Fatih Şifresi Nedir? Fatih Wifi Şifresi VPN Anlatımı

A+
A-

Fatih şifresi sayesinde MEB okullarında bulunan Fatih Projesi alt yapısına sahip internete wifi aracılığıyla bağlabilirsiniz. Bunun için güncel 2021 yılında Fatih Wifi şifresine ihtiyacınız olacaktır. Bunu da yazımız sayesinde öğrenebilirsiniz.

Fatih Şifresi Nedir? Fatih Wifi Şifresi VPN Anlatımı

Fatih şifresi ülkemizde MEB okulları internet ağını Fatih projesi kapsamında kullanmaktadır. Bu yazımızda Fatih şifresi yani Fatih projesi alt yapısına bağlı wifi şifresinin ne olduğunu öğreneceksiniz. MEB okullarında akıllı tahtalarda wifi öğretmen ve öğrencilerin çok işine yarıyor ve internet sayesinde eğitim bir tık ileri gidiyor ve çeşitli MEB sitelerinden ve diğer eğitim sitelerinden yararlanılabiliyor.

MEB okullarında wifi şifresi genellikle fatih wifi şifresi varsayılan şifre olarak olabiliyor ancak her okulda Fatih wifi şifresi aynı olmayabilir. Fatih projesinin şifresi oldukça akrışık ve kolay ezberlenen bir şifre de değil bu yüzden sürekli ihtiyaç oluyor. 2021-2022 Eğitim-Öğretim yılında Fatih projesine bağlı akıllı tahtaların wifi şifresini sizlerle paylaştık. Bu şifreyi kullanarak okulun wifi internete bağlanabilirsiniz. Fatih şifre ya da fatih projesi şifresini bu yazımızda 2022 yılına göre güncel halini bulabilirsiniz.

Fatih Şifresi Nedir? Fatih Wifi Şifresi 2022

Okulların alt yapısını oluşturan Fatih projesine bağlı internet ağına bağlamak için fatih şifre lazım olmaktadır. MEB okullarında varsayılan şifreler aşağıda yer almaktadır, bu şifreleri kullanarak Fatih wifi internet ağlarına bağlanabilirsiniz. Okulların modem ve internet ağ isimleri farklı olabilir buna takılı kalmayın genellikle aşağıda vereceğimiz şifreleri girerseniz internete kolaylıkla bağlanabileceksiniz.

Bu yazımız sayesinde öğrenci ve öğretmenler eğitim amaçlı Fatih wifi şifre 2022 sayesinde fatih şifresini öğrenebileceksiniz.

2022 MEB Güncel Fatih Şifresi

  • Fatih Şifre 1: !1qaz2WSX3edc4RFV%56   
  • Fatih Şifre 2: F@M2015i#Eb23TC
  • Fatih Şifre 3: f1@2t34ih5
  • Fatih Şifre 4: Fatih.1234
  • Fatih Şifre 5: verdijm@n1453

Yukarıda yer alan şifreler Türkiye’de bulunan bütün MEB’e bağlı okullarda yer alan Fatih Projesi Wifi şifreleridir. Telefonunuzdan ”fatih” adlı wifi seçtikten sonra şifre bölümüne öncelikle Fatih 1 yazan şifreyi girebilirsiniz. İlk sıradaki şifre yaygın olarak kullanılmaktadır. Eğer ilk sırada yer alan şifre olmuyorsa diğer şifreleri deneyebilirsiniz. Eğer hiçbir şifre olmuyorsa okul kendine ait özel bir şifre belirlemiştir.

Fatih Projesi Nedir?

Fatih Projesi sayesinde MEB’e bağlı her okul yüksek hızda internet alt yapısına sahip olacaklardır. Her sınıfta etkileşimli akıllı tahtalarla eğitim ve öğretimi teknolojik imkanlarla destekleyip teknolojiyi ana unsur yapma hedefinde olan Fatih projesiyle okullara birçok yenilikler getirilmiştir. Fatih Projesinin tam açılımı ”Fırsatları Artırma ve Teknolojiyi İyileştirme Hareketi” şeklindedir.  Fatih şifresi ile bağlanılan internette bütün internet siteleri açık değildir. Özellikle sosyal medya ve YouTube gibi web sitelerinde erişim engeli mevcuttur. Ancak bazı sitelerde Fatih projesinin erişim engeli koyduğu sitelere VPN ile girme yöntemleri paylaşılıyor bu doğru bir davranış değildir. Kamuya ait internet yalnızca kamu için kullanılmalıdır. O yüzden o sitelerde yer alan VPN uygulamalarına itibar etmeyin.

Fatih Şifresi Nasıl Kullanılır?

Fatih Şifresi okullarında bulunan wifi internet ağına girmek için kullanılan bir şifredir. Genellikle bütün okullarda varsayılan şifre olan !1qaz2WSX3edc4RFV%56 kullanılmaktadır. Ancak bazen yukarıda yer alan diğer şifrelerde olabilir. Her okula göre şifreler değişebilmektedir. Okullarda bulunan leptop gibi wifi ile çalışan bilgisayarların Fatih projesinin wifi ağına bağlanması için bu şifrelere ihtiyaç vardır. Bazen okul bilgisayarlarına format atılabiliyor bu durumda tekrar Fatih şifresi zorunlu oluyor. İşte bu durumda yukarıdaki şifreler size yardımcı olacaktır. Fatih projesinde yer alan internet ağları belli sitelere erişim sağlamaktadır. MEB tarafından izin verilen sitelere girebilirsiniz. Bunun dışında çeşitli video siteleri ve sosyal medya sitelerine giremezsiniz.

Fatih Wifi IP Alınıyor Hatası

Fatih Wifi IP Alınıyor hatasına denk geldiyseniz bu durumun 2 nedeni mevcuttur. İlk sorun modeme birden fazla kişi bağlanmaya çalışıyor ve yoğunluk oluyor sunucuyla alakalı bir problem olabilir. Bir diğeri ise fatih şifresi yanlış olabilir. Fatih wifi şifresini mutlaka kontrol edin tekrar şifreleri denemeye çalışın. Eğer internet ağına bağlanırken cihazınızda herhangi bir VPN açık ya da aktifse kesinlikle kapatın bu da internete bağlanmanıza engel olabilir. Bütün bunlar olmuyorsa girmiş olduğunuz ağı telefondan unut diyerek belli bir süre sonra tekrar denemeye çalışın eğer şifreler doğruysa bağlantı gerçekleşecektir.

 

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.