İnstagram Üzgünüz İsteğinizle İlgili Bir Sorun Oluştu Çözümü

A+
A-
İnstagram Üzgünüz İsteğinizle İlgili Bir Sorun Oluştu Çözümü

İnstagram üzgünüz isteğinizle ilgili bir sorun oluştu sorunu son dönemlerde İnstagram kullanıcılarında sıkça ortaya çıkmaya başladı. Bilindiği üzere İnstagram ülkemizde kullanıcı sayısı fazla olan sosyal medya platformlarından biridir. Sürekli kullanmış olduğumuz bu uygulamada zaman zaman sorunlar ve uyarılar ortaya çıkabiliyor bu uyarılardan biri de son dönemlerde kullanıcılarda görülen instagram üzgünüz isteğinizle ilgili bir sorun oluştu sorunudur. Böyle bir sorunla anlık karşılaşabilirsiniz bazen de sürekli sorun hale gelebilir. Bu uyarının nasıl çözüleceği hakkında bilgi sahibi olmak isterseniz yazımızı okumaya devam edin!

İnstagram’a giremiyorum 2021 yılında diye sorunlar artmaya başlayınca bizlerde bu sorunlardan biri olan instagram üzgünüz isteğinizle ilgili bir sorun oluştu hatasının çözümünü sizlere anlattık.  Bu sorunu çözerek İnstagram sorunlarının önüne geçebilir ve bu sorunlardan kurtulup İnstagram uygulamasını düzenli bir şekilde kullanabilirsiniz. Genellikle İnstagram hataları ve uyarıları anlık oluyor ancak bazı teknik sorunlardan anlık sorun temel sorun hale gelebiliyor.

İnstagram giriş hatası gibi sorunlarla karşılaşmamak için bu yazı sizin için temel çözüm olacaktır. İnstagram’ı aktif kullanıyorsanız İntsgarma uygulamasına girememek kullanıcıları zora sokmakta ve fotoğraf, video ve çeşitli paylaşımlar yapmaktan alıkoymaktadır.

Sizde aktif bir İnstagram uygulaması kullanıyorsanız İnstagram üzgünüz isteğinizle ilgili bir sorun oluştu gibi bir uyarıyla karşılaşıyorsanız bunun çözümünü nasıl yapacağınızı bu yazımızdan ayrıntılı bir şekilde öğreneceksiniz. İnstagram 2021 yılında hata ve uyarıları halen ortaya çıkıyor ancak her hatanın çözümüyle bunun önüne geçmek mümkündür.

İnstagram Üzgünüz İsteğinizle İlgili Bir Sorun Oluştu Sorunu

İnstagram üzgünüz isteğinizle ilgili bir sorun oluştu sorunu aslında İnstagram uygulamasının bir sorunu değildir. Genellikle kullanıcı kaynaklı bir sorundur. Eğer İnstagram uygulamasını kullanırken yeterli internet hızını yoksa ya da internetiniz yavaşsa böyle bir sorunla karşılaşabilirsiniz. Ancak sadece internetin veya kötü olmasında bu dorun karşınıza çıkmayabilir. Varsayalım internetin hızınız oldukça iyi ve internetinizde bir sorun yoksa İnstagram hesabınıza giriş yapıp tekrar çıkış yapabilirsiniz. Bu gibi durumlarda bu sorun çözülür ancak bu sorun halen devam ediyorsa aşağıdaki işlemleri yaparak bu hatayı çözebilirsiniz.

İnstagram Üzgünüz İsteğinizle İlgili Bir Sorun Oluştu Ekranı

İnstagram Üzgünüz İsteğinizle İlgili Bir Sorun Oluştu Ekranı

İnternet hızınızı ve bağlantınızı kontrol ediniz

İnstagram üzgünüz isteğinizle ilgili bir sorun oluştu hatasının nedeni internetiniz yavaş olması yada telefonunuzun internet bağlantısının çok az oluşundan dolayı kaynaklanmaktadır. Yavaş olan bir internet uygulamaya erişmenize engel olabilir ve bu durumda İnstagram’a giriş yapamazsınız. Böyle bir sorunla karşılaşınca mutlaka internetinizi kontroledin ve internetin daha iyi olduğu bir alana gidebilirsiniz.

