Bimcell Ödemeli Arama Nasıl Yapılır?

A+
A-
Bimcell Ödemeli Arama Nasıl Yapılır?

Bimcell ödemeli arama sayesinde hattınızda yeterli TL olmadığı zaman istediğiniz kişiye hemen çağrı atabilirsiniz. Bimcell sunmuş olduğu servis sayesinde istediğiniz kişiye ödemeli atabilir onunla iletişime geçebilirsiniz.

Kimi zaman hattımızda yerli TL olmadığı zamanlar sevdiklerimizi ya da arkadaşlarımızı aramak zorunda kalabiliriz. Tarife ve paketimizde bittiyse Bimcell ödemeli arama hizmeti ile karşı tarafa çağrı atabilir hemen onun sizi aramasıyla konuşmaya başlayabilirsiniz.

Bimcell abonelerine düşünmüş ve acil aramalar için ödemeli arama sistemini hem mesaj hem de arama olarak kullanıcılarına sunmuştur.

Bimcell Ödemeli Arama Nasıl Yapılır?

Bimcell ödemeli arama işlemi oldukça kolay ve hızlı bir işlemdir. Ödemeli işlemi için hem mesaj yöntemini hem de arama kısmını kullanıp karşı kişiye çağrı da bulunabilirsiniz. Bimcell tarafından hem mesaj ile ödemeli arama kodu hem de arama ile ödemeli atma kodunu öğrenip acil durumda hemen kullanabilirsiniz.

Bimcell ödemeli atma servisini aşağıdaki işlemleri kullanarak yapabilirsiniz.

Bimcell Mesaj Yoluyla Ödemeli Arama

Bimcell ödemeli arama işlemini mesaj yoluyla kolaylıkla yapabilirsiniz.

  • Telefonunuzdan mesaj yaz kısmına gelin.
  • Mesaj kısmına başında 0 (sıfır) olmadan sevdiğinizin veya arkadaşınızın telefon numarasını yazınız.
  • Örnek: 551 xxx xx xx yazıyorsunuz.
  • 9696 ‘ya kısa mesaj atıyorsunuz.
  • İşlem sonucunda karşı tarafa ödemeli çağrı gidecektir.
  • Göndermiş olduğunuz mesaj ücretsizdir.

Bimcell Arama Yaparak Ödemeli Arama

Bimcell ödemeli arama işlemini arama olarak yapmak isterseniz bunun için Bimcell ödemeli arama kodu 9696 kullanmanız gerekiyor.

  • Telefonunuzun arama kısmına geliyorsunuz.
  • 9696 yazıp numaranın başında 0 (sıfır) olmadan karşı numarayı yazıyorsunuz.
  • Arama yap dediğiniz zaman karşı tarafa ödemeli atma iletilecektir.
  • Örnek: 96965515530278 yazıp aramanız yeterlidir.

Bimcell Ödemeli Arama Kodu

Bimcell ödemeli arama kodu 9696 olarak belirlenmiştir. Ödemeli arama hizmetinde mesaj ve arama kısmını kullanan aboneler acil çağrılarını gerçekleştirebilirler. Hesabınızda yeterli bakiye olmazsa bile ödemeli atma karşı tarafa çağrı atmanıza olanak tanır.

Ödemeli atmak istediğinizde numarayı yazıp 9696’ya kısa mesaj atmanız yeterliyken, bunu arama kısmıyla yapmak içinde numaranın başına 9696 kodunu eklemeniz yeterlidir. Her iki durumda karşı tarafa ödemeli atma isteğiniz karşı tarafa iletilecektir.

Karşı tarafa iletilen ödemeli çağrıyı alıcı kabul ederse arama dakika ücreti ondan kesilir.

Arama yöntemiyle ödemeli atma yaptığınızda arayan kişinin telefonu çalar ve ödemeli çağrınız gözükür.

Mesaj ile ödemeli attığınızda karşı tarafa çağrı beklediğinizi gösteren bir mesaj gider.

Turkcellden Bimcelle Ödemeli Arama

Turkcellden Bimcelle ödemeli arama işlemi şuanlık mevcut değildir.

Turkcell ödemeli arama servisini kendi kullanıcıları arasında hizmete sunmuştur. Turkcell kullanıyorsanız başka bir operatörü ödemeli arama yapamazsınız.

Aynı durum Bimcell içinde geçerlidir. Bimcell ödemeli arama hizmeti de sadece Bimcell operatörünü kullanan kişiler arasında geçerlidir. Bimcell ödemeli atmayı başka bir operatörde kullanamazsınız.

Bimcell Ödemeli Arama Hakkı Kaçtır

Bimcell ödemeli arama hakkı yani limiti yoktur. Bimcell tarafından böyle bir sınırlama henüz yoktur. Ancak sınırsız olduğunu düşünmüyoruz acil durumlarda kullanılacak olan ödemeli atma servisini sık kullanmanızı tavsiye etmiyoruz belli bir süre sonra sınırlama gelebilir ya da ödemeli atma hizmetini kullanamayabilirsiniz.

Turkcell Ödemeli Arama için *135* kodunu kullanmanız yeterlidir.

Bimcell Ödemeli Arama Her Yöne Kullanılır Mı

Bimcell ödemeli arama her yöne kullanılmıyor. Bimcell ödemeli arama hizmeti sadece Bimcell kullanan operatörler arasında geçerlidir.

Bimcell ödemeli atma servisini kullanarak diğer operatörlere ödemeli çağrı atamazsınız.

Bu yazımızda bimcell ödemeli arama nasıl yapılır? Ödemeli arama kodu kaçtır gibi detayları öğrendiniz. Bununla ilgili bir soru ya da sorununuz varsa yorum kısmından bizlere bildirebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.