yenileme kısmını aktif edebilir yada pasif edebilirsiniz.
 • Artık Lifebox uygulamasını kullanabilirsiniz. İsterseniz ek ücret ödeyip Premium alarak da yedekleme alanınızı genişletebilirsiniz.
Turkcell Lifebox’a giriş yapan herkes süresiz ve ücretsiz olarak 5 GB saklama alanı hediye ediyor! Uygulamaya giriş yaptığınızda bu depolama alanını hemen kullanabilirsiniz.

Eğer 5 GB üstünde bir depolama hakkı kullanmak siterseniz bunun için lifebox premium olmanız gerekiyor. Uygulama içerisinde yer alan Premium Ol! kısmına tıklayıp sana özel teklifimiz var! kısmına girerek hesaplı bir şekilde ek depolama hizmeti alabilirsiniz.

Akıllı Telefonunuz yoksa Lifebox Nasıl kullanılır?

Benim akllı telefonum yok ancak Turkcell Lifebox nedir? Başlığını okudum ve bu uygulamayı çok sevdim diyorsanız bunu için yapmanız gereken tek şey https://mylifebox.com adresine girmek buradan bilgisayar üzerinden bulut yedekleme sistemini kullanabilirsiniz.

Lifebox Özellikleri Nelerdir?

Lifebox nedir? anladık ama özelliklerini daha öğrenmedik şimdi bunlara bir bakalım.

 1. Lifebox uygulaması içinde yer alan ”yer aç” özelliği sayesinde kendi cihazınızda yer yoksa bulut depolama sistemini kullanıp cihazınızın hafızasında yer açabilirsiniz.
 2. Lifebox hem cihazınızda hem de lifebox içerisinde yer alan dosyaları isin onayınız ile silip ek yerler açabilir.
 3. Cihazlarınızın hafızaları küçük olsa da Turkcell Lifebox uygulamasıyla buna son verebilirsiniz.
 4. Otomatik yedekleme sistemi sayesinde siz hiç yorulmadan uygulama sizin yerinize tüm içeriklerinizi otomatik yedekler ve bulut depolama alanına gönderir.
 5. Yedeklenen fotoğraf ve videolarınız çekildiği tarihe ve lokasyona göre sınıflandırılmaktadır.
 6. Yüklenen anılarınızı kolaylıkla sosyal medyada paylaşmanıza da olanak sağlıyor.
 7. Videolarınızı uygulamaya yüklemek oldukça basittir uygulama içerisinde bulunan + butonuna basarak veya web’den yükle butonuna tıklayıp yükleyebilirsiniz.
 8. Uygulama sayesinde fotoğraflarınızdan 30 saniyelik videolar yapabilir bunları paylaşabilirsiniz.
 9. Lifebox anılarınızı otomatik olarak videolara, hikayelere, kolaj ve animasyonlara dönüştürüyor. Bunları paylaşıp keyifli zamanlar geçirebilirsiniz.
 10. Lifebox uygulamasında bulunan Kontak yedekleme yani telefon rehberi yedekleme sayesinde tüm telefon numaralarınızı güvenli bir şekilde saklayabilirsiniz. Unutmadan rehber yedekleme en fazla 2500 kontak bilgisine kadar desteklemektedir. Rehber yedekleme sayesinde artık numaralarım silindi demeye son istediğiniz zaman bu rehbere erişebilecek ve telefonunuzu değiştirseniz bile numaraları yeni telefonunuza kolaylıkla yükleyebileceksiniz.
 11. Lifebox nedir? Diye düşünmeye son birde uygulama içerisinde bulunan detaylı arama ile fotoğrafların içerisinde konuma ve zamana göre arama yapabilir, aradığın fotoğrafı elinle koymuş gibi bulabilirsin.
 12. Lifebox uygulaması içerisinde dosyalar tarihe göre sıralanır. Albüm şeklinde oluşan dosyada fotoğraflarını ve videolarını düzenleyebilirsin. Ayrıca tüm videolarını Albümler kısmından görebilirsiniz.
 13. Dosyalar deyince sadece videolar ve fotoğraflar gelmesin aklınıza Turkcell Lifebox’ta PDF ve Word dosyalarınızı da saklayabilirsiniz.
 14. Dosyalarınız Dropbox sistemindeyse Aayrlar kısmından bu uygulamaları Turkcell Lifebox uygulamasına aktarabilirsiniz.

Lifebox Ücretli Mi?

