Bimcell İnternet Paketleri

A+
A-
Bimcell İnternet Paketleri

Bimcell internet paketleri ile hemen ön plana çıkıyor. Ülkemizde Bimcell kullanan kişi sayısı her geçen gün artıyor. Bimcell iletişimi ve interneti sürekli hızlı bir şekilde abonelerine ulaştırıyor. Daha hesaplı ve kampanyalı tarifelerle cebinize uygun operatörü Bimcell sayesinde kullanacaksınız. Bim mağazaları ülkemizde yıllardır hizmet veren tüketicinin cebini düşünen marketlerden biridir. BİM bu hesaplı ürün mantığını teknoloji de de ortaya çıkarmak için Bimcell operatörünü kurdu ve internet paketleriyle hemen ön plana çıktı.

Bimcell tarife ve paketleriyle sürekli internet dakika ve SMS konularında kampanyalar düzenlemektedir. Bimcell internet paketleri abonelerin en çok tercih ettiği paketlerden biridir. Günümüzde akıllı telefon modellerinin artmasıyla birlikte internet kullanımı yaygınlaştı ve insanlar vakitlerinin çoğunu internet üzerinde geçirmeye başladı.  Sosyal medya platformlarının sayısının artmasıyla birlikte de internet GB kullanımı arttı.

Bimcell TL yükle sayesinde online TL yüklediğinizde de sizlere kampanya dahilinde birçok hediye de sunmaktadır. Bir çoğumuzun sürekli olarak internet kotasını takip ettiği gerçeğini de göz önüne alarak internet konusunda Bimcell birçok seçenek sunarak ucuz fiyata internet sağlıyor. Bimcell internet paketleri sayesinde diğer operatörlerden farklı olarak GB internet kotasına çok önem veriyor.

Bimcell İnternet Paketleri

Bimcell internet paketleri 2021 yılında güncellendi ve büyük kampanyalarla internet kotalarını yükseltti. Yüksek internet kotalarını aylık hesaplı fiyatlara kullanabilirsiniz. Bimcell sayesinde almış olduğunuz interneti hızlı şekilde kullanırken çok paralarda ödemeyeceksiniz.

Bimcell internet paketleri kullanan abonelerine sınırlama koymamıştır. Bulunduğunuz ay içerisinde internetiniz bittiğinde sizlere sunulan internet seçeneklerini istediğiniz kadar kullanabilirsiniz. Yani aynı ay içerisinde internet paketini istediğiniz kadar satın alabilirsiniz.

Bimcell internet paketlerini yaptığınız zaman eğer iptal etmezseniz sonraki ay bakiyeniz yeterliyse otomatik yenilenir.

Bimcell 2021 yılında internet paketlerini güncelledi ve aşağıdan güncel paketleri öğrenebilirsiniz.

Bimcell 1 GB İnternet Paketi
 • 1 GB internet paketi
 • Fiyatı: 11 TL

Bu paketi satın almak için 1GB yazıp 4551’e mesaj göndermeniz yeterlidir.

Bimcell 2 GB İnternet Paketi
 • 2 GB internet paketi
 • Fiyatı: 18 TL

Bu paketi satın almak için 2GB yazıp 4551’e mesaj göndermeniz yeterlidir.

Bimcell 5 GB İnternet Paketi
 • 5 GB internet paketi
 • Fiyatı: 26 TL

Bu paketi satın almak için Bimcell 5GB yazıp 4551’e mesaj göndermeniz yeterlidir.

Bimcell 10 GB İnternet Paketi
 • 10 GB internet paketi
 • Fiyatı: 36 TL

Bu paketi satın almak için Bimcell 10GB yazıp 4551’e mesaj göndermeniz yeterlidir.

Bimcell İnternet Paketleri Ne Zaman Kullanılır?

Bimcell internet paketleri tamamen kullanıcı dostu ve aylık olarak belirlenmiştir. Bimcell internetini kullanmak içi internet paketlerini mesaj yoluyla yapmanız gerekiyor.

 • 1 GB cepten internet paketi için 1GB,
 • 2 GB cepten internet için 2 GB,
 • 5 GB cepten internet için Bimcell 5GB,
 • 10 GB cepten internet için Bimcell 10 GB yazıp 4551’e gönderdikten sonra hattınızda yeterli bakiye varsa onay mesajı gelecektir. Bu onay mesajı sonrasında internetinizi kullanmaya başlayabilirsiniz.

İnternet paketlerini satın alabilmek için hattınızda;

 • 250 MB internet paketi için 5 TL
 • 1 GB internet paketi için 9 TL
 • 2 GB internet paketi için 16 TL
 • 5 GB internet paketi için 24 TL
 • 10 GB internet paketi için 34 TL bulunması gerekiyor.

Yukarıda yer alan paketlerden birini seçtiğinizde hattınızda bakiye sorgulaması yapmayı unutmayın. Eğer hattınızda yeterli bakiye yani kontör yoksa Bimcell TL yükleme yapabilirsiniz.