Telefonunuz internete Wifi ile bağlıysa daha iyi çeken bir yere giderseniz bu sorun ortadan kalkacaktır.

Telefonunuz internete mobil veri internetini kullanarak giriyorsa bazen operatörlerin çekim güçleri zayıf olabiliyor telefonunuzu daha iyi çeken bir yere götürürseniz bu sorun çözülecektir.

Kısaca telefonunuzun internet bağlantısını güçlendirdiğiniz zaman bu sorun çözülecektir. İnterneti güçlendirdiğiniz halde bu sorunu görmeye devam ediyorsanız hesabınızdan çıkış yapıp tekrar giriş yapabilirsiniz.

Bu çözüm benim işime yaramadı olmadı diyorsanız okumaya devam edin ve aşağıdaki çözüm yöntemlerini deneyin.

İnstagram hesabınıza başka cihazlardan giriş yapınız

Her ne kadar interneti güçlü bir cihazla deneyip hesabınıza giriş yapmayı deneseniz bu sorun ortadan kalkmıyorsa o zaman bu sorunun temel nedeni internet bağlantısının hızı değildir. Bunu anlamak için güvenilir bulduğunuz cihazlardan instagram hesabınıza giriş yapmayı deneyebilirsiniz.

Ancak yine İnstagram üzgünüz isteğinizle ilgili bir sorun oluştu sorunuyla karşılaşıyorsanız sorun anlık geçici değil de teknik bir sorun haline gelmiş demektir. Bu gibi durumlarda diğer çözüm yöntemlerini denemeniz gerekiyor. Fakat diğer cihazlardan instagram hesabınıza rahatlıkla giriş yapabiliyorsanız temel sorun internet hızıdır bunu belirtelim. İnternet hızı gibi problemlerde cihazınızı yeniden başlatabilir veya internetinizi açıp kapatabilirsiniz.

İnternete wifi ile bağlanıyorsanız bunun için en iyi çözüm evinizde bulunan ya da başka ortamdaysa modeminizi açıp kapatabilirsiniz. Modemi 3 dakika kadar bekleyip tekrar aktif ederseniz bu sorun ortadan kalkacaktır.

Bu sorundan bir türlü kurtulamıyorum sürekli karşıma çıkıyor diyorsanız sizler için birçok çözüm sunduk onları deneyebilirsiniz.

İnstagram Hesabınızı Dondurma

Bu sorunun önüne geçmek için İnstagram hesabınızı dondurmayı deneyebilirsiniz. Bazı İnstagram kullanıcıları hesaplarını dondurup kısa bir süre sonra tekrar açtıklarından bu hatanın gittiğini belirtmektedir. Hesabınızı geçici bir şekilde dondurmanız yeterlidir. Genellikle diğer çözüm önerileri işe yaracağı için bu yöntemi en son deneyebilirsiniz.

İnstagram hesabınıza farklı yollardan giriş yapmayı deneyin

İnstagram Üzgünüz İsteğinizle İlgili Bir Sorun Oluştu sorununu görmekten yorulduysanız ve bir çözüm arıyorsanız bizde yöntemler bitmedi. İnstagram hesabınıza giriş yapmak için farklı yolları deneyebilirsiniz. Eğer kullanıcı adıyla giriş yapıyorsanız bunun yerine İnstagram hesabınızı oluştururken kullanmış olduğunuz e-posta adresinizi kullanıp giriş yapmayı deneyebilirsiniz.