Lifebox uygulaması ücretli mi? Premium üyelikler ne kadar gibi bolca soru geliyor bunun bu başlık altında cevaplayalım. lifebox nedir uygulamasını indiren herkese süresiz ücretsiz olarak 5 GB depolama alanı veriliyor. Bu kampanyanın adı Hoş Geldin 5 GB olarak biliniyor. Bu saklama alanınız %80 ve %100 doluluğa ulaştığı zaman SMS ile bilgilendiriliyorsunuz. Bu uygulamayı çok beğendim artık bana 5 GB depolama alanı yetmiyor diyorsanız bunun için ek depolama satın alabilirsiniz. Bu depolama lanı ve ücretleri aşağıda yer alan tabloda gösterilmiştir.

10 GB Paket (10 GB saklama alanı) LIFEBOX 10GB yazıp 2200’a gönderin.
25 GB Paket (25 GB saklama alanı) LIFEBOX 25GB yazıp 2200’a gönderin.
50 GB Paket (50 GB saklama alanı) LIFEBOX 50GB yazıp 2200’a gönderin.
100 GB Paket (100 GB saklama alanı) LIFEBOX 100GB yazıp 2200’a gönderin.
250 GB Paket (250 GB saklama alanı) LIFEBOX 250GB yazıp 2200’a gönderin.
500 GB Paket (500 GB saklama alanı) LIFEBOX 500GB yazıp 2200’a gönderin.
2.5 TB Paket (2,5 TB saklama alanı) LIFEBOX 25TB yazıp 2200’a gönderin.
Premium Paket (Premium Paket Üyeliği) LIFEBOX PREMIUM yazıp 2200’a gönderin.
Eğer Turkcell operatörünü kullanmıyorsanız bunun için Lifebox uygulamasının içerisinde yer alan Paketler kısmından paket alıp saklama alanını büyütebilirsiniz.

Turkcell Lifebox Premium Seçenekleri

Lifebox nedir? Başlığının yanında Premium hakkında da geniş bilgiler verelim.

Kredi Kartı ile Satın Alınan Paket Fiyatları:
Premium Paket (Özellik Paketi) 3,49 TL/ay
50 GB Paket (50 GB saklama alanı) 4,99 TL/ay
100 GB Paket (100 GB saklama alanı) 8,49 TL/ay
250 GB Paket (250 GB saklama alanı ve Premium Üyelik) 9,90 TL/ay
500 GB Paket (500 GB saklama alanı ve Premium Üyelik) 13,49 TL/ay
2.5 TB Paket (2,5TB saklama alanı ve Premium Üyelik) 49,99 TL/ay

Apple Store ve Google Play Store Paket Fiyatları:
Hoş Geldin Paketi (5 GB saklama alanı)Ücretsiz
50 GB Paket (50 GB saklama alanı) 5,99 TL/ay
100 GB Paket (100 GB saklama alanı) 9,99 TL/ay
250 GB Paket (250 GB saklama alanı ve Premium Üyelik) 11,99 TL/ay
500 GB Paket (500 GB saklama alanı ve Premium Üyelik) 15,99 TL/ay
2.5 TB Paket (2,5TB saklama alanı ve Premium Üyelik) 59,99 TL/ay
Premium Paket (Özellik Paketi)- İlk 3 ay ücretsiz, sonrasında 3,99TL/ay

Turkcell Lifebox Bilgisayarda Giriş

Turkcell Lifebox Nedir? bölümünde nasıl kullanılacağı gibi temel detaylara yer verdik. Akıllı telefonunuz yoksa Lifebox Web sürümünü de kullanıp yedekleme işlemlerinizi yapabilirsiniz. Bunun için internet tarayıcısından https://mylifebox.com adresine girmeniz yeterlidir.

Lifebox sadece Turkcell mi kullanabilir

Lifebox uygulaması sadece Turkcell için değildir. Aynı zamanda Türk Telekom, Vodafone ve Bimcell gibi diğer bütün operatörler de bu uygulamayı kullanabilir. Turkcell bu uygulamayı herkes için hizmete koymuştur ve her kullanan kişiye de 5 GB depolama alanı sunmaktadır. Her isteyen bunu ücretsiz olarak kullanmaya başlayabilir. Tabii belli aşamadan sonra ücretlendirilir.

Lifebox Müşteri Hizmetleri

Lifebox soru ve sorunlarınız için Turkcell müşteri hizmetlerini numarasını arayıp bilgi alabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey aşağıda yer alan Turkcell müşteri hizmetlerini aramaktır.

Lifebox Müşteri Hizmetleri Numarası: 0532 532 00 00

Turkcell Lifebox Nasıl İptal Edilir?