Bimcell İnternet Paketleri Otomatik Yenilenir Mi

Bimcell internet paketleri aylık paket olarak tanımlanır yani bir tarife gibi kullanmaya başlarsınız. 1 aylık süre boyunca kullandıktan sonra kullanmış olduğunuz internet paketinin ücreti yine hattınızdan kesilir. 30 gün sonra yeterli bakiye yoksa yenilenmez paketiniz kendiliğinden iptal edilmiş olur. Eğer 30 gün sonrasında hattınızda yeterli TL varsa kullanmış olduğunuz Bimcell internet paketi otomatik yenilenir.

Yenileme yapılmazsa mevcut paketten yararlanmadığınız için internet kullanımı MB başına 50 kuruş olarak ücretlendirilir. İnternetin GB kullanımı da KB başına 0,005 KR ücretlendirilir.

Bimcell İnternet Paketi Kullanımı Sorgulaması

Bimcell internet paketlerinin kullanımını sorgulamak için aşağıdaki işlemleri yapmanız yeterlidir. Bu işlemler sonrasında ne kadar internet bakiyenizin kaldığını öğrenebilirsiniz.

 • 1 GB paketi için KALAN1GB ve
 • 2 GB paketi için KALAN2GB
 • 5 GB paketi için KALAN BIMCELL 5GB
 • 10 GB paketi için KALAN BIMCELL 10 GB yazıp 4551’e SMS göndermeniz yeterlidir.

Yukarıdaki mesaj işlemleriniz ardından telefonunuza mesaj olarak kullanım detayları gelecektir.

Bimcell İnternet Paketleri İptal Etme

Bimcell internet paketine abonelik oluşturmuşsanız ve gelecek ay otomatik yenilenmesini istemiyorsanız bu paketleri aşağıdaki işlemleri yaparak kolaylıkla iptal edebilirsiniz. Bimcell tarife iptal etme adımları oldukça kolay ve hızlıdır. Bu tarifenin otomatik yenilendiğini söyledik eğer unutup da iptal etmezseniz gelecek ay yağmış olduğunuz internet paketine ücret ödemeniz gerekir. Eğer gelecek ay yeterli bakiyeniz olmazsa kendiliğinden iptal olacaktır ancak siz kendiniz iptal etmek isterseniz aşağıdaki işlemleri yapabilirsiniz.

 • 1 GB paketi için IPTAL1GB
 • 2 GB paketi için IPTAL2GB
 • 5 GB paketi için IPTALBIMCELL5GB
 • 10 GB paketi için IPTALBIMCELL10GB yazıp 4551’e SMS göndermeniz yeterlidir.

Yukarıdaki işlem ücretsizdir ve işlem sonrasında internet paketinizi otomatik iptal olacaktır. 30 gün sonra kendiliğinden yenileme olmayacaktır.

Paketi kullanırken iptal etmeniz mevcut internet hakkınızı silmez. Yani satın aldığınız hakkınız sizde kalır. İptal etme olayı sadece aylık olarak yenilenmesinin önüne geçmek için yapılmaktadır. Satın aldığınız günden bitimine kadar ki sürede mevcut tarifenizi kullanabilirsiniz.

Bimcell 16 TL Paket

Bimcell internet paketleri için yazımızı yazarken Bimcell abonelerini 16 TL paket olarka merak ettiği bir paket olan konuşma paketinden de kısaca bahsedelim. Bu paket Bimcell konuşma paketleri içerisinde ne çok tercih edilen paketlerin başında geliyor.

Aylık 16 TL’ye her ay her yöne 500 dakika konuşabilirsiniz.

Bunun için 500DK yazıp 4551’e göndermeniz yeterlidir.

Bimcell Dost 10 GB Paketi Nasıl Yapılır

Bimcell internet paketleri denilince Bimcell kullanan abonelerin aklına hemen Bimcell 10 GB internet paketi geliyor. Bununla ilgili sizleri bilgilendirelim. BİMcell Dost 10GB Paketi 22 Aralık 2020 tarihinde bitmiştir. Artık 2021 yılında böyle bir kampanya şuan yoktur.

Bimcell Dost 10 GB Paketi neler sunuyordu:

 • Her yöne 1000 Dakika
 • 10 GB internet paketi
 • Her yöne 1000 SMS
 • Grup içi sınırsız konuşma
 • Fiyatı 39 TL

Ancak 2020 yılında geçerli olan bu paket Aralık 2020 yılında kullanıma kapatılmıştır. Bimcell aboneleri arasında en yaygın kullanılan paket olarak kullanılmaktaydı.

Eğer Bimcell paketler ve tarifeler hakkında detaylı bilgi almak isterseniz aşağıdaki bağlantıya tıklayıp bilgi alabilirsiniz.

Bimcell Paketler 2021 Bimcell Tarifeleri

Bimcell internet paketleri hakkında sizlere bilgi verdik. Eğer internet paketi hakkında sormak istedikleriniz varsa aşağıda bulunan yorum kısmını kullanabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.