İnstagram Hesap Silme

A+
A-
İnstagram Hesap Silme

İnstagram hesap silme sayesinde İnstagram hesabınızı kalıcı olarak silebilirsiniz. Artık İnstagram profilinizin olmasını istemiyorsanız sizlere kesin çözüm hesabınızı dondurmak yerine kalıcı silebiliyorsunuz.

Çok merak edilen konuların başında gelen instagram hesap silme ile sizde artık hesabınızı silecek ve rahatlayacaksınız. İnstagram hesabınızı sildiğiniz zaman bütün paylaşımlarınızda silinecektir bundan dolayı hesabınızı silmeden fotoğraflarınızı yedekleyin ve silinen hiçbir hesap tekrar açılmaz.

İnstagram kullanıcılarının gizliliğine önem veren sosyal medya uygulamalarından biridir. Hesabı dondurmanın yanında sizlere hesap silme olanağı da sunuyor. Bu hizmet çoğu kullanıcı tarafından bilinmediği için çok merak ediliyor işte bu yazımızda sizlere instagram hesap silme linkini paylaşıyoruz. Bu linke tıklayıp istediğiniz zaman şart olmadan İnstagram hesabınızı silebilirsiniz.

İnstagram bazı durumlarda nimet sayılabilecekken bazı durumlarda da çok can sıkıcı olabiliyor. 1 milyardan fazla kullanıcısı olan fotoğraf paylaşım platformu, sevdiğiniz arkadaşlarınızın ve ünlülerin neler yaptığını takip etmenin harika bir yoludur. Herkes olmak istediği kişiyi yansıttığı için sahte gelmeye başlayabilir. Yeri geliyor insanların kaygı seviyesini de artırıyor.

İnstagram Hesap Silme

İnstagram hesap silme işleminden sonra bu işlemin geri alınamayacağını unutmayın. Takipçiler, beğeniler ve yorumlar dahil tüm fotoğraflarınız ve hesap geçmişiniz kalıcı olarak silinecek ve başka bir hesap oluşturduğunuzda aynı kullanıcı adını kullanarak kaydolamayacaksınız.

İnstagram Hesap Silme
İnstagram Hesap Silme Hesap Girişi

İnstagram Hesap Silme Hesap Girişi

  • Bir bilgisayar veya mobil tarayıcıdan instagram.com adresinde hesabınıza giriş yapın. Hesabınızı İnstagram uygulamasından silemezsiniz.
  • Hesabını Sil sayfasına ( https://instagram.com/accounts/remove/request/permanent/ ) gidin.
  • Bu sayfaya geldiğinizde, “Hesabınızı neden siliyorsunuz?” Seçeneğinin yanındaki açılır menüden bir yanıt seçin.
  • Şifrenizi tekrar girin.
  • “Hesabımı kalıcı olarak sil” i tıklayın.

Eğer İnstagram hesabını kalıcı olarak silmek istemiyorsanız bunun için İnstagram’ı geçici olarak devre dışı bırakarak dondurabilirsiniz. Bu, kullanıcıların hesaplarını bir süre devre dışı bırakmalarına ve daha sonra geri dönmelerine olanak tanır. Hesabınız devre dışı bırakıldığında profiliniz, fotoğraflarınız, videolarınız, yorumlarınız ve beğenilerinizin diğer kullanıcılardan gizleneceği ve yeniden etkinleştirmeyi seçtiğinizde tümü yeniden görüneceği anlamına gelir.

Telefondan İnstagram Hesap Silme

İnstagram Hesap Silme Ekranı

İnstagram Hesap Silme Ekranı

Telefonunuzda İnstagram hesap silme için aşağıdaki bağlantıya tıklamanız yeterlidir. Telefonunuzda kullanmış olduğunuz herhangi bir internet tarayıcısıyla mevcut İnstagram hesabınıza giriş yaparak İnstagram hesabınızı silebilirsiniz.

Android ve İPhone telefonlarda da işlem aynıdır. İnstagram uygulaması üzerinden hesap silmeyi desteklemiyor bu yüzden bağlantıya tıklayıp silmek istediğiniz İnstagram hesabınıza giriş yapın ve hesabınızı silin.

Aşağıdaki bağlantıya tıklayıp İnstagram hesabınızla giriş yaparak hesabınızı silebilirsiniz.

https://www.instagram.com/accounts/remove/request/permanent/

İnstagram Fake Hesap Silme

İnstgaram üzerinden bir fake hesap oluşturduysanız bunu silmek istiyorsanız sadece instagram hesap silme linki tıklayın bağlantısına tıklamanız yeterlidir.  Oluşturmuş olduğunuz hesapları tamamen silebileceksiniz. Bu hesaplar ortadan kalkacağı için tekrar açılma imkanı da yoktur tüm bilgiler fake hesapla birlikte yok olacaktır.

İnstagram hesap silme linki tıklayın

İnstagram Hesap Dondurma

İnstagram kesin silme bağlantısıyla işlem yaptığınız zaman tüm İnstagram verilerinizi silinecek ve geriş döndüğünüzde bir hesabınız olmayacak yine aynı kullanıcı adıyla yeni bir hesap oluşturamayacaksınız. Sadece sosyal ağa ara vermek istiyorsanız bunun için İnstagram hesap dondurma yapabilirsiniz.

  1. Bir bilgisayar veya mobil tarayıcıdan instagram.com adresinde hesabınıza giriş yapın . Maalesef hesabınızı Instagram uygulamasından devre dışı bırakamazsınız.
  2. Profilinize erişmek için sağ üst köşedeki kişi simgesine tıklayın.

İnstagram ile ilgili rehber yazılarımızı okumak isterseniz aşağıda yer alan bağlantılara tıklamanız yeterlidir.

İnstagram Gizli Hesap Görme

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.