Eğer Turkcell operatörünü kullanıyorsanız Turkcell paketleri dahilinde bu hizmetten yararlandığınız için aşağıda bulunan iptal mesajlarını göndererek Lifebox iptalini yapabilirsiniz. Turkcell hattıyla bu hizmetten yararlandıysanız aşağıdaki işlemleri yapmanız yeterlidir.

10 GB Paket (10 GB saklama alanı) IPTAL LIFEBOX 10GB yazıp 2200’a gönderin.
25 GB Paket (25 GB saklama alanı) IPTAL LIFEBOX 25GB yazıp 2200’a gönderin.
50 GB Paket (50 GB saklama alanı) IPTAL LIFEBOX 50GB yazıp 2200’a gönderin.
100 GB Paket (100 GB saklama alanı) IPTAL LIFEBOX 100GB yazıp 2200’a gönderin.
250 GB Paket (250 GB saklama alanı  ve Premium Üyelik) IPTAL LIFEBOX 250GB yazıp 2200’a gönderin.
500 GB Paket (500 GB saklama alanı  ve Premium Üyelik) IPTAL LIFEBOX 500GB yazıp 2200’a gönderin.
2.5 TB Paket (2,5 TB saklama alanı  ve Premium Üyelik) IPTAL LIFEBOX 25TB yazıp 2200’a gönderin.
Premium Paket (Premium Paket Üyeliği) IPTAL LIFEBOX PREMIUM yazıp 2200’a gönderin.

Eğer Turkcell kullanmayıp bu uygulamayı iptal etmek istiyorsanız uygulama içerisinden iptal edebilirsiniz.

Turkcell Lifebox Silinen Fotoğrafları Geri Getirme

Lifebox nedir? kısmını öğrendiniz hemen Lifebox uygulamasını kurdunuz ve tüm fotoğraflarınızı yedeklediniz ve bulut sistemine gönderdiniz. Telefonunuz bozuldu, ya da zarar görmüş olabilir ve aniden fotoğraflarınız silindi ve en önemli fotoğrafları geri getirme işlemini nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız bunun için lifebox uygulaması tam size göredir. Böyle durumlarda hemen uygulamaya girip tek tuşla silinen fotoğrafları geri getirmeniz mümkündür.

Silinen tüm içeriklerinizi tüm fotoğraflarınızı sağ köşede bulunan Telefona İndir seçeneğiyle geri getirmeniz mümkündür. Bu işlemi hem telefonunuzdan hem de web sürümünden kolaylıkla yapabilirsiniz. Bilgisayardan giriş başlığında bulunan web sitesine giriş yaparak silinen fotoğrafları geri getirme işlemini yapabilirsiniz.

Turkcell Lifebox Rehber Yedekleme

Turkcell Lifebox en sevilen özelliklerinden biri de rehber yedeklemesidir. Günümüzde numaraların silinmesi ya da rehberdeki numaraların bir bütün olarak durması çok da mümkün olmayabiliyor. En sevdiklerimizin numaralarını bile yeri geliyor telefonumuz ya da başka nedenlerden dolayı kaybedebiliyor ve tekrar istemekte zorluk çeekbiliyoruz. Ya da uzun yıllar önce görüştüğümüz bir arkadaşımızın numarasını bulamıyoruz işte bunların önüne geçmek için Lifebox uygulaması oldukça ideal bir özellik sunmuştur.

Uygulama ile 2500 kişiye kadar numarayı yedekleyebilir ve istediğiniz zaman bunu telefonunuza indirebilirsiniz.

Lifebox rehber yedekleme nasıl yapılır

Bunun için uygulamanın ön yüzünde yer alan kontak yedekleme kısmını kullanmanız yeterlidir. Oldukça güvenilir ve pratik olan bu sistem sayesinde ister otomatik ister manuel şekilde telefon rehber yedekleme işlemini yapabilir. Telefonu numaralarınızı saklayabilirsiniz. Telefonunuzun hattınızı değiştirseniz bile tekrar lifebox uygulamasına giriş yapıp yedeklemiş olduğunuz rehberi telefonunuza yükleyebilirsiniz.

Lifebox nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl kullanılır? Gibi soruların cevaplarını ayrıntılı ve net şekilde sizlere verdik. Bunun dışında Turkcell Lifebox hakkında sormak istediklerinizi aşağıda bulunan yorum kısmından bizlere iletebilirsiniz.

Turkcell için işinize yarayacak bazı içerikler için aşağıdaki bağlantıya tıklayıp gidebilirsiniz.

Turkcell Taahhüt Sorgulama ve Cayma Bedeli Öğrenme

Turkcell Sürpriz Nokta Kampanyası

Turkcell Numara Değiştirme

Turkcell Ödemeli Arama

Turkcell Faturasız Paketler ve Tarifeler

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.