Farkl ıyollar ile bu sorunu kolay bir şekilde çözmeniz mümkündür. Yine facebook için kullanmış olduğunuz e-posta ile İnstagram aynıysa giriş yaparken Facebook ile giriş yap diyebilirsiniz. Giriş alternatiflerini farklı şekillerde yaparsanız bu hatanın ortadan kalktığını göreceksiniz.

Telefonuzunu Sıfırlayın / Fabrika Ayarlarına Dönün

Eğer yukarıdaki yöntemlerden hiç biri işinize yaramadıysa cihazınızı fabrika ayarlarına geri döndürüp sıfırlayabilirsiniz. Ancak bu yöntemi denemden önce yedek almayı unutmayınız.

 • Kişisel verilerinizin yedeğini alın
 • Cihaz ayarlarına gidin.
 • Cihazınızın fabrika ayarlarına sıfırlayın kısmına gelin.
 • Sıfırlamaya devam edin
 • Cihazınız sıfırlandıktan sonra Instagram’ı tekrar indirip yükleyin.
 • Uygulama üzerinden Instagram hesabınıza giriş yapın.
 • Bitti! Artık herhangi bir sorun olmadan İnstagram hesabınıza giriş yapabileceksiniz.

Instagram ile İletişim Kurun

Hiçbir seçenek işinize yaramadıysa diğer seçeneklerden biri de Instagram’ın yardım merkezine başvurmaktır. Instagram uygulaması içerisinde yer alan Instagram iletişim seçeneğini kullanarak bu sorunu bildirebilirsiniz. Instagram ile iletişime geçmek için:

 1. İnstagram uygulamasını açınız.
 2. Hesabınıza giriş yapınız
 3. Profilinize giriş yapınız.
 4. Üç çizgili simgeye (hamburger simgesi) dokunun.
 5. Ayarlar kısmına dokunun.
 6. Yardım bölümüne gidin
 7. Sorun bildir’e dokunun ve çalışmayan bir şey
 8. Ne düşündüğünüzü yazın ve raporu gönderin

Android Cihazlarda Üzgünüz İsteğinizle İlgili Bir Sorun Oluştu Hatası Nasıl Çözülür?

Android akıllı telefon kullanıyorsanız Parallel Space uygulamasıyla İnstagram üzgünüz isteğinizle ilgili bir sorun oluştu sorunu çözebilirsiniz. Bunun için aşağıdaki adımları yapabilirsiniz.

 • Google Play Store’dan Parallel Space uygulamasını indirin.
 • Uygulamaya giriş yaptığınızda bütün dosya erişimlerine izin ver kısmına tıklayınız.
 • Uygulamada bulunan İnstagram’ı açın ve giriş yapınız.
 • Bu kadar!

Instagram üzgünüz isteğinizle ilgili bir sorun oluştu iPhone 2021

Eğer İPhone akıllı bir telefon kullanıyorsanız ve İnstagram uygulamasına giriş yaparken İnstagram üzgünüz isteğinizle ilgili bir sorun oluştu sorunuyla karşılaşıyorsanız bunu kullanmış olduğunuz İOS işletim sistemine göre nasıl çözeceğinizi anlatıyoruz. İPhone telefonlarında sorun çözmek çok kolay bir işlem değildir. Android telefonlarda müdahale daha rahat yapılırken İPhone telefonlarında yapacaklarımız sınırlıdır. 2021 yılında İPhone telefonlarından İnstagram uygulamasında böyle bir problem ile karşılaşıyorsanız aşağıdaki adımları yaparak bu hata ortadan kalkacaktır.

Hangi İPhone modelini kullanırsanız kullanın aşağıdaki işlem tüm İOS işletim sistemine ait telefonlarda ortaktır.

 • Öncelikle İPhone telefonlarından bulunan Safari uygulamasını açınız.
 • Yukarıda adres kısmına direkt top-store.vip yazın.
 • Siteye giriş yaptığınızda DOWNLOAD APPS ONLINE yazan butona tıklayınız.
 • Tıkladığınızda bir sayfa açılacak ve oradan aşağıya doğru inince Instagram++ yazdığını göreceksiniz ve yanındaki GET butonuna basınız.
 • Tekrar karşınıza bir sayfa çıkacak yine Instagram++GET butonuna tıklayınız.
 • Bir sayfa açılacak tekrardan buradan Yükle kısmına basıp uygulamayı İPhone telefonunuza indirebilirsiniz.

İPhone telefonlarına dışarıdan uygulama yüklemek kolay bir işlem değildir. Android telefonlarda bu işlem kolayken İPhone telefonlarda bu işlem biraz zor ve zahmetlidir. Siz izin verdiğinizde İnstagram++ uygulaması İOS işletim sistemine sahip telefonunuza inecektir. Bu uygulamayı indirirken sorunla karşılaşmamak için telefonunuzun Ayarlar kısmına girin buradan Genel Profiller kısmına gelip Aygıt Yönetimi seçeneklerinden uygulamanın sertifikasını indirip Güven seçeneğine tıklamanız yeterlidir. Uygulama böylelikle kolay bir şekilde İPhone telefonunuza kurulacaktır.

instagram üzgünüz hesabın oluşturulurken bir sorun oluştu. lütfen birazdan tekrar dene

Bu hatayı neden aldığınızı hala anlamadıysanız, bunun bazı rahatsız edici şeyler yayınladığınızda veya Instagram’ın politikalarını ihlal ettiğinizde veya hesabınızı toplu olarak bildirdiğinizde böyle bir sorunla karşılaşabilirsiniz. Instagram hesabınızın girişini geçici olarak yasaklayacaktır belirli bir cihazdaki uygulama aracılığıyla giriş yapmayı deneyebilirsiniz.

Instagram da sorun mu var 2021

İnstagram tüm Dünya’da aktif olarak kullanılan sosyal mecralardan biridir. Kimi zaman yoğunluktan dolayı sunucu sorunları ortaya çıkabiliyor. Bazı durumlarda da uygulama da bakımlar yapılabiliyor. Erişimlerde yavaşlama ya da sorun olduğu zaman İnstagram kullanıcıları internet ortamında araştırıyor acaba İnstagram’da bir problem var mı diye ancak İnstagram uygulamasında çoğu sorun anlık ortaya çıkabiliyor. Yeniden deneyip giriş yapabilirsiniz.

Instagram beklenmeyen hata oluştu

İnternet bağlantınızı kontrol edin

Bazen İnstagram ağ sorunlarınızdan dolayı ağ sorunlarını durdurur. Bu nedenle internetinizi yeniden açıp kapatırsanız beklenmeyen hatanın önüne geçebilirsiniz. Wİ-Fİ kullanıyorsanız, mobil veri bağlantısına geçmeyi deneyebilir ve tekrar deneyebilirsiniz.

Telefonunuzda VPN uygulaması ya da VPN etkinse onunla da deneyebilirsiniz. Bazen işe yarıyor!

Instagram uygulamasını güncelleyin

İnstagram bazı durumlarda kendiliğinden çalışmayabilir. Bazen güncellemeyen İnstagram beklenmeyen hatalara neden olabilir. Bundan dolayı İnstagram sürümünüzü güncelleyiniz.

Instagram uygulamasını yeniden yükleyin

Sorunu çözemediyseniz, uygulamayı cihazınızdan tamamen kaldırıp yeniden yüklemeniz iyi bir fikirdir. Bazen işe yarar. Denemeye değer.

İnstagram Üzgünüz İsteğinizle İlgili Bir Sorun Oluştu Çözümü hakkında temel bilgiler verdik soru  ve sorunlarınızı aşağıda bulunan yorum kısmından bizlere bildirebilirsiniz.

Aşağıdaki bağlantılar işinize yarayacaktır.

Netflix Hesapları

Fatih Şifresi Nedir? Fatih Wifi Şifresi VPN Anlatımı

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.